Valmieras Ziņas

Valmierā spodrības mēnesī notikušas 25 talkas

Aprīlis Valmierā bija pavasara spodrības mēnesis. Tā laikā ikviens valmierietis tika aicināts sakopt savus īpašumus, tiem piegulošās teritorijas, kā arī organizēt vai piedalīties pilsētas publisko teritoriju sakopšanas un labiekārtošanas talkās. Lielā Talka šogad notika 28.aprīlī, taču arī maijā pilsētā turpinās sakopšanas darbi.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks:

“Valmieras pilsētas pašvaldība izsaka pateicību ikvienam valmierietim un kolektīvam, kas veltīja savu brīvo laiku pilsētas sakopšanai un labiekārtošanai, organizēja talkas un iesaistījās tajās. Savu pilsētu mēs veidojam kopā!”

No 19.aprīļa līdz 3.maijam Valmierā notika 25 publisko teritoriju sakopšanas un labiekārtošanas talkas. To dalībniekiem tika izdalīti ap 2000 maisu atkritumu un pērno lapu vākšanai.

Ap 400 skolēniem un pedagogiem vāca sadzīves atkritumus Vanšu tilta apkārtnē, Pauku priedēs un Valmieras tehnikuma tuvumā. Savukārt Valmieras 5.vidusskolas audzēkņi un pedagogi sadzīves atkritumus vāca Kauguru vērī un Dzelzs tilta apkārtnē. Abu skolu kolektīvi iesaistījās arī krūmu un zaru vākšanā pie Dzelzs tilta un gar bijušā šaursliežu dzelzceļa uzbēruma, kas šogad tiek attīrīts no liekā apauguma ar krūmiem un kokiem. Pauku priežu meža un garāžu kooperatīva “Misas” tuvākās apkārtnes sakopšanas talkas organizēja pārstāvji no garāžu kooperatīva.

Atkritumu savākšanas, un uzkopšanas talku organizēja Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs. Valmieras 2.vidusskolas un Valmieras vakara (maiņu) vidusskolas kolektīvs, iesaistot ap 200 talkas dalībnieku, vāca atkritumus Rātes upītes krastos pie Rubenes ielas. 3.maijā viņi organizē piemiņas vietu sakopšanas talku Memoriālā II pasaules karā kritušajiem. Sadzīves atkritumu savākšanas talku Rātes upītes krastos no Rubenes ielas līdz Karātavu kalniņam organizēja arī Septītās dienas adventistu Valmieras draudze. Arī privātās pamatskolas “UniVersum” pārstāvji organizēja Marijas ielas un Valmieras dzelzceļa stacijas apkārtnes sakopšanas talku.

Kauguru vēra, bijušās Valmieras Mākslas skolas ēkas un tai piegulošās teritorijas sakopšanas talkas organizēja Latvijas Republikas Zemessardze un jauniešu organizācija “Divi krasti”. Ģīmes upītes ietekas un Gaujas labā krasta sakopšanu pie Putriņu meža veica RIMI Latvija kolektīvs. Par Dīvaliņa pļavu un draudzes namam piegulošās teritorijas sakopšanas rūpējās Jehovas liecinieku Valmieras draudze.

SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” darbinieki kopā ar ģimenēm, draugiem un Valmieras SOS bērnu ciemata pārstāvjiem rūpējās par Atpūtas parka meža un Sajūtu parka sakopšanu. Savukārt Gaujas krasta sakopšanas talku pie Vanšu tilta tuvumā esošajām labiekārtotajām atpūtas vietām organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība kopā ar Valmieras Viestura vidusskolas skautiem un darboties gribošiem Valmieras iedzīvotājiem.

Pateicoties aktīvu valmieriešu iniciatīvai un noorganizētām kopīga darba talkām, tika uzposta teritorija arī ap Vidzemes slimnīcu, AS “Valmieras stikla šķiedra” piegulošā teritorija gar Cempu ielu, vecpilsētas teritorija pie Valmieras muzeja, Valmieras dzīvnieku patversmei piegulošā teritorija, Robežu iela, Slokas un Mednieku ielas, Andreja Upīša ielas 17B pagalms, grava aiz vecās klēts pie īpašuma Cēsu ielā 50. Tika uzsākti pilsētas centra rožu dobes pārveides darbi, kā arī sporta klubs “Burkānciems & Co” iekārtoja taku orientēšanās entuziastiem gar Gaujas kreiso krastu posmā no SIA “VALPRO” līdz Dzelzs tiltam.

Līdz 3.maijam pilsētā notiek Lielajā talkā savākto atkritumu izvešana, tādēļ to kopējais apjoms vēl nav zināms. Pamanot vietas, kur pilsētā šie maisi vēl nav izvesti, lūdzam informēt par to pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanas speciālistu Dzintaru Franci pa tālruni 28314534, 8484 vai rakstot e-pastu dzintars.francis@valmiera.lv

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ. Mēs sagaidām, ka Tev:ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev:ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev:interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev:pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (6.00€-15.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri