Valmieras Ziņas

Valmierā notiks Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības

Vidzemes Augstskolas (ViA) zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java no 8. līdz 10. novembrim apmeklēja Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskās fināla sacensības Ungārijas pilsētā Gijorā, lai gūtu pieredzi un jau drīzumā organizētu Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā.

Pasaules Robotu olimpiādes 2019 starptautiskajās fināla sacensībās piedalīja 75 valstu komandas, pulcējot 2315 dalībniekus no dažādām pasaules valstīm un sniedzot iespēju skolēniem un jauniešiem no 7 līdz 25 gadu vecuma pilnveidot robotikas prasmes un iepazīties ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem no citām valstīm. Vidzemes Augstskolas pārstāvis O. Java secina, ka guvis vērtīgu pieredzi un mērķis – organizēt Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā – varētu tikt īstenots 2020. gada 16. maijā. Plānots, ka pirmā gada nacionālās fināla sacensības Valmierā norisināsies bez priekšatlases, taču turpmākajos gados komandām, lai iekļūtu nacionālajā finālā, būs jāiztur reģionālā atlase Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Zemgalē vai Rīgā. 

Pasaules Robotu olimpiādē piedalās prasmīgākie skolu, nevalstisko organizāciju un pašvaldību rīkoto robotikas pulciņu un nodarbību dalībnieki, kuri gatavi parādīt savas zināšanas un iemaņas, sacenšoties četrās kategorijās – Atvērtā (Open); Parastā (Regular); Futbols (Football); Augstākais līmenis (Advanced robotics). Olimpiādē piedalās bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam.

Šajās sacensībās dalībnieki apgūst robotikas, mehatronikas un automātikas pamatus, līdz ar to viņi ir labāk sagatavoti, lai, pabeidzot skolu, iestātos ar IT un inženierzinātnēm saistītās studiju programmās. Turklāt tā ir lieliska iespēja, kā, pārvarot nacionālo atlasi, kopā ar komandas biedriem doties uz ārvalstīm un iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un draugus no visas pasaules,” tā ViA zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java.

Pasākuma organizatori Vidzemes Augstskolā uzsākuši sarunas ar potenciālajiem pasākuma atbalstītājiem, lai nodrošinātu, ka komandām dalība Latvijas mēroga finālā ir bez maksas, un komandām, kuras fināla sacensībās pārvarēs atlases slieksni, dalība 2020. gada Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskajās fināla sacensībās Monreālā, Kanādā, no 13. līdz 15. novembrim tiks apmaksāta no pasākuma sponsoru līdzekļiem.

Jau nākamā gada janvārī aicināsim robotikas pulciņu vadītājus Latvijā iepazīties ar Pasaules Robotu olimpiādes noteikumiem 2020. gadam, lai savlaicīgi sagatavotu komandas dalībai sacensībās. Vairāk informācijas par Pasaules Robotu olimpiādi meklējiet šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri