Valmieras Ziņas

Valmierā notiek koku sakopšana

Lai uzlabotu pilsētvides drošību, Valmierā turpinās pilsētas koku sakopšana, kas tehnisku iemeslu dēļ Valmierā šogad iekavējusies līdz rudenim, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Stāvlaukumā aiz Valmieras Kultūras centra tiek organizēta divu nokaltušu bērzu nociršana. Rīgas ielas posmā iepretim Vecpuišu parkam tiks nozāģētas astoņas iepriekš galotņotas un daļēji vai pilnībā nokaltušas liepas. To vietā tiks stādītas jaunas. Atsevišķu nokaltušu un stipri bojātu koku ciršana tiks veikta arī Vecpuišu parkā, Dārza ielā, Ūdens ielā, Kārļa Baumaņa ielā, Matīšu šosejā, Smiltenes ielā un citur.

Vainagu pacelšana šovasar tika veikta Raiņa un Linarda Laicena ielās augošajām liepām. Taču tā paredzēta arī Tērbatas, Brīvības, Dārza, Lilijas un Smilšu ielās augošajiem kokiem. Koku vainagu kopšana un kaltušo zaru izzāģēšana tiks veikta arī atsevišķiem kokiem Rīgas ielā, Palejas ielā, Riharda Gredzena ielā un citur.

Šogad tiek veikta arī koku aleju novērtēšana Dīvaliņa ielā, Raiņa ielas posmā no Beātes ielas līdz pilsētas apvedceļam, kā arī Cēsu ielas posmā no bijušā šaursliežu dzelzceļa līnijas līdz Kauguru ielai. Šo ielu malās augošo koku kopšana tiks organizēta, balstoties uz novērtējumu rezultātiem.

Iedzīvotājus aicina vējainā laikā būt uzmanīgiem un izvairīties no atrašanās zem lieliem, veciem kokiem. Ne vienmēr visus koka bojājumus ir iespējams savlaicīgi pamanīt un novērst, tādēļ vējainā laikā vienmēr pastāv koku zaru lūšanas risks. Pašvaldība pateicas valmieriešiem par līdzšinējo aktīvu līdzdalību, ziņojot par traucējoši zemiem vai nokaltušiem koku un krūmu zariem, kokiem. Pamanot bojātus, bīstamus kokus, to zarus, valmierieši aicināti informēt Valmieras pilsētas pašvaldību, sūtot koka fotogrāfiju un tā atrašanās vietas iespējami precīzu adresi uz e-pastu info@valmiera.lv vai zvanīt pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri