Valmieras Ziņas

Valmierā pērn populārākie vārdi – Gustavs, Jēkabs un Keita

2018.gadā Valmierā populārākie jaundzimušo zēnu vārdi bijuši Gustavs un Jēkabs. Savukārt starp populārākajiem meiteņu vārdiem 2018.gadā bija Keita, Marta un Estere, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Visbiežāk dotais zēnu vārds 2018.gadā bijis Gustavs un Jēkabs, katrā no šiem vārdiem nosaukti astoņi jaundzimušie zēni. Sešiem zēniem izvēlēts vārds Marks. Pieciem zēniem dots vārds Jānis, Ernests un Roberts, kas Valmierā jau 24 gadus ir viens no visvairāk dotajiem vārdiem. Interesanti, ka 2017.gadā populārākais zēnu vārds ir bijis Kārlis, savukārt 2018.gadā vecāki to izvēlējušies salīdzinoši reti.

2018.gadā palielinājusies tendence zēniem dot divus vārdus – tie doti 21 zēnam. Daži interesanti vārdu salikumi ir Jānis Ivars, Jānis Raimonds, Henrijs Jānis, Olafs Jānis, Ārons Jānis Miks Jānis, Olafs Juris un Marks Juris. Neparasti zēnu vārdi pagājušajā gadā bijuši Jehuds, Elijs, Elans, Jorens, Darens, Damirs. Pērn likti arī tautībai atbilstoši vārdi, piemēram, Mihails, Maksims (krievu), tomēr novērota tendence, ka tautība nav noteicošais bērna vārda izvēlē. 2018.gadā biežāk nekā iepriekš zēniem doti latviski vārdi: Jānis, Juris, Vilis, Klāvs, Austris, Emīls un Rūdis.

Populārākais meiteņu vārds 2018.gadā bijis Keita – sešām meitenēm. Bieži doti vārdi Marta un Estere – piecām meitenēm un Anna – četrām meitenēm. Jāpiemin, ka Valmierā vārds Marta ir populārs jau 24 gadus. Interesanti, ka 2017.gadā populārākais meiteņu vārds bijis Alise, bet 2018.gadā, tas nav bijis tik aktuāls, kā iepriekš.

15 meitenēm doti divi vārdi, piemēram, Marta Nora, Sofija Marta, Railija Anna, Anna Jasmīna un Elīza Dita. Neparastākais vārds pagājušajā gadā meitenēm bijis Džila. Arī meitenēm, tāpat kā zēniem, doti latviski un viegli izrunājami vārdi vairāk nekā iepriekš: Jete, Mētra, Vilma, Rūta, Dārta, Elza, Emma un Lauma.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJU  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-26 Kontaktpersona: CV sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Rūjienas novada pašvaldības Sociālais aprūpes centrs “Lode ”, “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads LV-4248, tālrunis 64219009, e pasts: saclode@rujiena.lv, Aicina darbā sociālo rehabilitētāju (profesijas kods 341202) uz nenoteiktu laiku. Amata pienākumi: - Plānot un realizēt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu klientiem; - Veikt klienta funkcionālo spēju izvērtēšanu sadarbībā ar starpprofesionāļu komandu; - Palīdzēt klientam realizēt sociālās aktivitātes dažādos pasākumos un nodarbībās, specializētās un radošās darbnīcās, kultūras un sporta pasākumos. Prasības pretendentam: - Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālās rehabilitācijas jomā. - Iniciatīva un patstāvība, spēja strādāt komandā. - Augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē. Prasmes un zināšanas: - Komunikācijas prasmes latviešu un krievu valodā; - Labas datorlietotāja prasmes (MS Word, MS Excel); - Augsta saskarsmes kultūra un komunikācijas prasmes. Piedāvājam: - Stabilu darba vietu; - Sociālās garantijas; - Apmācības un izaugsmes iespējas. Darba laiks – normālais darba laiks. Slodzes tips - viena vesela slodze. Darba samaksa - no 552,00 līdz 802,00 EUR. Pretendentiem līdz 25.11.2019. plkst. 17.00 iesniegt SAC “Lode”: “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads, LV- 4248, e-pasts: saclode@rujiena.lv ar norādi “Sociālā rehabilitētāja amatam”: • profesionālo aprakstu (CV); • izglītību apliecinošo dokumentu. Kontakttālrunis papildus informācijai: tālr. 64219009; 29185239 Sazināsimies ar atbilstošajiem pretendentiem pēc CV izskatīšanas. Profesija: SOCIĀLAIS REHABILITĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Liepkalni, Lode, Lodes pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-25 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: saclode@rujiena.lv

Mūsu partneri