Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās Ziemeļvalstu dienas

No 11. līdz 14.oktobrim Valmierā norisinās Ziemeļvalstu dienas, kas piedāvā daudzveidīgu pasākumu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām. 

Ceturtdien, 11. oktobrī, Ziemeļvalstu vēstnieki Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors un Dānijas Kultūras institūta direktors viesojās Valmierā, kur tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Baiku un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem, lai runātu par savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu.

Ceturtdien Ziemeļvalstu vēstnieku delegācija apmeklēja arī Valmieras Valsts ģimnāziju un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, bet vakarā Valmieras drāmas teātrī tikās ar mediju pārstāvjiem, kā arī  piedalījās Ziemeļvalstu arhitektūras izstādes “Nordic Block” atklāšanā un noklausījās Jāņa Lūsena un Inetas Rudzītes koncertprogrammu “Manā varā”.

Kā skaidroja visu Ziemeļvalstu vēstnieki, šī bija iepazīšanās vizīte Valmierā, lai uzzinātu par pilsētas attīstību un pārrunātu sadarbības iespējas dažādās jomās – kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības, atkritumu apsaimniekošanas un citās nozarēs.

Valmieras mērs Jānis Baiks norādīja, ka vizītes ietvaros netika pārrunāti konkrēti sadarbības projekti, bet tika sniegta plaša informācija par pilsētas piedāvātajām iespējām, lai vēstnieki gūtu dziļāku ieskatu un varētu nodot šo informāciju savās valstīs tiem cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti sadarbībā ar Latviju.

Vēstnieki uzsvēra, ka sadarbība starp Ziemeļvalstīm un Latviju, tostarp Valmieru, ir abpusēji izdevīga. Nav runa tikai par palīdzības sniegšanu, bet gan par pieredzes apmaiņu. Kā norādīja Zviedrijas vēstniece V.E. Annika Jagander, mūsu valstis ir Eiropas Savienībā un darbojas pēc vienotām regulām un direktīvām. Zviedri vēlas uzzināt par Latvijas pieredzi, risinot dažādus jautājumus, piemēram, atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Zviedrijas vēstniecei piekrita arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, uzsverot to, ka mūsu valstis var mācīties viena no otras. Kā piemēru viņš minēja lietotni “Mana Valmiera”, kas dod iespēju iedzīvotājiem ziņot pašvaldībai par dažādām problēmām pilsētā. Viņš gribētu, lai tādu lietotni ieviestu arī viņa dzimtajā pilsētā. Tādēļ varam būt droši, ka par šo aplikāciju viņš noteikti pastāstīs arī savā zemē.

Piektdien, 12.oktobrī, Ziemeļvalstu dienas piedāvā dažādus seminārus un aicina uz vairākām interesantām un informatīvām izstādēm, kas Valmieras Drāmas teātrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā, Vidzemes Augstskolā un Valmieras skolās, būs skatāmas līdz oktobra beigām.

Tāpat Ziemeļvalstu dienu laikā, no 11. līdz 14. oktobrim, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” varēs skatīties kvalitatīvu Ziemeļvalstu kino – seansi bez maksas. Vairāk informācijas www.3dcinema.lv

Ziemeļvalstu dienas Valmierā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem partneriem.

Ziemeļvalstu dienu Valmierā programma

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri