Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās Ziemeļvalstu dienas

No 11. līdz 14.oktobrim Valmierā norisinās Ziemeļvalstu dienas, kas piedāvā daudzveidīgu pasākumu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām. 

Ceturtdien, 11. oktobrī, Ziemeļvalstu vēstnieki Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors un Dānijas Kultūras institūta direktors viesojās Valmierā, kur tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Baiku un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem, lai runātu par savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu.

Ceturtdien Ziemeļvalstu vēstnieku delegācija apmeklēja arī Valmieras Valsts ģimnāziju un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, bet vakarā Valmieras drāmas teātrī tikās ar mediju pārstāvjiem, kā arī  piedalījās Ziemeļvalstu arhitektūras izstādes “Nordic Block” atklāšanā un noklausījās Jāņa Lūsena un Inetas Rudzītes koncertprogrammu “Manā varā”.

Kā skaidroja visu Ziemeļvalstu vēstnieki, šī bija iepazīšanās vizīte Valmierā, lai uzzinātu par pilsētas attīstību un pārrunātu sadarbības iespējas dažādās jomās – kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības, atkritumu apsaimniekošanas un citās nozarēs.

Valmieras mērs Jānis Baiks norādīja, ka vizītes ietvaros netika pārrunāti konkrēti sadarbības projekti, bet tika sniegta plaša informācija par pilsētas piedāvātajām iespējām, lai vēstnieki gūtu dziļāku ieskatu un varētu nodot šo informāciju savās valstīs tiem cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti sadarbībā ar Latviju.

Vēstnieki uzsvēra, ka sadarbība starp Ziemeļvalstīm un Latviju, tostarp Valmieru, ir abpusēji izdevīga. Nav runa tikai par palīdzības sniegšanu, bet gan par pieredzes apmaiņu. Kā norādīja Zviedrijas vēstniece V.E. Annika Jagander, mūsu valstis ir Eiropas Savienībā un darbojas pēc vienotām regulām un direktīvām. Zviedri vēlas uzzināt par Latvijas pieredzi, risinot dažādus jautājumus, piemēram, atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Zviedrijas vēstniecei piekrita arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, uzsverot to, ka mūsu valstis var mācīties viena no otras. Kā piemēru viņš minēja lietotni “Mana Valmiera”, kas dod iespēju iedzīvotājiem ziņot pašvaldībai par dažādām problēmām pilsētā. Viņš gribētu, lai tādu lietotni ieviestu arī viņa dzimtajā pilsētā. Tādēļ varam būt droši, ka par šo aplikāciju viņš noteikti pastāstīs arī savā zemē.

Piektdien, 12.oktobrī, Ziemeļvalstu dienas piedāvā dažādus seminārus un aicina uz vairākām interesantām un informatīvām izstādēm, kas Valmieras Drāmas teātrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā, Vidzemes Augstskolā un Valmieras skolās, būs skatāmas līdz oktobra beigām.

Tāpat Ziemeļvalstu dienu laikā, no 11. līdz 14. oktobrim, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” varēs skatīties kvalitatīvu Ziemeļvalstu kino – seansi bez maksas. Vairāk informācijas www.3dcinema.lv

Ziemeļvalstu dienas Valmierā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem partneriem.

Ziemeļvalstu dienu Valmierā programma

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Konsultants / Reģionālais Pārstāvis Meklējam reģionālo pārstāvi darbam novados, kurš informēs un konsultēs iedzīvotājus par Habitat mājokļa atjaunošanas programmu. Šīs pozīcijas galvenie pienākumi ir saziņa ar māju īpašniekiem, informējot par Habitat māju atjaunošanas programmu un pretendentu pieteikumu anketēšana. Habitat māju atjaunošanas programma paredz kvalificētiem pretendentiem – māju īpašniekiem, saņemt Biedrības atbalstu mājas atjaunošanas darbu veikšanai. Šīs programmas mērķis atbilst biedrības Habitat misijai, sniegt atbalstu lauku un novadu iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus. Pienākumi: Informēt iedzīvotājus par Habitat māju atjaunošanas programmu Uzrunāt potenciālos programmas pretendentus Veikt dalībnieku atlasi un pretendentu pieteikumu sagatavošanu Sagatavot atsakaites Spējas un prasmes: Lieliskas saskarsmes un pārliecināšanas spējas Spēja organizēt pašam savu darba laiku Labas organizatoriskās spējas Prasme darboties ar datoru Word un E-pasts Uz rezultātu orientēta un ar augstu pašmotivāciju Vēlme palīdzēt un būt atsaucīgam Spēja publiski uzstāties ir pluss. Piedāvājam: Interesantu un atbildīgu darbu bezpeļņas organizācijā Ikmēneša prēmijas par augstiem darba rezultātiem Stabils pamata atalgojums (4-5 eiro/h bruto) Sociālās garantijas Karjeras un izaugsmes iespējas Pieteikties: e-pasts: info@habitatlatvia.lv , tālr. 25561869. Biedrība Habitat ir bezpeļņas organizācija, kuras darbības mērķis ir atbalstīt un palīdzēt iedzīvotājiem un ģimenēm ar zemiem ienākumiem uzlabot dzīves apstākļus, kā arī veicināt brīvprātīgo darbu un sociālo atbildību. Biedrības darbība ietver mājokļu būvniecības un atjaunošanas darbu organizēšana, sniedzot roku iedzīvotājiem kuriem nepieciešama palīdzība ar neatbilstošas dzīvesvietas saistītu problēmu risināšanā. Biedrība"Habitat" Krasta iela 26, Salacgrīva, Salacgrīvas novads LV-4033 Reģ.nr. 40008293373 www.habitatlatvia.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzemes reģions Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-03-16

Mūsu partneri