Valmieras Ziņas

Valmierā Lucas skvērā Meža dienās iestādītas septiņas asās egles

Lasīšanas laiks: 2 min

Meža dienu pasākums Valmierā notika ar moto: „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”. Šogad Meža dienās ikviens bija aicināts pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai pilsētvidē, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim, kā arī palīdzēt risināt zaļo zonu labiekārtošanu.

8.oktobrī Valmieras Meža dienās Lucas skvērā tika iestādīti septiņu aso egļu Picea pungens šķirnes Hoopsii stādi. Šajā zaļajā zonā Valmierā dominē vietējā koku suga parastā liepa un no introducētajām koku sugām – asā egle un platlapu liepa. Dendroloģiski visvērtīgākie stādījumi ir Alegānu jeb dzeltenie bērzi (Betula aleghaiensis). Šie koki veido parka dendroloģisko un struktūras pamatu. Kopumā skvērs ir Latvijā nozīmīga dzelteno bērzu atradne. Taču asās egles stādījumi to sliktā stāvokļa dēļ Lucas skvērā ir krietni samazinājušies, tāpēc bija nepieciešama to atjaunošana.

Turpinot sabiedrības iesaistes tradīciju, skvērs par Meža dienu teritoriju tika izvēlēts arī 2017. gadā. Iesaistot Valmieras 5.vidusskolas pirmo klašu skolēnus kopā ar vecākiem, 2017. gadā skvērā tika iestādīti 66 dekoratīvo krūmu stādi. Šogad atbalstu Meža dienu norisē sniedza Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6. e klases skolēni, kuri skolas Labo darbu nedēļas laikā vēlējas izdarīt labu darbu savai pilsētai. Pēc eglīšu iestādīšanas jaunieši sprieda, ka aptuveni pēc 10 gadiem kociņi jau būs paaugušies krietni virs viņu augumiem.

SIA “Valmieras namsaimnieks” apzaļumošanas darbu vadītāja Dzintra Miķelsone atklāja, ka šodien iestādīto eglīšu stādi atvesti no Blīdenes stādaudzētavas. Sadarbību ar stādaudzētavu notiek arī, stādot dažādus kokus un krūmus citviet pilsētā. Apzaļumošanas darbu vadītāja nosaka, ka jācer, ka kādu dienu no šodien iestādītājām eglītēm, izaugs par mūsu pilsētas galveno egli un Ziemassvētku laikā to varēsim rotāt ar lampiņām.

Meža dienu laikā jaunieši piedalījās arī izglītojošā seminārā “Meži un mežsaimniecība Latvijā un Valmieras novadā”. Semināru vadīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Laila Šestakovka, iepazīstinot jauniešu ar mežu apsaimniekošanas pamatprincipiem, ar mežu kā Latvijai un Valmieras novadam nozīmīgu tautsaimniecības nozari. Būtiski, ka arī Valmieras attīstībā būtiskas izmaiņas šogad ienes tieši no mežsaimniecības nozares nācis finansējums. Bijušajā Valmieras skeitparka teritorijā Rīgas ielā 43A top jaunais sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”. Parka izveidei kura mērķis ir bērnu un ģimeņu izzinoša sporta un atpūtas laukuma izveide, AS “Latvijas valsts meži” dāvinājumu dāvināja 500 000 eiro.

Lucas skvērā veidoto dendroloģisko stādījumu kopējās izmaksas bija 850 eiro no kurām 700 eiro bija Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā Meža dienas 2021 projekta “MEŽA DIENAS 2021 – pašvaldību darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana” finansējums.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā TRANSPORTLĪDZEKĻU VADĪTĀJU  uz nenoteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: veikt transportlīdzekļu pārņemšanu no autobusa vadītāja nogādāt transportlīdzekļus mazgāšanai un salona tīrīšanai veikt transportlīdzekļu nogādāšanu norādītajās stāvvietās PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas vadītāja apliecība profesionālā transportlīdzekļu vadītāja kategorija (95. kods) digitālā tahogrāfa karte darba pieredze darbā ar D kategorijas transportlīdzekļiem labas komunikācijas un sadarbības prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 900 - 1100 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas summēto darba laiku, saskaņā ar darba grafiku: dežūra 1530 – 0000 (dežūra 8 stundas) apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „ Transportlīdzekļu vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU! Aicina komandai pievienoties B transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vēlama vidējā vai profesionālā izglītība B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība pieredze, vadot B kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums jāveic pirmā iemaksa EUR 100 finansiālais atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības, CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods) apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem kvalitatīva pasažieru apkalpošana UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (bruto) daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā veselības apdrošināšanas iespējas pilnas sociālās garantijas apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. INFORMĀCIJA T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Mūsu partneri