Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās akcija “Dienas bez rindām”

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 30. septembra līdz 4.oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Valmieras pilsētas pašvaldībā

Valmieras pilsētas pašvaldība akcijā “Dienas bez rindām” piedalās jau piekto gadu, šogad liekot akcentu uz iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu tehnoloģiju lietošanā, padarot pašvaldības e-pakalpojumus pieejamākus ikvienam. Iedzīvotāji, kuri vēlas uzzināt vairāk par iespējām izmantot pašvaldības e-pakalpojumus, piemēram, deklarēt dzīvesvietu, pieteikt bērnu skolā, uzrakstīt iesniegumu kādai iestādei elektroniski, vai izmantot citus e-pakalpojumus, vērsties Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Valmieras integrētajā bibliotēkā

Akcija norisināsies arī Valmieras integrētajā bibliotēkā. Iedzīvotāji tiks aicināti un iedrošināti izmantot e-vides sniegtās iespējas, informējot par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Bibliotēkas apmeklētāji varēs uzzināt par Latvijas iedzīvotājiem pieejamiem e-risinājumiem, iepazīt e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocības un ar to izmantošanu saistītos praktiskos aspektus. Cilvēki varēs izmēģināt pieteikt pakalpojumus un dzīves situācijas risināt elektroniski, kā arī rūpēties par drošību IT vidē. Bibliotekāri vieglā un saprotamā veidā konsultēs, sniedzot atbalstu bibliotēkas pakalpojumu un  valsts e-pakalpojumu platformas lietošanā, kā arī piedāvās apmeklētājiem praktisku palīdzību pie datora, akcentējot personas datu un IT drošības jautājumus.

Laika ietaupījums ir svarīgs iemesls pakalpojumu pieteikšanai elektroniski. Taču, pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) datiem, visbiežāk iedzīvotājus no elektroniskās pakalpojumu pieteikšanas attur nepietiekamas zināšanas un datorprasmes. Tāpēc, īpaši rūpējoties par senioriem, kuriem tādu zināšanu un prasmju pietrūkst, sakot ar 1. oktobrī, Valmieras bibliotēkā jau tradicionāli notiks datorkursi senioriem, piedāvājot apgūt pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu.

Savukārt Bērnu apkalpošanas nodaļā akcijas laikā vairāk uzmanības tiks veltīts bērnu vecākiem, sniedzot tiem padomus un praktisku atbalstu bērnu lasīšanas veicināšanai un lasītprasmju attīstībai, izmantojot bibliotēkas piedāvātus attālinātos pakalpojumus.

Viktorīna iedzīvotājiem

Tāpat akcijas laikā VARAM aicina iedzīvotājus piedalīties arī īpašā tiešsaistes viktorīnā par e-pakalpojumiem un digitālajām iespējām. Atbildēt uz jautājumiem iespējams anonīmi vai arī norādīt vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, lai piedalītos balvas izlozē. Tāpat akcijas noslēgumā tiks uzteikta pilsēta, kurā būs aktīvākie un zinošākie viktorīnas dalībnieki.  

Viktorīna pieejam vietnē mana.latvija.lv (pirmajā lapā zem augšējā banera). Piedalīties viktorīnā iespējams arī no brīvpieejas datoriem Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Lāčplēša ielā 2) vai Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4).

Ar pieejamajiem e-pakalpojumiem iedzīvotājiem iespējams iepazīties Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri