Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās “Brāļu Bertānu meistarklase” basketbolā

Trešdien, 26.jūnijā, Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā tika atklāta “Brāļu Bertānu meistarklase” basketbolā, kurā piedalās 2001. līdz 2006. gadam dzimušie zēni. Piecu dienu laikā jaunajiem basketbolistiem būs unikāla iespēja strādāt pie individuālo iemaņu attīstības un uzklausīt Dāvja Bertāna un citu pazīstamu sportistu padomus, kas lieti noderēs ikvienam spēlētājam, kura sapnis ir profesionālais basketbols. 

Meistarklases atklāšanā jaunos basketbolistus uzrunāja viens no brāļiem – Dāvis Bertāns, bijušais basketbolists un Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene un sporta organizācijas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” valdes loceklis Miks Balodis. 

Dāvis Bertāns pastāstīja, ka ar prieku ieradies Valmierā, lai dalītos ar jauniešiem savās zināšanās un pieredzē. Diemžēl aizņemtības dēļ brālis Dairis nevarējis atbraukt uz meistarklasi. Arī viņam pašam ir iespēja tikai daža stundas pavadīt kopā ar jaunajiem basketbolistiem, lai kopīgi trenētos un pastāstītu par savu ceļu uz basketbola virsotnēm.

Dāvis uzskata, ka šādas meistarklases ir svarīgas jauniešu motivēšanai. Viņiem ir iespēja iegūt zināšanas no profesionāļiem, savukārt sportisti var dalīties ar savu pieredzi un zināšanām. Ideja par meistarklasēm abiem brāļiem radusies jau sen. Sportists ir gandarīts, ka beidzot tā ir īstenojusies. Līdzīgas meistarklases vasarā rīko arī citi NBA spēlētāji savās māju valstīs.

Basketbolists pastāstīja, ka šovasar šī būs vienīgā meistarklase. Tas ir pilotprojekts, lai izmēģinātu, kā organizēt šāda veida nometnes nākotnē. Turpmāk brāļi plāno rīkot nometnes pēc iespējas vairāk pilsētās, jo sevišķi ārpus Rīgas. Viņi noteikti gribētu vienu no meistarklasēm sarīkot savā bērnības dienu pilsētā Rūjienā.

Pagaidām Dāvis Bertāns nav domājis par savas basketbola skolas dibināšanu, jo pagaidām prioritāte ir basketbolista karjera. Taču viņš pieļāva, ka pēc sportista gaitu noslēgšanas varētu iesaistīties jauno basketbolistu audzināšanā.

Runājot ar jauniešiem, Dāvis Bertāns uzsvēra, ka pamatā visiem panākumiem ir darbs. Taču nevajag trenēties ar apziņu, ka nākotnē ar to pelnīšu naudu. “Mēs ar brāli bērnībā trenējāmies bez lieliem nākotnes plāniem, bet vienkārši izbaudījām šo procesu. Mēs gribējām būt labāki par citiem, mēs negribējām zaudēt. Tas mūs motivēja un radīja cīņas sparu,” atklāja sportists.

Meistarklase turpināsies līdz līdz 30. jūnijam. Jaunie sportisti meistarklases laikā tiksies ar Latvijas hokeja mūri Artūru Irbi, kurš 13 sezonas pavadījis Nacionālajā hokeja līgā (NHL), sasniedzot Stenlija kausa finālu. Ieskatu kā kļūt par Olimpisko čempionu sniegs BMX treneris Ivo Lakučs. Savukārt tiesnesis Oskars Lucis vadīs semināru par FIBA basketbola jaunākajām noteikumu izmaiņām un spēlētāju attiecībām ar tiesnešiem.

Nometnes basketbola treneru štābā ir visu laiku rezultatīvākais Valmieras basketbolists Latvijas Basketbola līgā (LBL) Sandis Amoliņš, Valmieras basketbola sistēmas treneris Edgars Kuks, kā arī Eiropas U18 čempionāta bronzas medaļnieks (2007. gadā) Oskars Virsis. Tāpat treniņu gaitā meistarklasē viesosies Eiropas U18 čempionāta bronzas ieguvējs (2007. gadā) un aizvadītās sezonas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rezultatīvākais basketbolists Jānis Kaufmanis, kā arī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” dinamiskais saspēles vadītājs Edmunds Elksnis, kurš no nenovērtēta spēlētāja jaunatnes vecumā spējis kļūt par profesionālu basketbolistu, pierādot neatlaidības un smaga darba nozīmību karjeras veidošanā.

“Brāļu Bertānu meistarklases” norise iespējama sadarbībā ar basketobla klubu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, Valmieras Bērnu sporta skolu, Valmieras pilsētu, Vidzemes Augstskolu, Vidzemes Olimpisko centru, “Baltic Sport Agency”, “Spalding” un basketbola veikalu “Ballzy”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri