Valmieras Ziņas

Valmierā tiek veidotas dzīvojamās zonas; satiksmes dalībniekus aicina ievērot jauno kārtību (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai uzlabotu valmieriešu dzīves kvalitāti un drošību to dzīvesvietās, uz Valmieras ielām šonedēļ  tiek izveidotas 21 jauna dzīvojamā zona. Tās ierīko Valmieras apkaimēs ar mazstāvu dzīvojamo apbūvi, aptverot ielas, ko galvenokārt izmanto tikai tajās dzīvojošie valmierieši. To izveide ir turpinājums pagājušajā gadā aizsāktajam, kad kā pilotprojekts Burkānciemā tika izveidota pirmā dzīvojamā zona, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Dzīvojamās zonas aptvers visas Valmieras apkaimes ar mazstāvu dzīvojamo apbūvi: Burkānciemā būs kopā deviņas dzīvojamās zonas, Zvirgzdu kalna pusē – četras dzīvojamās zonas, Jāņparkā – sešas, Krāču kaktā – viena, kā arī divas – Stacijas galā.

Saistībā ar dzīvojamo zonu izveidi šādos krustojumos mainās galvenā ceļa virziens:

 • Gaides un Marijas ielas krustojumā;
 • Imantas, Straupes un Viršu ielas krustojumā;
 • Sloku un Viršu ielas krustojumā;
 • Nauču un Imantas ielas krustojumā.

Autovadītājus aicina būt uzmanīgiem un sekot līdz izvietotajām ceļa zīmēm.

Zīmes “Dzīvojamā zona” noteikumu prasības ir spēkā līdz zīmei “Dzīvojamās zonas beigas”. Šajā zonā autovadītājiem ir jāievēro īpaši ceļu satiksmes noteikumi, kas mierina automašīnu satiksmi zonas aptvertajās ielās, sekmē vienlīdzīgu dažādu satiksmes dalībnieku līdzāspastāvēšanu un caurbraukt gribētājus rosina mainīt maršrutu pa apkārtceļu. Dzīvojamajā zonā

 • automašīnu braukšanas ātruma ierobežojums ir 20 km/h;
 • gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā;
 • gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, taču viņiem ir aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu;
 • transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamās zonās atļauta tikai speciāli paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai ja tās ir aizņemtas, transportlīdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu. Šādas vietas ir gar ielu malām atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, saudzējot zaļo zonu;
 • izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Dzīvojamā zonā aizliegts

 • stāvēt transportlīdzekļiem ar iedarbinātu motoru ilgāk par piecām minūtēm;
 • iebraukt kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 5t, kā arī traktortehnikai (izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams kravas iekraušanai, izkraušanai vai darbu veikšanai) un autobusiem, kuru garums pārsniedz 6m (izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai vai izkāpšanai no tā).

22 dzīvojamo zonas Valmieras pilsētas pašvaldība veido atbilstoši Valmieras pilsētas transporta attīstības koncepcijā paredzētajam optimālajam satiksmes mierināšanas risinājumam. Tā ir aktuāla vajadzība īpaši pēdējos gados, kopš daudzām līdz šim grantētajām pilsētas ielām ieklāts cietais segums.

Papildu tam Valmieras pilsētas pašvaldības Satiksmes drošības komisijā nolemts risināt jautājumu par dzīvojamās zonas izveidi Ūdens – Pauku ielu teritorijā un izstrādāt iespējamo satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas shēmu. Pēc shēmas izstrādes pašvaldības Satiksmes drošības komisija jautājumu skatīs atkārtoti, lemjot par dzīvojamās zonas izveidi. Tādēļ šo ielu aptvertajā teritorijā dzīvojamā zona pagaidām vēl netiek ierīkota, taču satiksmes mierināšanai pie Pauku ielas 9 ir uzstādīts braukšanas ātrumvalnis, kā arī Ūdens ielas posmā no Brenguļu līdz Pauku ielai ir noteikts maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums 30 km/h.

Dzīvojamo zonu izveide ir turpinājums pagājušajā gadā īstenotajam dzīvojamās zonas pilotprojektam Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas ielu aptvertajā kvartālā Burkānciemā. Taču gājēju un citu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošībai iespējami papildu individuāli satiksmes mierināšanas risinājumi. Jāpiemin, ka līdzīgi individuāli satiksmes mierināšanas risinājumi mēdz tikt izveidoti arī daudzdzīvokļu māju kvartālos, kuros atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem ir jāievēro tādi paši noteikumi kā ar zīmēm “Dzīvojamā zona” regulētajās ielās.

  Baigā jēga, tāpat to ātruma ierobežojumu neievēro, lido pa mazajām ieliņām uz 50 kā parasti.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri