Valmieras Ziņas

Valmierā sācies Ziemas mūzikas festivāls

Lasīšanas laiks: 3 min

Ceturtdien, 13.janvārī, Valmieras Kultūras centrā tika ieskandināts ikgadējais Ziemas mūzikas festivāls. Ne tik sen tas bija pat starptautiska mēroga pasākums, 2021.gadā kovida dēļ nenotika, arī šogad šī pandēmija un ierobežojumi ik pa dienām un stundām maina koncertu plānus. Bet pirmais koncerts, lai arī bez skatītājiem, aplausiem un svētku atmosfēras, ir aizvadīts. Koncerts notika kultūras centrā, bet ārpusē uz lielā ekrāna to varēja skatīties un klausīties ikviens interesents. Latvijas janvāris noteikti nav tas labākais laiks, lai pat lielākais mūzikas fanātiķis tumsā un aukstumā gandrīz divas stundas klausītos koncertu, taču ik pa brīdim, vismaz garāmejot, valmierieši piestāja, lai baudītu kaut mazu daļiņu no pasākuma.

Pirmajā koncertā muzicēja visa lielā Valmieras novada mūzikas skolu pedagogi, un viņu ir daudz, jo tagad mums ir sešas mūzikas skolas: Mazsalacas Mūzikas un mākslas skola, Rūjienas Mūzikas skola, Strenču Mūzikas skola, “Universum” mūzikas un mākslas vidusskola, “Yamaha” mūzikas skola un, protams, Valmieras Mūzikas skola.

Koncertu atklāja Strenču pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Jansona vadībā. Tad klātesošos uzrunāja Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, atzīstot, cik daudzi ir sailgojušies pēc mūzikas, cik šī mūzikas terapija ir nepieciešama.

Koncerta sākums bija nopietns un varbūt pat mazliet smagnējs, nu gluži kā viss šis laiks, bet tad vijoles un čells uzbūra “Šampanieša šļakatas”, divi nopietni vīri (Gvido Brenčevs un Eduards Lūsis) izpildīja “Divas tantes”, pianistu popūrijā varēja atpazīt daudzas pazīstamas latviešu tautas dziesmas, skanēja tango, bet “Zem Parīzes debesīm” gribējās līgani virpuļot valša ritmā… Solo, trio, kvarteti, orķestri un koris, vijoles, perkusijas, akordeons, ģitāras, klarnete, marimba, tromboni… Tas viss veidoja patīkamu mūzikas kokteili, tikai žēl, ka to varēja baudīt tik maz cilvēku. Šķiet, pirmo reizi Valmieras Kultūras centrā un Ziemas mūzikas festivālā skanēja elektriskās ērģeles. Tās lieliski pārvaldīja Līga Ivāne, un skatītāji varēja vien censties izsekot līdzi viņas pirkstu un pēdu kustībām.

Starp instrumentālajiem skaņdarbiem skanēja arī pa kādai dziesmai. Muzikālā apvienība “Ad Rem” izpildīja romantisku dziesmu “Bez vārdiem”, kurai ir ļoti skaisti Andra Pētersona vārdi: “Bez vārdiem lietus līst logā, bez vārdiem debesis tumst…” Jauktais koris “Imera” un Strenču Kultūras centra jauktais koris “Rītu puse” (skolotāji ir puse no dziedātājiem!) izpildīja divus aranžējumus – “Mēnestiņis nakti brauca” un “Dance of Sugar Plum Fairy”. Gribētos gluži kā Renāram Veličko dziedāt: “Tējas krūzē peldināmas visas manas mazās drāmas”. Diemžēl situācija pasaulē ir izvērtusies nu jau par lielu un ilgstošu drāmu, tāpēc uz nenoteiktu laiku tiek atcelts ansambļa “Arcandela” koncerts un mūzikas maratons, kas bija plānots sestdien, 15.janvārī, bet piektdienas pasākums notiks, tāpat arī Svētā Sīmaņa baznīcā svētdien interesenti aicināti apmeklēt koncertu “Debesceļi”.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri