Valmieras Ziņas

Valmiera pauž gatavību uzņemt gada lielāko sporta notikumu Latvijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Trešdien, 24.aprīlī,  īpašā mediju pasākumā, kas notika Valmieras pārstāvniecībā Rīgā, sabiedrība plašāk tika informēta par šovasar Valmierā gaidāmo Eiropas BMX čempionātu. Izlases galvenais treneris ieskicēja sportiskos mērķus, bet sabiedrības acīm pirmo reizi tika prezentēta čempionāta identitāte.

Aizvadītajā gadā Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) oficiāli lēma piešķirt Latvijai 2019. gada UEC Eiropas BMX čempionāta rīkošanas tiesības. Līdz šim mūsu valstī norisinājušies Eiropas čempionāta posmi, bet vienas sacensības, kurās tiks noskaidroti Eiropas čempioni, mūsu valstī norisināsies pirmo reizi vēsturē.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Pirmās BMX sacensības Valmierā notika tālajā 1988.gadā. Pateicoties valmieriešu –  BMX sportistu ieguldījumam un panākumiem BMX sporta attīstībā un popularizēšanā, esam tikuši gan pie starptautiskiem standartiem atbilstošas BMX trases, gan nozīmīgākā BMX sporta notikuma Latvijā – Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā. Valmierieša, BMX riteņbraucēja Māra Štromberga vārds BMX sporta vēsturē ir ierakstīts, kļūstot par pirmo un vēlāk divkārtējo olimpisko čempionu, labi panākumi ir arī jauniešiem.  Lai Eiropas čempionāts un jaunā BMX trase Valmierā kļūst par iedvesmas avotu un priekšnoteikumu jauniem BMX sasniegumiem!“

Plānots, ka sacensībās piedalīsies vairāk nekā 800 sportisti no vismaz 25 valstīm. Organizatori sagaida vairāk nekā 3500 līdzjutējus kā no Latvijas, tā citām Eiropas valstīm. Eiropas BMX čempionātu Valmierā kā lielu izaicinājumu visam Latvijas sportam akcentēja arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes loceklis Edgars Dupats:

“Eiropas BMX čempionāta rīkošanas pamats ir Latvijas Riteņbraukšanas federācijas un Valmieras pilsētas pašvaldības veiksmīgā sadarbība jau no rīkošanas idejas rašanās. Čempionāta norisināšanās Valmierā ir mūsu izcilāko BMX sportistu gūto panākumu novērtējums. Vēlos izteikt pateicību Valmieras pilsētas pašvaldībai un Izglītības un zinātnes ministrijai par finansiālā atbalsta piešķiršanu, bez kura sacensību rīkošana nebūtu iespējama. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas vārdā aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju no 11. – 14. jūlijam uz Valmieru, lai klātienē baudītu augstākā līmeņa BMX!”

Šīs būs vienas no Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas cikla nozīmīgākajām sacensībām elites un junioru vadošajiem BMX sportistiem. Izlases galvenais treneris Ivo Lakučs atklāja, ka gaidāms ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs:

“Valmierā redzēsim visus labākos Eiropas valstu BMX sportistus, kuri ar nepacietību gaida došanos uz Latviju. Runājot par mūsu vadošo sportistu mērķiem, ceram, ka izdosies iekļūt lielajos finālos. Priecē, ka sezonu sekmīgi iesācis juniors Edvards Glāzers, kurš, tāpat kā Vanesa Buldinska un Vineta Pētersone būs starp mūsu galvenajām cerībām. Latvijas braucējiem iespēja startēt savu līdzjutēju priekšā būs milzīgs gods! ”

Mediju pasākumā piedalījās arī Latvijas BMX izlases sportisti – Edvards Glāzers un Vanesa Buldinska. Abi sportista pauda milzīgu gandarījumu, ka tieši savās mājās būs nebijusi iespēja cīnīties par Eiropas čempionāta godalgām.

Eiropas BMX čempionātu Latvijā rīko Latvijas riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Sacensības finansiāli atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Visa informācija par Eiropas BMX čempionātu pieejama mājaslapā – www.eurobmx2019.eu, kā arī sociālo tīklu Facebook un Instagram kontos.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri