Valmieras Ziņas

Valmierā notiks Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības

Vidzemes Augstskolas (ViA) zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java no 8. līdz 10. novembrim apmeklēja Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskās fināla sacensības Ungārijas pilsētā Gijorā, lai gūtu pieredzi un jau drīzumā organizētu Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā.

Pasaules Robotu olimpiādes 2019 starptautiskajās fināla sacensībās piedalīja 75 valstu komandas, pulcējot 2315 dalībniekus no dažādām pasaules valstīm un sniedzot iespēju skolēniem un jauniešiem no 7 līdz 25 gadu vecuma pilnveidot robotikas prasmes un iepazīties ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem no citām valstīm. Vidzemes Augstskolas pārstāvis O. Java secina, ka guvis vērtīgu pieredzi un mērķis – organizēt Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā – varētu tikt īstenots 2020. gada 16. maijā. Plānots, ka pirmā gada nacionālās fināla sacensības Valmierā norisināsies bez priekšatlases, taču turpmākajos gados komandām, lai iekļūtu nacionālajā finālā, būs jāiztur reģionālā atlase Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Zemgalē vai Rīgā. 

Pasaules Robotu olimpiādē piedalās prasmīgākie skolu, nevalstisko organizāciju un pašvaldību rīkoto robotikas pulciņu un nodarbību dalībnieki, kuri gatavi parādīt savas zināšanas un iemaņas, sacenšoties četrās kategorijās – Atvērtā (Open); Parastā (Regular); Futbols (Football); Augstākais līmenis (Advanced robotics). Olimpiādē piedalās bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam.

Šajās sacensībās dalībnieki apgūst robotikas, mehatronikas un automātikas pamatus, līdz ar to viņi ir labāk sagatavoti, lai, pabeidzot skolu, iestātos ar IT un inženierzinātnēm saistītās studiju programmās. Turklāt tā ir lieliska iespēja, kā, pārvarot nacionālo atlasi, kopā ar komandas biedriem doties uz ārvalstīm un iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un draugus no visas pasaules,” tā ViA zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java.

Pasākuma organizatori Vidzemes Augstskolā uzsākuši sarunas ar potenciālajiem pasākuma atbalstītājiem, lai nodrošinātu, ka komandām dalība Latvijas mēroga finālā ir bez maksas, un komandām, kuras fināla sacensībās pārvarēs atlases slieksni, dalība 2020. gada Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskajās fināla sacensībās Monreālā, Kanādā, no 13. līdz 15. novembrim tiks apmaksāta no pasākuma sponsoru līdzekļiem.

Jau nākamā gada janvārī aicināsim robotikas pulciņu vadītājus Latvijā iepazīties ar Pasaules Robotu olimpiādes noteikumiem 2020. gadam, lai savlaicīgi sagatavotu komandas dalībai sacensībās. Vairāk informācijas par Pasaules Robotu olimpiādi meklējiet šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri