Valmieras Ziņas

Valmierā sācies Ziemas mūzikas festivāls

Lasīšanas laiks: 3 min

Ceturtdien, 13.janvārī, Valmieras Kultūras centrā tika ieskandināts ikgadējais Ziemas mūzikas festivāls. Ne tik sen tas bija pat starptautiska mēroga pasākums, 2021.gadā kovida dēļ nenotika, arī šogad šī pandēmija un ierobežojumi ik pa dienām un stundām maina koncertu plānus. Bet pirmais koncerts, lai arī bez skatītājiem, aplausiem un svētku atmosfēras, ir aizvadīts. Koncerts notika kultūras centrā, bet ārpusē uz lielā ekrāna to varēja skatīties un klausīties ikviens interesents. Latvijas janvāris noteikti nav tas labākais laiks, lai pat lielākais mūzikas fanātiķis tumsā un aukstumā gandrīz divas stundas klausītos koncertu, taču ik pa brīdim, vismaz garāmejot, valmierieši piestāja, lai baudītu kaut mazu daļiņu no pasākuma.

Pirmajā koncertā muzicēja visa lielā Valmieras novada mūzikas skolu pedagogi, un viņu ir daudz, jo tagad mums ir sešas mūzikas skolas: Mazsalacas Mūzikas un mākslas skola, Rūjienas Mūzikas skola, Strenču Mūzikas skola, “Universum” mūzikas un mākslas vidusskola, “Yamaha” mūzikas skola un, protams, Valmieras Mūzikas skola.

Koncertu atklāja Strenču pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Jansona vadībā. Tad klātesošos uzrunāja Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, atzīstot, cik daudzi ir sailgojušies pēc mūzikas, cik šī mūzikas terapija ir nepieciešama.

Koncerta sākums bija nopietns un varbūt pat mazliet smagnējs, nu gluži kā viss šis laiks, bet tad vijoles un čells uzbūra “Šampanieša šļakatas”, divi nopietni vīri (Gvido Brenčevs un Eduards Lūsis) izpildīja “Divas tantes”, pianistu popūrijā varēja atpazīt daudzas pazīstamas latviešu tautas dziesmas, skanēja tango, bet “Zem Parīzes debesīm” gribējās līgani virpuļot valša ritmā… Solo, trio, kvarteti, orķestri un koris, vijoles, perkusijas, akordeons, ģitāras, klarnete, marimba, tromboni… Tas viss veidoja patīkamu mūzikas kokteili, tikai žēl, ka to varēja baudīt tik maz cilvēku. Šķiet, pirmo reizi Valmieras Kultūras centrā un Ziemas mūzikas festivālā skanēja elektriskās ērģeles. Tās lieliski pārvaldīja Līga Ivāne, un skatītāji varēja vien censties izsekot līdzi viņas pirkstu un pēdu kustībām.

Starp instrumentālajiem skaņdarbiem skanēja arī pa kādai dziesmai. Muzikālā apvienība “Ad Rem” izpildīja romantisku dziesmu “Bez vārdiem”, kurai ir ļoti skaisti Andra Pētersona vārdi: “Bez vārdiem lietus līst logā, bez vārdiem debesis tumst…” Jauktais koris “Imera” un Strenču Kultūras centra jauktais koris “Rītu puse” (skolotāji ir puse no dziedātājiem!) izpildīja divus aranžējumus – “Mēnestiņis nakti brauca” un “Dance of Sugar Plum Fairy”. Gribētos gluži kā Renāram Veličko dziedāt: “Tējas krūzē peldināmas visas manas mazās drāmas”. Diemžēl situācija pasaulē ir izvērtusies nu jau par lielu un ilgstošu drāmu, tāpēc uz nenoteiktu laiku tiek atcelts ansambļa “Arcandela” koncerts un mūzikas maratons, kas bija plānots sestdien, 15.janvārī, bet piektdienas pasākums notiks, tāpat arī Svētā Sīmaņa baznīcā svētdien interesenti aicināti apmeklēt koncertu “Debesceļi”.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri