Valmieras Ziņas

Valmiera kļūst par Mēronu, kurā darbojas seriāla “Bezvēsts pazudušās” varoņi (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Sestdien, 21. augustā, ilgāku laiku valmieriešiem vairāki ierastie celiņi un ielas bija slēgtas, jo notika latviešu seriāla “Bezvēsts pazudušās” 2. sezonas filmēšana. Lokācijas vietas bija vairākas: laukums pie un aiz Svētās Sīmaņa baznīcas, Pilskalna iela pie Valmieras Mūzikas skolas, Strauta iela gar tirgus laukumu un pats tirgus laukums.

Tiem, kas seko līdzi latviešu kultūras dzīvei un patīk detektīvi, droši vien jau pazīst rakstnieci Leldi Kovaļovu un viņas grāmatas: “Bezvēsts pazudušās” (2019), “Svešinieki” (2020) un Šoseja” (2021), tāpat ir redzējuši arī 1.sezonas seriāla “Bezvēsts pazudušās” 8 sērijas. Šovasar tiek filmēta seriāla 2.sezona. Rakstnieces grāmatā gan seriāla otrās sezonas darbība nav lasāma, jo scenāriju nākamajām sērijām sarakstījis Leldes vīrs Vlads Kovaļovs, kas ir seriāla režisors, bet Lelde kļuvusi par producenti.

Seriāla veidotājiem ir izveidojusies laba sadarbība ar “tet studio”, seriāls ir kvalitatīvs un skatītāju iemīļots, par ko liecina labās atsauksmes. Kvalitāti nodrošina gan filmas veidošanas komanda, gan Latvijā populāri aktieri. Tāpat kā 1.sezonā, arī 2.sezonā darbosies Juris Žagars, Rēzija Kalniņa, Kristīne Nevarauska, Andris Keišs, Ieva Segliņa un citi.

Pirmo reizi ir izdevība vērot filmēšanu tuvplānā. Laukumā pie Svētā Sīmaņa baznīcas norit sagatavošanās darbi kārtējai epizodei, no režisora Vlada un režisora pirmā asistenta Ruslana skan komandas gan latviešu, gan krievu un angļu valodā, bet tikmēr rakstniece un producente Lelde Kovaļova pastāsta, ka seriāla 2.sezonā būs 6 sērijas, kas pie skatītājiem nonāks nākamā gada janvārī. Šovasar darbs sācies jūlijā un līdz uzņemšanas beigām atlikusi vēl pusotra nedēļa. Filmas uzņemšanas komanda ir 30-35 cilvēki, parasti sešas dienas filmē un tad ir brīvdiena. Lelde ir ļoti priecīga, ka filmēšana notiek tik skaistās vietās kā Mālpils muiža un Valmiera un pateicas Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu.

Lai piedalītos masu skatos, par Mēronas iedzīvotājiem kļuvuši gan valmierieši, gan bariņš cilvēku no Alūksnes un citām Latvijas vietām. Daudziem šī ir pirmā pieredze filmēšanas laukumā, bet daži jau izmēģinājuši savas aktiera dotības “Dvēseļu putenī” un citās filmās. Aktieru darbs nav viegls, vairākkārt jāatkārto viena un tā pati darbība, ko nākas novērot arī šoreiz epizodē ar sektantu, kas sludina pilsētas nonākšanu tumsībā. Kā atzīst Ruslans, reizēm vienu epizodi nākas atkārtot pat 15 reizes, bet arī tad vēl režisors var pateikt: “Mjā, labi, bet uztaisīsim vēl vienu dubli!”

Kamēr seriāla radošā komanda pārvieto visu tehniku no vienas filmēšanas vietas uz nākamo, iznāk laiks nelielai sarunai ar 2.sezonas aktieriem Andreju Alenu un Imantu Stradu. Jāteic, ka abi aktieri mani vizuāli pārsteidz: Andrejs interneta vietnēs un TV raidījumā “Kultūrdeva” pārsvarā redzams gariem vai copītē sataisītiem matiem, bet šobrīd ir ar diezgan īsiem matiem un vijīgu loku uz pieres, ko papildina piemīlīgs smaids. Izrādās gan, ka Andrejs matus nogriezis, jau filmējoties seriālā par Berlīnes mūri, šajā seriālā bijis mēģinājums matus pieaudzēt, bet nav izdevies. Savukārt Imantu Stradu pat lielā cilvēku pūlī būtu grūti nepamanīt, jo viņa mati ieguvuši visai spilgti rudu toni. Tāds viņš iepriekšējā dienā arī vadījis kāzas Kurzemes pusē, bet pēc divu stundu gulēšanas ir gatavs darboties filmēšanas laukumā. Jau septembrī Imants būs redzams ar citu frizūru, kad paredzēta filmēšana par gleznotāju un rakstnieku Raimondu Staprānu.

Ne Andrejs, ne Imants nav lasījuši Leldes Kovaļovas grāmatu, bet 1.sezonas sērijas gan ir noskatījušies. Kā atzīst Imants, seriāls ir labs trillerītis, visas sērijas noskatījos vienā elpas vilcienā, trijos naktī beidzu!

Andrejs seriālā atveido galveno varoni Tomu, bet Imants ir galvenais grāmatvedis Rihards. Andrejs ar Imantu ir bijuši pazīstami, bet līdz šim kopā nav spēlējuši.

Jāteic, ka Andrejs savos gandrīz 28 gados ir ar plašu un daudzveidīgu pieredzi: nodarbojies ar akadēmisko airēšanu un boksu, vairākus gadus ceļojis un bijis tūristu gids Jaunzēlandē, Indijā, Lapzemē, kopumā vairāk nekā 30 valstīs, vienu sezonu vadījis raidījumu “Kultūrdeva”, kopā ar Gunu Elizabeti audzina savu mazo dēliņu, paspēj filmēties seriālos… Lai arī kādu laiku Valmierā nav bijis, pilsēta viņam ļoti patīk un ar daudz ko saistās, pat autovadītāja tiesības pirms gadiem licis Valmierā! Andrejs atzīst, ka savulaik kļuvis nomācošs studiju laiks “Zirgu pastā” (Latvijas Kultūras akadēmijas teātra māja), jaunības maksimālismā gribējis izbaudīt visu, ko dzīve piedāvā, tāpēc devies pasaulē, toties pēc ceļojuma gadiem tagad mīlestība pret Latviju kļuvusi vēl lielāka. Andrejs novērtē to, ko dod ģimene un draugi, tāpēc ir viens no retajiem, kurš ir pateicīgs Covid laikam, kas lika atgriezties mājās.

Imantam Stradam ceļojumi ir īsāki. Kopš Imants ir kļuvis par Dailes teātra aktieri, viņš katru dienu mēro ceļu Valmiera-Rīga-Valmiera. Lai arī bija gatavs apvienot lomas Valmierā un Rīgā, izrādē “Uz Akapulko, kundze!” viņa lomu turpmāk spēlēs Tālivaldis Lasmanis, bet Dailes teātrī Imantam ir lomas piecās izrādēs. Viņš būs redzams arī komēdijā “Tizlenes”, kas jau no 27.augusta būs skatāma Latvijas kinoteātros, tāpat Imants cer, ka piepildīsies režisora Andreja Ēķa solījums par “Klases salidojumu 3”, ko iztraucēja kovids. Aktierim gan tas bija laiks, kad uzlabot veselību, izkļūt no vāveres riteņa un ievilkt gaisu.

Seriāla radošajai komandai jānovēl veiksmīgs filmēšanas nobeigums un – uz tikšanos janvārī! Valmieriešiem tagad būs dubulta interese TV ekrānos skatīt savas pilsētas cilvēkus un vietas. Ak, mūsu šarmantais tirgus laukums!…

    skatītāja - 05.10.2021

    Seriāla 1 sezona bija interesanta, taču ĻOTI skaļā filmas mūzika nomāca tekstu un dzirdamība bija ļoti slikta :( Tas reāli traucēja….

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties mūsu komandai MĒBEĻU DETAĻU RASĒTĀJS/A - KONSTRUKTORS/E profesijas kods – 3118 01. Darba pienākumi: rasējuma izstrāde TopSolid programmā pēc klienta skices vai rasējuma; pasūtījuma pieņemšana un klientu konsultēšana; klientu pasūtījumu sagatavošana un apstrāde ražošanai; spēja strukturēt informāciju un noteikt prioritātes; ražošanas rasējumu sagatavošana; ražošanas procesu uzraudzīšana. Mēs no Tevis sagaidām: augstu atbildības sajūtu par veicamā darba kvalitāti; spēju izpildīt noteiktos uzdevumus, iekļaujoties laika termiņos; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāti; labu teorētisko sagatavotību un tehniskās zināšanas mēbeļu izgatavošanā; 2 gadu darba pieredzi līdzīgā amatā; prasmes darbam ar atbilstošām datorprogrammām-Solidwork vai TopSolid. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu dinamiskā un ātri augošā uzņēmumā; apmācību; konkurētspējīgu, kvalifikācijai un iepriekšējai darba pieredzei atbilstošu atalgojumu; darba algu, sākot no 1400-1700 EUR (bruto) + piemaksas no padarītā apjoma; labus darba apstākļus un visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu darba pienākumu veikšanai; darba vietu ražotnē - "Būtes 1", Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224;  darba laiku no plkst.8:00 līdz 17:00, no pirmdienas līdz piektdienai;  CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv Tālrunis informācijai: +371 28306427. Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus Informējam, ka, iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA “BBFC” – Mēbeļu detaļu rasētājs/a – konstroktors/e atlases procesa gaitā. Datu pārzinis ir SIA “BBFC”, reģ. Nr. 40203270771, juridiskā adrese: "Virši" - 12, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224, tālr. +371 28306427. Profesija: RASĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Būtes 1, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-30 Kontaktpersona: CV un mot.vēst.lūdzam sūtīt uz e-pastu: zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā inženieri- mehāniķi Galvenie darba pienākumi: ražošanas iekārtu un sistēmu ekspluatācijas plānošana un organizēšana iekārtu darba analīze, uzlabojumu ieviešana iekārtu un sistēmu tehniskās dokumentācijas uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko inženiertehnisko izglītību (var būt pēdējā kursa students) izpratni par mehānismiem, iekārtām, to sistēmām (uzbūve, darbība, lietošana, remonti) vēlamu iepriekšējo pieredzi līdzvērtīgā/ līdzīgā amatā labām komunikācijas un organizatoriskajām prasmēm labām latviešu valodas zināšanām, vēlamām zināšanām kādā no svešvalodām (angļu/ vācu/krievu) labām datorprasmēm (MS Office), vēlams AutoCad Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1200 līdz 1700 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi palīdzību dzīvesvietas atrašanā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: MEHĀNIĶIS (INŽENIERIS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā virpotāju- atslēdznieku Prasības: iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā vēlama profesionālā tehniskā izglītība tehnisko rasējumu lasītprasme spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un darba rezultātiem atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1000 - 1300 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi un darba apstākļus palīdzību dzīvesvietas atrašanā iespējams atbalsts transporta izdevumu segšanā Tālrunis papildus informācijai: 64207235. E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 55 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 93% saražoto produktu piedāvājam 37 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri