Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās Ziemeļvalstu dienas

No 11. līdz 14.oktobrim Valmierā norisinās Ziemeļvalstu dienas, kas piedāvā daudzveidīgu pasākumu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām. 

Ceturtdien, 11. oktobrī, Ziemeļvalstu vēstnieki Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors un Dānijas Kultūras institūta direktors viesojās Valmierā, kur tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Baiku un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem, lai runātu par savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu.

Ceturtdien Ziemeļvalstu vēstnieku delegācija apmeklēja arī Valmieras Valsts ģimnāziju un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, bet vakarā Valmieras drāmas teātrī tikās ar mediju pārstāvjiem, kā arī  piedalījās Ziemeļvalstu arhitektūras izstādes “Nordic Block” atklāšanā un noklausījās Jāņa Lūsena un Inetas Rudzītes koncertprogrammu “Manā varā”.

Kā skaidroja visu Ziemeļvalstu vēstnieki, šī bija iepazīšanās vizīte Valmierā, lai uzzinātu par pilsētas attīstību un pārrunātu sadarbības iespējas dažādās jomās – kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības, atkritumu apsaimniekošanas un citās nozarēs.

Valmieras mērs Jānis Baiks norādīja, ka vizītes ietvaros netika pārrunāti konkrēti sadarbības projekti, bet tika sniegta plaša informācija par pilsētas piedāvātajām iespējām, lai vēstnieki gūtu dziļāku ieskatu un varētu nodot šo informāciju savās valstīs tiem cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti sadarbībā ar Latviju.

Vēstnieki uzsvēra, ka sadarbība starp Ziemeļvalstīm un Latviju, tostarp Valmieru, ir abpusēji izdevīga. Nav runa tikai par palīdzības sniegšanu, bet gan par pieredzes apmaiņu. Kā norādīja Zviedrijas vēstniece V.E. Annika Jagander, mūsu valstis ir Eiropas Savienībā un darbojas pēc vienotām regulām un direktīvām. Zviedri vēlas uzzināt par Latvijas pieredzi, risinot dažādus jautājumus, piemēram, atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Zviedrijas vēstniecei piekrita arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, uzsverot to, ka mūsu valstis var mācīties viena no otras. Kā piemēru viņš minēja lietotni “Mana Valmiera”, kas dod iespēju iedzīvotājiem ziņot pašvaldībai par dažādām problēmām pilsētā. Viņš gribētu, lai tādu lietotni ieviestu arī viņa dzimtajā pilsētā. Tādēļ varam būt droši, ka par šo aplikāciju viņš noteikti pastāstīs arī savā zemē.

Piektdien, 12.oktobrī, Ziemeļvalstu dienas piedāvā dažādus seminārus un aicina uz vairākām interesantām un informatīvām izstādēm, kas Valmieras Drāmas teātrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā, Vidzemes Augstskolā un Valmieras skolās, būs skatāmas līdz oktobra beigām.

Tāpat Ziemeļvalstu dienu laikā, no 11. līdz 14. oktobrim, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” varēs skatīties kvalitatīvu Ziemeļvalstu kino – seansi bez maksas. Vairāk informācijas www.3dcinema.lv

Ziemeļvalstu dienas Valmierā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem partneriem.

Ziemeļvalstu dienu Valmierā programma

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: ūdensvadu, kanalizācijas un centrālapkures sistēmu apkalpošana; ūdensskaitītāju uzstādīšana un apkalpošana; citu santehnisko darbu veikšana. Prasības: profesionālās kvalifikācijas apliecība - inženierkomunikāciju montētājs vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments; praktiska darba pieredze santehniķa darbā; B kategorijas autovadītāja apliecība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; veselības apdrošināšana; sociālās garantijas; atalgojums – stundas tarifa likme no EUR 5.00 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30%. Pieteikties līdz 2021.gada 28.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-28 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: namsaimnieks@valmiera.lv,

(reģ.Nr.LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto studiju virziena „Arhitektūra un būvniecība” direktora amatu  (uz nenoteiktu laiku; slodze 10 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: maģistra līmeņa augstākā izglītība būvniecībā, pieredze studiju kursu un/vai studiju programmu izstrādē un/vai vadīšanā/īstenošanā, kā arī cita veida vadoša administratīvā darba pieredze (t.sk. augstākās izglītības institūcijās) tiks uzskatīta par priekšrocību, pieredze darbā starptautiskā vidē, ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas, atbildīgums, precizitāte, labas komunikācijas un vadīšanas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: uzturēt, pilnveidot, attīstīt un nodrošināt studiju virziena saturu un realizāciju vadīt studiju virziena padomes darbu · sagatavot studiju virziena pašnovērtējuma ziņojumu un akreditāciju plānot un kontrolēt studiju plāna izpildi veikt studiju procesa kvalitātes kontroli organizēt studentu prakses Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, garantētu un regulāru atalgojumu 615,45 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī. Pretendentiem motivācijas vēstuli-studiju virziena attīstības redzējumu, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV sūtīt uz adresi: Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201 vai uz e-pasta adresi agrita.somase@va.lv, vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz studiju virziena direktora amatu” līdz 2021.gada 7.februārim. Sazināsimies tikai ar nākamās atlases kārtas pretendentiem. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJS/ DIREKTORS/ KOMANDIERIS (izglītības jomā) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-07 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri