Valmieras Ziņas

Valmierā norisināsies Starptautiskais multimediju festivāls

Lasīšanas laiks: 3 min

No 27. februāra līdz 5. martam Valmierā norisināsies pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmierai kandidējot Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam, tika iezīmēti Valmieras kultūras dzīves attīstības virzieni. Šogad savu ceļu pie auditorijas uzsāk pirmā no Dinamiskās pilsētas programmas ilgtermiņa iniciatīvām – Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls. No 27. februāra līdz 5. martam festivāls aicina iepazīt mākslas satura un formu daudzveidību mijiedarbībā ar tehnoloģijām gan Valmieras pilsētvidē un labi pazīstamās kultūrvietās, gan vietās, kurās līdz šim kultūras pasākumi nav notikuši.

Pirmajā festivāla gadā interesentiem tiks piedāvāta bagātīga un daudzveidīga multimediju mākslas programma, ko veidos gan jaundarbi, gan jau izrādīti multimediāli mākslas darbi, kas festivāla nedēļas laikā būs apskatāmi Valmierā. Pieci jauni mākslas objekti, ko veidojuši Latvijā zināmi jauno mediju mākslinieki – Sabīne Šnē, Eltons Kūns, Miķelis Mūrnieks, Santa France un Ieva Vīksne sadarbībā ar arhitekti Dinu Suhanovu, – būs apskatāmi ar paplašinātās realitātes tehnoloģijas piedāvātajām iespējām. Sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem būs skatāma mākslinieces Karīnas Vītiņas vadībā tapusi multimediāla instalācija “Noturēties virs ūdens”. Ar viesizrādi “Labra nams” un telpas, skaņas, kustības un tehnoloģiju izpētes darbnīcu Valmierā viesosies apvienība “IevaKrish”, bet virtuālās realitātes brillēs būs iespējams pieredzēt Valtera Sīļa izrādi “Atver acis”. Dinamiskās pilsētas tvērumu telpiskā skaņā un fotogrāfijā varēs ieraudzīt un saklausīt mākslas projektā “Pilsētas vibrācijas” Valmieras Valsts ģimnāzijas Ledus pagrabā, savukārt jauno mediju mākslinieks Jurģis Peters prezentēs video instalāciju, kas veidota ar mākslīgā intelekta palīdzību. Nedēļas nogalē pilsētvidē tiks veidota gaismas spēle sadarbībā ar gaismu māksliniekiem “Those Guys Lighting”.

Festivāla mākslas programmu papildinās gan sarunas ar festivāla māksliniekiem, gan izglītojošs forums – mācības par digitālās transformācijas ietekmi, kā arī mākslas un kultūras produktu veidošanu jauniešu auditorijai, kas norisināsies ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstu. Jau šobrīd zināms, ka Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls jauniešu programmas izstrādei 2024. gadā saņēmis dotāciju 250 000 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas, izmantojot EEZ grantus. Šis finansējums dos iespēju mērķtiecīgi attīstīt festivāla starptautisko dimensiju un nodrošinās piecu multimediālu jaundarbu veidošanu, kā arī mūsdienīgas digitālās platformas un pavadošās izglītības programmas izstrādi 2024. gadā. 

Festivāla idejas pamatā ir starpdisciplināra pieeja mākslas darbu izveidē un norises vietas izvēlē, kopradē un pieredzes dizaina veidošanā iesaistot māksliniekus un dažādu citu nozaru ekspertus gan no Latvijas, gan ārzemēm. Festivāls tiek veidots kā vieta, kur iepazīt modernās tehnoloģijas un redzēt šo tehnoloģiju izmantošanas iespējas mākslas satura un formu jaunradē, kā arī platforma dialogam un zināšanu apmaiņai starp dažādu mākslas formu praktiķiem, zinātniekiem, tehnoloģiju ekspertiem un sabiedrību, kas piesaista ne tikai vietējos iedzīvotājus un jauniešus, kuri zinības apgūst novada kultūrizglītības iestādēs un Vidzemes Augstskolā, bet arī plašu auditoriju nacionālā un starptautiskā mērogā.

Festivālu organizē Story Hub un Valmieras novada pašvaldība. Plašāka informācija par festivāla programmu pieejama gan Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē www.valmierasnovads.lv, gan sociālajos medijos – Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla Facebook un Instagram kontos, festivāla notikuma lapā, kā arī Dynamic.Valmiera Facebook un Instagram kontos. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri