Valmieras Ziņas

Valmierā notiks XXI Jaunrades deju konkursa fināls

Sestdien, 26.janvārī, plkst.15.00 Valmieras Kultūras centrā notiks XXI Jaunrades deju konkursa fināls. Finālā skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodotas 38 dejas, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa stāsta: “Šīs nedēļas beigās ir vērts doties uz Valmieru, kur 21. reizi norisināsies Jaunrades deju konkursa fināls. Tā ir vieta, kur pulcējas jaunie un pieredzējušie horeogrāfi, tā ir sacensība, labs dejotāju mākslinieciskais sniegums un zinoša, atsaucīga publika. Konkurss ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē, par to liecina lielais dalībnieku skaits ik gadu. To gaida ne tikai horeogrāfi, bet arī dejotāji un kolektīvu vadītāji. Viņiem ir iespēja iegūt jaunas, kolektīviem piemērotas dejas un diskutēt. Konkurss būs spraigs, interesants, radītās dejas parādīs gan nostabilizējušās tendences skatuves dejā, gan pavisam jaunas vēsmas. Kuras no horeogrāfijām gūs žūrijas atzinību un kuras no tām tiks iekļautas nākamajos kultūrvēsturisko novadu Deju svētkos, to uzzināsim pavisam drīz. Uz tikšanos Valmierā- jaunrades deju galvaspilsētā!”

Konkursa I kārta norisinājās 2018.gada decembrī Slampē un Ogrē, no 69 dejām žūrija dalībai finālā izvirzīja 38 dejas. Tās iesnieguši 22 horeogrāfi – Skaidrīte Andževa, Zane Babre, Gints Baumanis, Dagmāra Bārbale, Agris Daņiļevičs, Alise Līna Daugaviete, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Liene Gailāne, Jānis Ērglis, Dāvis Ērglis, Rūta Lauce, Agneses Lepse, Lilija Lipora, Andis Lagzdiņš, Baiba Miķelsone, Gundega Prancāne, Artis Puriņš, Jānis Purviņš, Reinis Rešetins, Gunta Skuja, Guna Trukšāne.

XXI Jaunrades konkursa finālu vērtēs: horeogrāfe, profesore, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, horeogrāfijas katedras vadītāja un pedagoģe Zita Erss, Jelgavas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Tautas deju ansambļa “Diždancis” mākslinieciskā vadītāja Ieva Karele, teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks, horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, Tukuma deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Zanda Mūrniece un Dobeles deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa “Gatve” mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala.

Jaundarbus izdejos kolektīvi: “Baltābele”, “Bandava”, “Dancis”, “Dziga”, “Ieviņa”, “Kalve”, “Katvari”, “Lēdmane”, “Līgo”, “Luste”, “Ogrēnietis”, “Raksti”, “Ritenītis”, “Rotaļa”, “Rotaļa XO”, “Sadancis”, Skabardzēni”, “Sen Līgo”, “Sunta”, “Teiksma”, “Vektors”, “Zalktis”, “Ziemeļblāzma”.

XXI Jaunrades deju konkursa finālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

3119 18 Kokapstrādes Tehnologs BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts Plānot tehnoloģisko secību kokapstrādes procesiem ražotnē; Noteikt iekārtu noslogojumu un ražotspēju; Paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un rūpēties, lai darba procesi noritētu bez aizķeršanās; Nodrošināt maksimāli racionāli darbagaldu un resusrsu izmantošanu; Apstrādāt pasūtījumus, aprēķināt to izdevīgumu, noteikt iespējamos zudumus; Pārzināt un kontrolēt saražoto produktu kvalitāti; Pārzināt uzņēmuma tehniskās iespējas, konsultēt uzņēmuma vadību un piedalīties lēmumu pieņemšanā; Plānot ražošanas darbinieku darbu pēc ražošanas uzdevumiem, motivēt un organizēt darbinieku darbu; Uzņemties atbildību un sekot līdz darba drošībai un disciplīnas ievērošanai. Prasības kandidātiem Augstākā izglītība kokapstrādē; Obligāta pieredze kokapstrādes nozarē; Izprast kokapstrādes iekārtu un darba galdu īpašības, to tehniskās iespējas; Augsta atbildības sajūta, precizitāte un sistemātiska pieeja darbam; Spēja brīvi sazināties latviešu un krievu valodās; Pieredze darbā ar datoru. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Daļēji apmaksātas pusdienas; Apmaksātus ceļa izdevumus. Uz darba vietu nogādā no Valmieras uz cehu “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00 Līdz 2019. gada 15.novembrim Alga: Sākot no EUR 1125.00 Bruto.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Pieteikties: sūtot CV uz Epasts: bwe@bwe.lv Profesija: KOKAPSTRĀDES TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: sūtīt CV uz e-pasta adresi: bwe@bwe.lv

Mūsu partneri