Valmieras Ziņas

Valmiera plāno paplašināt bērnudārzu “Varavīksne”, nodrošinot papildus 100 vietas

Valmierā pēdējos gados ir pieaudzis pieprasījums pēc vietām pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība plāno Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienības pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksne” grupu paplašināšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pašvaldība.

“Valmierā pēdējo četru gadu laikā vērojama stabila demogrāfiskā situācija. Esam gandarīti, ka saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem pēdējo četru gadu laikā pirmsskolas vecuma bērnu skaits Valmierā ir pieaudzis par 187 bērniem. Bērnu skaita pieauguma radītos izaicinājumus vienmēr uztveram ar gandarījumu, kas liecina, ka pilsēta attīstās un ir ģimenēm pievilcīga,” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

2019.gada augustā pēc 2019./2020.mācību gada grupu komplektācijas noslēguma pašvaldības rindā uz vietu bērnudārzā Valmierā joprojām gaidīja 112 Valmierā deklarētu jaunākā vecuma bērnu, no kuriem lielākajai daļai faktiskā dzīvesvieta sakrita ar deklarēto dzīvesvietu, un 46 ārpus Valmieras deklarētu bērnu. Pēc bērnudārza “Varavīksne” telpu paplašināšanas pašvaldība ik gadu ar vietu bērnudārzā spēs nodrošināt apmēram 100 bērniem vairāk nekā līdz šim.

Telpu pārbūves projekta izstrādi, atbilstoši iepirkuma rezultātiem, kopš 7.februāra veic SIA “Campaign”. To paredzēts pabeigt līdz šī gada novembrim. Paredzēts, ka pēc pārbūves pilnvērtīgi tiks izmantots viss esošais Valmieras 2.vidusskolas telpu potenciāls. Bērnudārza telpas tiks paplašinātas un atradīsies skolas korpusa trijos stāvos, izbūvējot liftu, pandusu un vides pieejamības prasībām atbilstošas sanitārās un citas telpas. Pārbūvētajā Valmieras 2.vidusskolas korpusā plānots izveidot kopā 12 bērnudārza grupiņas 212 bērniem.

Tā kā jau norit pārbūvējamā Valmieras 2.vidusskolas korpusa projektēšana un Valmieras pilsētas pašvaldības bērnudārza “Varavīksne” paplašināšanas projekts atbilda Ministru kabineta 31.03.2020. noteikumu Nr.178 prasībām, Valmieras pilsētas pašvaldība 27.aprīlī iesniedza investīciju projekta pieteikumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, lai pretendētu uz Valsts kases aizdevumu no 2020.gada valsts budžeta. Šogad aizdevums tomēr netika piešķirts, jo prioritāri tika atbalstīti investīciju projekti, kam būvprojekti jau bija izstrādāti. Tādēļ Valmieras 2.vidusskolas pārbūves projektēšanai noslēdzoties, pašvaldība organizēs būvniecības iepirkumu un nākamajā gadā iesniegs pieteikumu aizdevuma saņemšanai no 2021.gada valsts budžeta, ja šāds aizņēmumu mērķis tiks saglabāts likumā “Par valsts budžetu 2021.gadam”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri