Valmieras Ziņas

Valmierā notiks Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības

Vidzemes Augstskolas (ViA) zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java no 8. līdz 10. novembrim apmeklēja Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskās fināla sacensības Ungārijas pilsētā Gijorā, lai gūtu pieredzi un jau drīzumā organizētu Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā.

Pasaules Robotu olimpiādes 2019 starptautiskajās fināla sacensībās piedalīja 75 valstu komandas, pulcējot 2315 dalībniekus no dažādām pasaules valstīm un sniedzot iespēju skolēniem un jauniešiem no 7 līdz 25 gadu vecuma pilnveidot robotikas prasmes un iepazīties ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem no citām valstīm. Vidzemes Augstskolas pārstāvis O. Java secina, ka guvis vērtīgu pieredzi un mērķis – organizēt Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā – varētu tikt īstenots 2020. gada 16. maijā. Plānots, ka pirmā gada nacionālās fināla sacensības Valmierā norisināsies bez priekšatlases, taču turpmākajos gados komandām, lai iekļūtu nacionālajā finālā, būs jāiztur reģionālā atlase Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Zemgalē vai Rīgā. 

Pasaules Robotu olimpiādē piedalās prasmīgākie skolu, nevalstisko organizāciju un pašvaldību rīkoto robotikas pulciņu un nodarbību dalībnieki, kuri gatavi parādīt savas zināšanas un iemaņas, sacenšoties četrās kategorijās – Atvērtā (Open); Parastā (Regular); Futbols (Football); Augstākais līmenis (Advanced robotics). Olimpiādē piedalās bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam.

Šajās sacensībās dalībnieki apgūst robotikas, mehatronikas un automātikas pamatus, līdz ar to viņi ir labāk sagatavoti, lai, pabeidzot skolu, iestātos ar IT un inženierzinātnēm saistītās studiju programmās. Turklāt tā ir lieliska iespēja, kā, pārvarot nacionālo atlasi, kopā ar komandas biedriem doties uz ārvalstīm un iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un draugus no visas pasaules,” tā ViA zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java.

Pasākuma organizatori Vidzemes Augstskolā uzsākuši sarunas ar potenciālajiem pasākuma atbalstītājiem, lai nodrošinātu, ka komandām dalība Latvijas mēroga finālā ir bez maksas, un komandām, kuras fināla sacensībās pārvarēs atlases slieksni, dalība 2020. gada Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskajās fināla sacensībās Monreālā, Kanādā, no 13. līdz 15. novembrim tiks apmaksāta no pasākuma sponsoru līdzekļiem.

Jau nākamā gada janvārī aicināsim robotikas pulciņu vadītājus Latvijā iepazīties ar Pasaules Robotu olimpiādes noteikumiem 2020. gadam, lai savlaicīgi sagatavotu komandas dalībai sacensībās. Vairāk informācijas par Pasaules Robotu olimpiādi meklējiet šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri