Valmieras Ziņas

Valmierā notiks jauniešu zibakcija ‟Velosipēds vieno”

Turpinoties Eiropas mobilitātes nedēļai Valmierā, Ekoskolu jaunieši no Valmieras sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas, sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, otrdien, 18.septembrī, organizēs zibakciju “Velosipēds vieno”, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Zibakcija būs jauniešu velobrauciens cauri Valmierai, apmeklējot gan daudzdzīvokļu māju kvartālus un pagalmus, gan izbraucot skaistākos Valmieras veloceliņus. Akcijas mērķis būs pievērst daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju uzmanību velosipēdam kā videi draudzīgam pārvietošanās līdzeklim un, katrā pagalmā izspēlējot kādu pagalma spēli, rosināt arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus uz draudzīgu kopā būšanu, savu sadraudzības pasākumu organizēšanu un kopīgu rīcību rūpēs par dzīvesvidi un pagalmu labiekārtošanu.

Zibakcijas sākums būs plkst.17.00 pie Valmieras 2.vidusskolas. Jaunieši velobraucienā dosies caur Apiņa ielas māju kvartālam, pieturot divos pagalmos – starp ēkām Rubenes ielā 34A un Rubenes ielā 36, kā arī starp ēkām Georga Apiņa ielā 16 un Geroga Apiņa ielā 20. Pēc tam velobrauciens, virzoties gar Dzirnavu ezeriņu, Gauju un pāri Dzelzs tiltam, turpināsies uz daudzdzīvokļu māju kvartāliem Pārgaujas pusē. Tur ielas spēļu zib-akcija notiks pagalmā starp ēkām Linarda Laicena ielā 9 un Rūpniecības ielā 40 un pagalmā starp ēkām Stacijas ielā 23 un Stacijas ielā 25. Zibakcijas noslēgums plānots atpūtas vietās pie Gaujas, Atpūtas parkā, kur jaunieši pārrunās gūtos iespaidus, diskutēs par velobraukšanu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli pilsētā un iespējamajām rīcībām pilsētvides uzlabošanai.

Eiropas mobilitātes nedēļa ir Eiropas iniciatīva, lai mudinātu pilsētas ieviest un veicināt ilgtspējīgus transporta veidus un aicinātu iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas automašīnām. 2017.gadā Eiropas mobilitātes nedēļas laikā aktivitātes organizēja 2526 lielas un mazas pilsētas no 50 valstīm.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri