Valmieras Ziņas

Valmierā notiks akcija “Dzejolis uz trotuāra”

Izlasīt dzejoli, pastaigājoties Valmierā, – par tādu iespēju parūpēsies Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. līdz 12.klases skolēni, piedaloties akcijā “Dzejolis uz trotuāra”. 11.septembrī gājēji aicināti palūkoties zem kājām, apstāties un veltīt brīdi, lai izlasītu, kādas dzejā izteiktās domas ir uzrunājušas jauniešus.

Kā pastāstīja Valmieras Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Rudzīte, jaunieši katrs izvēlējās dzejoli vai tā fragmentu. Diskutējot ar klasesbiedriem, izraudzīts, kas tiks iemūžināts Valmieras pilsētvidē. Arī vietas, kur rindas būs lasāmas, līdz tās aizskalos lietus lāses, ir rūpīgi izvēlētas, meklējot saikni ar dzejolī pausto domu.

“Akcija norisināsies jau piekto gadu. Jauniešiem tā patīk, jo rosina lasīt dzeju, dažādo literatūras stundas, padarot tās interesantākas. Skolēni apzinās, ka šādā veidā arī viņi sabiedrībā popularizē dzeju, kas ir viens no Dzejas dienu galvenajiem uzdevumiem,”

stāsta S.Rudzīte.

Akcija Valmierā norisināsies 11.septembrī no plkst.10.30 līdz 13.40. Jauniešu izvēlētās vietas: pie tirdzniecības centra “Valleta”, Valmieras Kultūras centra, ap Dzirnavu ezeriņu, pie tirgus, Valmieras Drāmas teātra, Diakonāta ielā, Vecpuišu parkā, pie Sv.Sīmaņa baznīcas, Vidzemes Olimpiskā centra, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”, Gaujas tilta, Valmieras Mūzikas skolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, skeitparkā, pie AS “SEB banka”, AS “Swedbak”, pieturvietās u.c.

Savukārt 15.septembrī plkst.15.15 Valmieras Valsts ģimnāzijā norisināsies Dzejas slams – sacensības, kurās jaunie dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijai un žūrijai. Skatītāju rindās gaidīts ikviens interesents! Dzejas sacensību uzvarētāji tiks aicināti uzstāties Dzejas dienu noslēguma norisē 17.septembrī plkst.18.00 pie Valmieras Kultūras centra, iepretim Dzejas teltīm.

Dzejas dienu Valmierā programma skatāma šeit: https://www.valmiera.lv/lv/kultura/dzejas_dienas_2020/.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri