Valmieras Ziņas

Valmierā Lucas skvērā Meža dienās iestādītas septiņas asās egles

Lasīšanas laiks: 2 min

Meža dienu pasākums Valmierā notika ar moto: „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”. Šogad Meža dienās ikviens bija aicināts pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai pilsētvidē, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim, kā arī palīdzēt risināt zaļo zonu labiekārtošanu.

8.oktobrī Valmieras Meža dienās Lucas skvērā tika iestādīti septiņu aso egļu Picea pungens šķirnes Hoopsii stādi. Šajā zaļajā zonā Valmierā dominē vietējā koku suga parastā liepa un no introducētajām koku sugām – asā egle un platlapu liepa. Dendroloģiski visvērtīgākie stādījumi ir Alegānu jeb dzeltenie bērzi (Betula aleghaiensis). Šie koki veido parka dendroloģisko un struktūras pamatu. Kopumā skvērs ir Latvijā nozīmīga dzelteno bērzu atradne. Taču asās egles stādījumi to sliktā stāvokļa dēļ Lucas skvērā ir krietni samazinājušies, tāpēc bija nepieciešama to atjaunošana.

Turpinot sabiedrības iesaistes tradīciju, skvērs par Meža dienu teritoriju tika izvēlēts arī 2017. gadā. Iesaistot Valmieras 5.vidusskolas pirmo klašu skolēnus kopā ar vecākiem, 2017. gadā skvērā tika iestādīti 66 dekoratīvo krūmu stādi. Šogad atbalstu Meža dienu norisē sniedza Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6. e klases skolēni, kuri skolas Labo darbu nedēļas laikā vēlējas izdarīt labu darbu savai pilsētai. Pēc eglīšu iestādīšanas jaunieši sprieda, ka aptuveni pēc 10 gadiem kociņi jau būs paaugušies krietni virs viņu augumiem.

SIA “Valmieras namsaimnieks” apzaļumošanas darbu vadītāja Dzintra Miķelsone atklāja, ka šodien iestādīto eglīšu stādi atvesti no Blīdenes stādaudzētavas. Sadarbību ar stādaudzētavu notiek arī, stādot dažādus kokus un krūmus citviet pilsētā. Apzaļumošanas darbu vadītāja nosaka, ka jācer, ka kādu dienu no šodien iestādītājām eglītēm, izaugs par mūsu pilsētas galveno egli un Ziemassvētku laikā to varēsim rotāt ar lampiņām.

Meža dienu laikā jaunieši piedalījās arī izglītojošā seminārā “Meži un mežsaimniecība Latvijā un Valmieras novadā”. Semināru vadīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Laila Šestakovka, iepazīstinot jauniešu ar mežu apsaimniekošanas pamatprincipiem, ar mežu kā Latvijai un Valmieras novadam nozīmīgu tautsaimniecības nozari. Būtiski, ka arī Valmieras attīstībā būtiskas izmaiņas šogad ienes tieši no mežsaimniecības nozares nācis finansējums. Bijušajā Valmieras skeitparka teritorijā Rīgas ielā 43A top jaunais sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”. Parka izveidei kura mērķis ir bērnu un ģimeņu izzinoša sporta un atpūtas laukuma izveide, AS “Latvijas valsts meži” dāvinājumu dāvināja 500 000 eiro.

Lucas skvērā veidoto dendroloģisko stādījumu kopējās izmaksas bija 850 eiro no kurām 700 eiro bija Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā Meža dienas 2021 projekta “MEŽA DIENAS 2021 – pašvaldību darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana” finansējums.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri