Valmieras Ziņas

Valmierā tiekas enerģētikas jomas eksperti

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģiona nodaļa 12. aprīlī Valmierā organizēja Vidzemes biznesa dienas pasākumu “Kas mūs sagaida nākotnē – enerģētikā”, kur uz sarunu paneļa diskusijā bija aicināti enerģētikas jomas eksperti.

Diskusijas mērķis bija apsriest īstermiņa un ilgtermiņa izaicinājumus un iespējas enerģētikas jomā.

LTRK Vidzemes biznesa dienas pasākumā dalībniekus uzrunāja LTRK prezidents Aigars Rostovskis un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite. 

Diskusijā par enerģētikas jautājumiem piedalījās arī Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Edijs Šaicāns, SIA „ AZ EV” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs, SIA „RCG Lighthouse” valdes priekšsēdētājs Kaspars Osis, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas (LEEA) izpilddirektors, RTU pētnieks Gunārs Valdmanis un „AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš. Diskusiju vadīja enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš. 

Nev noslēpums, ka pašreizējā ģeopolitiskā situācija rada papildus apgrūtinājumus enerģētikas nozarei. 

Piemēram, Saeima grozījumiem ir atvērusi Enerģētikas likumu un tajā ir ietverts Saeimas Tautsaimniecības komisijā aprīļa sākumā atbalstītais pants par aizliegumu saņemt dabasgāzi no Krievijas.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis – šis aizliegums būtu atbalstāms, tomēr, daudzi uzņēmumi, to darbība un arī privātais sektors ir tieši atkarīgs no dabasgāzes. Diskusijas dalībnieki uzsvēra, ka esam nonākuši realitātē, kurā mazāk aktuāla ir dabazgāzes cena, bet vairāk fakts, vai dabasgāzi vispār būs iespējams iegūt nepieciešamajā apjomā. 

Kā uzsver enerģētikas eksperti – konvencionālā enerģija būs aktuāla vēl vismaz 10 gadus. Vēja parki un saules paneļi var būt laba alternatība, bet šiem elektrības ieguves veidiem ir būtiska problēma – elektrību var ražot tikai tad, kad tam ir atbilstoši laika apstākļi.

Valsts līdz 1. aprīlim uzņēmumiem piešķīrusi atbalstu straujā energoresursu cenu pieauguma krīzes pārvarēšanai, un joprojām nav skaidrs, kas ar gāzes un elektrības cenām notiks turpmāk un, ar ko uzņēmēji var rēķināties, plānojot turpmāko darbību. 

Diskusijas laikā iezīmējās ne tikai fakts, ka cenas enerģētikas sektorā cenas turpinās kāpt, bet tās varētu sasniegt arī jaunus rekordus, tāpēc valstiskā līmenī būtu svarīgi radīt veselīgu vidi alternatīvās enerģijas attīstībai un dažādiem atbalsta mehānismiem gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. 

Piemēram, no 27. aprīļa iedzīvotāji varēs iesniegt pieteikumus ALTUM atbalsta programmā privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai vai elektroenerģijas ražošanai, uzstādot saules paneļus vai nelielus vēja ģeneratorus.

Lai gan 2022. gada sākums ir iezīmējis lielus izaicinājumus, tie var radīt arī jaunas iespējas! 

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri