Valmieras Ziņas

Valmiera plāno paplašināt bērnudārzu “Varavīksne”, nodrošinot papildus 100 vietas

Valmierā pēdējos gados ir pieaudzis pieprasījums pēc vietām pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība plāno Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienības pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksne” grupu paplašināšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pašvaldība.

“Valmierā pēdējo četru gadu laikā vērojama stabila demogrāfiskā situācija. Esam gandarīti, ka saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem pēdējo četru gadu laikā pirmsskolas vecuma bērnu skaits Valmierā ir pieaudzis par 187 bērniem. Bērnu skaita pieauguma radītos izaicinājumus vienmēr uztveram ar gandarījumu, kas liecina, ka pilsēta attīstās un ir ģimenēm pievilcīga,” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

2019.gada augustā pēc 2019./2020.mācību gada grupu komplektācijas noslēguma pašvaldības rindā uz vietu bērnudārzā Valmierā joprojām gaidīja 112 Valmierā deklarētu jaunākā vecuma bērnu, no kuriem lielākajai daļai faktiskā dzīvesvieta sakrita ar deklarēto dzīvesvietu, un 46 ārpus Valmieras deklarētu bērnu. Pēc bērnudārza “Varavīksne” telpu paplašināšanas pašvaldība ik gadu ar vietu bērnudārzā spēs nodrošināt apmēram 100 bērniem vairāk nekā līdz šim.

Telpu pārbūves projekta izstrādi, atbilstoši iepirkuma rezultātiem, kopš 7.februāra veic SIA “Campaign”. To paredzēts pabeigt līdz šī gada novembrim. Paredzēts, ka pēc pārbūves pilnvērtīgi tiks izmantots viss esošais Valmieras 2.vidusskolas telpu potenciāls. Bērnudārza telpas tiks paplašinātas un atradīsies skolas korpusa trijos stāvos, izbūvējot liftu, pandusu un vides pieejamības prasībām atbilstošas sanitārās un citas telpas. Pārbūvētajā Valmieras 2.vidusskolas korpusā plānots izveidot kopā 12 bērnudārza grupiņas 212 bērniem.

Tā kā jau norit pārbūvējamā Valmieras 2.vidusskolas korpusa projektēšana un Valmieras pilsētas pašvaldības bērnudārza “Varavīksne” paplašināšanas projekts atbilda Ministru kabineta 31.03.2020. noteikumu Nr.178 prasībām, Valmieras pilsētas pašvaldība 27.aprīlī iesniedza investīciju projekta pieteikumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, lai pretendētu uz Valsts kases aizdevumu no 2020.gada valsts budžeta. Šogad aizdevums tomēr netika piešķirts, jo prioritāri tika atbalstīti investīciju projekti, kam būvprojekti jau bija izstrādāti. Tādēļ Valmieras 2.vidusskolas pārbūves projektēšanai noslēdzoties, pašvaldība organizēs būvniecības iepirkumu un nākamajā gadā iesniegs pieteikumu aizdevuma saņemšanai no 2021.gada valsts budžeta, ja šāds aizņēmumu mērķis tiks saglabāts likumā “Par valsts budžetu 2021.gadam”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2020-09-04 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri