Valmieras Ziņas

Valmierā no 1.septembra pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu (2)

Ceturtdien, 25.jūlijā, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti nolēma ar šī gada 1.septembri noteikt, ka kopējā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā ir 16,56 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par 1 m3 atkritumu.

Kopējo maksu veido pašvaldības apstiprinātā maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām – 9,73 eiro apmērā par 1 m3  un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā “Daibe”- 6,83 eiro apmērā par 1 m3.

Patlaban Valmieras pilsētā kopējā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ir 14,04 eiro bez PVN par 1 m3 atkritumu.

Jau iepriekš ziņots, ka tarifa par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā “Daibe” pieaugums ir saistīts ar izmaiņām tehnoloģiskajā procesā, kas attiecas uz atkritumu priekšapstrādi un sagatavošanu apglabāšanai. Nepieciešams sākt arī pakalpojumu nodrošināšanā iesaistītās tehnikas (kompaktora, frontālā iekrāvēja) un tehnoloģisko iekārtu (reversās osmozes infiltrāta attīrīšanas iekārtas) nomaiņu un modernizāciju. Tehnikas iegādātas laika posmā no 2003. līdz 2006.gadam par Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansēto projektu līdzekļiem un patlaban ir fiziski un morāli novecojušas.

Tāpat ir pārrēķināta “ZAAO” meitasuzņēmuma SIA “ZAAO enerģija” darbības ieņēmumu ietekme uz sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifu no elektroenerģijas realizēšanas obligātā iepirkumā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Eventijs - 26.07.2019 Atbildēt

    Kad beidzot ievedīs kārtību ar atkritumu izmešanu Banānu māju pagalmā, atkritumu kalni tiek mesti zemē, visiem vienalga, bet cenas ceļ..

      Kristīne - 27.07.2019 Atbildēt

      Vai tad tur ZAAO pie vainas??? Māju apsaimniekotājiem par to jādomā, nevis ZAAO.

Mūsu partneri