Valmieras Ziņas

Valmierā notiks 1. Latvijas lokālās vēstures un novadpētniecības lasījumi

Lai popularizētu lokālo vēsturi un novadpētniecību, paplašinātu novadpētnieku redzesloku un celtu darba kvalitāti, lai veicinātu sadarbību starp pētniekiem, muzejiem, krātuvēm un dažādām ar kultūras mantojuma saglabāšanu, dokumentāciju un aizsardzību saistītām valsts institūcijām, Latvijas vēstures materiālu brīvpieejas krātuve un novadpētniecības platforma Historia.lv ir uzsākusi un kopš 2017.g. īsteno ilgtermiņa projektu “Kas pagātni pētī, nākotni svētī!”. Projekta ietvaros jau notikuši divi semināri Vidzemes novadpētniekiem – “Novadpētnieku mācības” un “Kartes kā avoti lokālās vēstures un novadpētniecības darbā”.

Turpinot iesākto un paplašinot mērķauditoriju, Historia.lv, sadarbībā ar Valmieras muzeju šī gada 4.oktobrī rīko 1. Latvijas lokālās vēstures un novadpētniecības lasījumus, informēja Historia.lv redaktors Valters Grīviņš.

Lasījumi norisināsies Valmieras muzeja izstāžu zālē. Sākums – plkst. 9.30. Dalība – brīva.

Lasījumos tiks prezentēti pētījumi par tādām tēmām kā “Skolu vēstures izpēte Latvijā 20.gadsimtā: Siguldas Valsts ģimnāzijas piemērs”, “Amatas pagasta vecsaimniecību apsekošanas ekspedīcijas rezultāti”, “Mazie darvas un kaļķu cepļi, ogļu dedzinātuves: mazapzināti mežu saimniecības vēstures pieminekļi”, “Kas biedējis dobelniekus? Ticība pārdabiskajam Dobeles apkārtnē 14.-20. gs.”, “Spoku tēma mūsdienu folkloras stāstos: Liepājas Karostas cietuma spoks un Dundagas pils Zaļā (Baltā) jumprava”.

Noslēgumā paredzēts Tatjanas Bergas grāmatas “Valmieras vecpilsētas arheoloģija” atvēršanas pasākums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri