Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Šodien, 21.novembrī, Valmieras teātrī tika atklāts Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF), ko rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbība ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Valmieras pilsētas pašvaldību, biedrību „Valmieras Attīstības aģentūra” un „Ar pasaules pieredzi Latvijā”, kustību „Red Jackets” un Amerikas Tirdzniecības palātu.

Foruma mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi, stiprinot sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem profesionāļiem Latvijā un pasaulē, veicināt inovāciju, finanšu un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai, kā arī stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu piederību Latvijai. Forums norisinās sesto reizi un līdz šim tas noticis Latvijā, Austrālijā un ASV.

Šogad forums pulcē vairāk nekā 300 pieredzējušus uzņēmējus un profesionāļus no visas pasaules, kuri, daloties savā pieredzē, palīdzēs izprast un iepazīt uzņēmējdarbību tādos reģionos kā ASV, Āzija, Skandināvija un Kanāda. Īpaša uzmanība tiks veltīta arī diskusijai par jauno talantu piesaisti Latvijai.

Kā atklāšanas runā norādīja PBLA valdes priekšsēdētāja Kristīne Saulītis, šajā forumā iecerēts rast atbildes uz jautājumu, kā pilnveidot Latvijas stratēģisko komunikāciju, veidojot vienotu vēstījumu pasaulei. Viņasprāt, sekmīgu mūsu valsts stratēģisko komunikāciju nav iespējams veidot ar daudziem, nereti pat pretrunīgiem stāstiem par Latvijas tēlu. „Mums ir jākļūst vienotiem savā redzējumā, radot kopīgu vēstījumu par Latviju, lai ne tikai pasaulei, bet arī paši sev varētu ar lepnumu teikt – mēs esam konkurētspējīgi,” uzsvēra K. Saulītis.

Savukārt Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, uzrunājot foruma dalībniekus, atzīmēja diasporas būtisko nozīmi Latvijas ekonomikas stiprināšanā. „Pieredze, kontakti un izpratne par mūsdienu dinamiskās pasaules izaicinājumiem un vajadzībām ir nenovērtējama daļa no zināšanu pūra, ko nodot citiem uzņēmējiem,” uzsvēra Z. Kalniņa-Lukaševica.

Parlamentārā sekretāre uzteica nozīmīgo Pasaules Brīvo latviešu apvienības ieguldījumu foruma tapšanā un ikgadējā attīstībā, palīdzot pulcēt talantus Latvijā. „Mums ir iespēja baudīt šī foruma augļus, kad ieraugām Latvijas produktus jaunos tirgos, sastopam mūsu uzņēmējus tālās zemēs vai tieši pretēji saklausām arvien vairāk domu un ideju par iespēju investēt vai vadīt savu uzņēmumu Latvijā vai no Latvijas,” atzīmēja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pauda gandarījumu, ka par foruma norises vietu izvēlēta nevis Rīga, bet viens no reģiona centriem – Valmiera, jo Latvijas izaugsmē neatsverama loma ir pilnvērtīgai reģionu attīstībai. Viņš norādīja, kas valsts un pašvaldību uzdevums ir izdarīt visu, lai pastāvīgi celtu dzīves kvalitāti un radīti dinamisku uzņēmējdarbības vidi. „Latvijā ir jābūt ideāliem apstākļiem, kur izaugt eksportspējīgiem Latvijas uzņēmumiem un ārvalstu investīciju kompānijām. Tādēļ pilsēta veido atbalsta sistēmu, ļaujot uzņēmējiem un investoriem Valmierā justies gaidītiem,” uzvēra J.Baiks.

Valmieras mērs uzskata, ka Latvija ir izcila talantu kalve. „Izcilus latviešus sastopam gandrīz ikvienā pasaules valstī. Šodien Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā pulcējusies daļa no izcilniekiem, lai viens no otra mācītos un iedvesmotos.”

Runas noslēgumā J. Baiks pateicās Pasaules Brīvo latviešu apvienībai par uzticēšanos, jau otro gadu pēc kārtas rīkojot forumu Valmierā, kā arī teica „paldies” visiem iesaistītajiem pasākuma rīkošanā. Viņš aicināja foruma divās dienās domāt par vienota Latvijas tēla izveidi un novēlēja auglīgās diskusijās un meistarklasēs gūt jaunas idejas un drosmi būt redzamākiem un veiksmīgākiem, eksportējot lieliskos Latvijas produktus.

Pirmajā foruma dienā norisinājās četras paneļdiskusijas:

  • “Latvijas stāsts sev un pasaulei”,
  • “Izglītība – nākotnes ekonomikas dzinējspēks”,
  • “Latvija? Ko stāstīt darījumu partneriem”,
  • “Latvijas potenciāls piesaistīt un noturēt talantus”.

Paneļdiskusijās uzstājās tādi nozares eksperti kā Jānis Ošlejs (SIA “Primekss Group”), zinātnieks un uzņēmējs Kārlis Gross, Andris K. Bērziņš (“Change Ventures” vadošais partneris), Aivars Flemings (“VALPRO”) un daudzi citi. Tāpat līdzdalību forumā apstiprinājuši Ralfs Nemiro, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs, Vita Timermane-Moora, Latvijas Institūta direktore un citi vadošie valsts eksperti.

Pirmās dienas noslēgumā eksporta atbalsta kustības „The Red Jackets” organizētajā „Eksporta izcilības foruma” apbalvošanas ceremonijā Valmieras teātrī piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits. Ceremonijā sveiks desmit kustības „The Red Jackets” iniciētā jauno eksporta uzņēmumu konkursa „Rising Stars” finālistus, kā arī piešķirs titulu „The Red Jackets” Latvijas izcilākajiem eksportētājiem.

Savukārt foruma otrajā dienā praktiskās meistarklasēs par biznesa iespējām un pieredzi ārvalstīs stāstīs tādi latviešu izcelsmes uzņēmēji kā Olavs Ritenis, “Ventures International Group” dibinātājs un vadītājs (Singapūra), Jānis Bergs, “SAF TEHNIKA” valdes loceklis, uzņēmējs un investors (ASV), Kārlis Vasarājs, “Imtex Membranes” vadītājs, Latvijas goda konsuls Ontārio provincē – Toronto (Kanāda), Aleksandrs Čakste, “Massfluencer” īpašnieks un “LWC Properties” valdes priekšsēdētājs (Skandināvija), un citi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”, reģ. Nr. 40003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valkas ielā 2, Strenčos. Preču piegāde Strenču pilsētā un pilsētas apkārtnē. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top! veikals STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-19

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri