Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās akcija “Dienas bez rindām”

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 30. septembra līdz 4.oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Valmieras pilsētas pašvaldībā

Valmieras pilsētas pašvaldība akcijā “Dienas bez rindām” piedalās jau piekto gadu, šogad liekot akcentu uz iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu tehnoloģiju lietošanā, padarot pašvaldības e-pakalpojumus pieejamākus ikvienam. Iedzīvotāji, kuri vēlas uzzināt vairāk par iespējām izmantot pašvaldības e-pakalpojumus, piemēram, deklarēt dzīvesvietu, pieteikt bērnu skolā, uzrakstīt iesniegumu kādai iestādei elektroniski, vai izmantot citus e-pakalpojumus, vērsties Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Valmieras integrētajā bibliotēkā

Akcija norisināsies arī Valmieras integrētajā bibliotēkā. Iedzīvotāji tiks aicināti un iedrošināti izmantot e-vides sniegtās iespējas, informējot par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Bibliotēkas apmeklētāji varēs uzzināt par Latvijas iedzīvotājiem pieejamiem e-risinājumiem, iepazīt e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocības un ar to izmantošanu saistītos praktiskos aspektus. Cilvēki varēs izmēģināt pieteikt pakalpojumus un dzīves situācijas risināt elektroniski, kā arī rūpēties par drošību IT vidē. Bibliotekāri vieglā un saprotamā veidā konsultēs, sniedzot atbalstu bibliotēkas pakalpojumu un  valsts e-pakalpojumu platformas lietošanā, kā arī piedāvās apmeklētājiem praktisku palīdzību pie datora, akcentējot personas datu un IT drošības jautājumus.

Laika ietaupījums ir svarīgs iemesls pakalpojumu pieteikšanai elektroniski. Taču, pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) datiem, visbiežāk iedzīvotājus no elektroniskās pakalpojumu pieteikšanas attur nepietiekamas zināšanas un datorprasmes. Tāpēc, īpaši rūpējoties par senioriem, kuriem tādu zināšanu un prasmju pietrūkst, sakot ar 1. oktobrī, Valmieras bibliotēkā jau tradicionāli notiks datorkursi senioriem, piedāvājot apgūt pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu.

Savukārt Bērnu apkalpošanas nodaļā akcijas laikā vairāk uzmanības tiks veltīts bērnu vecākiem, sniedzot tiem padomus un praktisku atbalstu bērnu lasīšanas veicināšanai un lasītprasmju attīstībai, izmantojot bibliotēkas piedāvātus attālinātos pakalpojumus.

Viktorīna iedzīvotājiem

Tāpat akcijas laikā VARAM aicina iedzīvotājus piedalīties arī īpašā tiešsaistes viktorīnā par e-pakalpojumiem un digitālajām iespējām. Atbildēt uz jautājumiem iespējams anonīmi vai arī norādīt vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, lai piedalītos balvas izlozē. Tāpat akcijas noslēgumā tiks uzteikta pilsēta, kurā būs aktīvākie un zinošākie viktorīnas dalībnieki.  

Viktorīna pieejam vietnē mana.latvija.lv (pirmajā lapā zem augšējā banera). Piedalīties viktorīnā iespējams arī no brīvpieejas datoriem Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Lāčplēša ielā 2) vai Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4).

Ar pieejamajiem e-pakalpojumiem iedzīvotājiem iespējams iepazīties Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri