Valmieras Ziņas

Valmierā notiks Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības

Vidzemes Augstskolas (ViA) zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java no 8. līdz 10. novembrim apmeklēja Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskās fināla sacensības Ungārijas pilsētā Gijorā, lai gūtu pieredzi un jau drīzumā organizētu Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā.

Pasaules Robotu olimpiādes 2019 starptautiskajās fināla sacensībās piedalīja 75 valstu komandas, pulcējot 2315 dalībniekus no dažādām pasaules valstīm un sniedzot iespēju skolēniem un jauniešiem no 7 līdz 25 gadu vecuma pilnveidot robotikas prasmes un iepazīties ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem no citām valstīm. Vidzemes Augstskolas pārstāvis O. Java secina, ka guvis vērtīgu pieredzi un mērķis – organizēt Pasaules Robotu olimpiādes Latvijas nacionālās fināla sacensības Valmierā – varētu tikt īstenots 2020. gada 16. maijā. Plānots, ka pirmā gada nacionālās fināla sacensības Valmierā norisināsies bez priekšatlases, taču turpmākajos gados komandām, lai iekļūtu nacionālajā finālā, būs jāiztur reģionālā atlase Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Zemgalē vai Rīgā. 

Pasaules Robotu olimpiādē piedalās prasmīgākie skolu, nevalstisko organizāciju un pašvaldību rīkoto robotikas pulciņu un nodarbību dalībnieki, kuri gatavi parādīt savas zināšanas un iemaņas, sacenšoties četrās kategorijās – Atvērtā (Open); Parastā (Regular); Futbols (Football); Augstākais līmenis (Advanced robotics). Olimpiādē piedalās bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam.

Šajās sacensībās dalībnieki apgūst robotikas, mehatronikas un automātikas pamatus, līdz ar to viņi ir labāk sagatavoti, lai, pabeidzot skolu, iestātos ar IT un inženierzinātnēm saistītās studiju programmās. Turklāt tā ir lieliska iespēja, kā, pārvarot nacionālo atlasi, kopā ar komandas biedriem doties uz ārvalstīm un iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un draugus no visas pasaules,” tā ViA zinātnisko projektu vadītājs Oskars Java.

Pasākuma organizatori Vidzemes Augstskolā uzsākuši sarunas ar potenciālajiem pasākuma atbalstītājiem, lai nodrošinātu, ka komandām dalība Latvijas mēroga finālā ir bez maksas, un komandām, kuras fināla sacensībās pārvarēs atlases slieksni, dalība 2020. gada Pasaules Robotu olimpiādes starptautiskajās fināla sacensībās Monreālā, Kanādā, no 13. līdz 15. novembrim tiks apmaksāta no pasākuma sponsoru līdzekļiem.

Jau nākamā gada janvārī aicināsim robotikas pulciņu vadītājus Latvijā iepazīties ar Pasaules Robotu olimpiādes noteikumiem 2020. gadam, lai savlaicīgi sagatavotu komandas dalībai sacensībās. Vairāk informācijas par Pasaules Robotu olimpiādi meklējiet šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri