Valmieras Ziņas

Valmiera kļūst par Mēronu, kurā darbojas seriāla “Bezvēsts pazudušās” varoņi (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Sestdien, 21. augustā, ilgāku laiku valmieriešiem vairāki ierastie celiņi un ielas bija slēgtas, jo notika latviešu seriāla “Bezvēsts pazudušās” 2. sezonas filmēšana. Lokācijas vietas bija vairākas: laukums pie un aiz Svētās Sīmaņa baznīcas, Pilskalna iela pie Valmieras Mūzikas skolas, Strauta iela gar tirgus laukumu un pats tirgus laukums.

Tiem, kas seko līdzi latviešu kultūras dzīvei un patīk detektīvi, droši vien jau pazīst rakstnieci Leldi Kovaļovu un viņas grāmatas: “Bezvēsts pazudušās” (2019), “Svešinieki” (2020) un Šoseja” (2021), tāpat ir redzējuši arī 1.sezonas seriāla “Bezvēsts pazudušās” 8 sērijas. Šovasar tiek filmēta seriāla 2.sezona. Rakstnieces grāmatā gan seriāla otrās sezonas darbība nav lasāma, jo scenāriju nākamajām sērijām sarakstījis Leldes vīrs Vlads Kovaļovs, kas ir seriāla režisors, bet Lelde kļuvusi par producenti.

Seriāla veidotājiem ir izveidojusies laba sadarbība ar “tet studio”, seriāls ir kvalitatīvs un skatītāju iemīļots, par ko liecina labās atsauksmes. Kvalitāti nodrošina gan filmas veidošanas komanda, gan Latvijā populāri aktieri. Tāpat kā 1.sezonā, arī 2.sezonā darbosies Juris Žagars, Rēzija Kalniņa, Kristīne Nevarauska, Andris Keišs, Ieva Segliņa un citi.

Pirmo reizi ir izdevība vērot filmēšanu tuvplānā. Laukumā pie Svētā Sīmaņa baznīcas norit sagatavošanās darbi kārtējai epizodei, no režisora Vlada un režisora pirmā asistenta Ruslana skan komandas gan latviešu, gan krievu un angļu valodā, bet tikmēr rakstniece un producente Lelde Kovaļova pastāsta, ka seriāla 2.sezonā būs 6 sērijas, kas pie skatītājiem nonāks nākamā gada janvārī. Šovasar darbs sācies jūlijā un līdz uzņemšanas beigām atlikusi vēl pusotra nedēļa. Filmas uzņemšanas komanda ir 30-35 cilvēki, parasti sešas dienas filmē un tad ir brīvdiena. Lelde ir ļoti priecīga, ka filmēšana notiek tik skaistās vietās kā Mālpils muiža un Valmiera un pateicas Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu.

Lai piedalītos masu skatos, par Mēronas iedzīvotājiem kļuvuši gan valmierieši, gan bariņš cilvēku no Alūksnes un citām Latvijas vietām. Daudziem šī ir pirmā pieredze filmēšanas laukumā, bet daži jau izmēģinājuši savas aktiera dotības “Dvēseļu putenī” un citās filmās. Aktieru darbs nav viegls, vairākkārt jāatkārto viena un tā pati darbība, ko nākas novērot arī šoreiz epizodē ar sektantu, kas sludina pilsētas nonākšanu tumsībā. Kā atzīst Ruslans, reizēm vienu epizodi nākas atkārtot pat 15 reizes, bet arī tad vēl režisors var pateikt: “Mjā, labi, bet uztaisīsim vēl vienu dubli!”

Kamēr seriāla radošā komanda pārvieto visu tehniku no vienas filmēšanas vietas uz nākamo, iznāk laiks nelielai sarunai ar 2.sezonas aktieriem Andreju Alenu un Imantu Stradu. Jāteic, ka abi aktieri mani vizuāli pārsteidz: Andrejs interneta vietnēs un TV raidījumā “Kultūrdeva” pārsvarā redzams gariem vai copītē sataisītiem matiem, bet šobrīd ir ar diezgan īsiem matiem un vijīgu loku uz pieres, ko papildina piemīlīgs smaids. Izrādās gan, ka Andrejs matus nogriezis, jau filmējoties seriālā par Berlīnes mūri, šajā seriālā bijis mēģinājums matus pieaudzēt, bet nav izdevies. Savukārt Imantu Stradu pat lielā cilvēku pūlī būtu grūti nepamanīt, jo viņa mati ieguvuši visai spilgti rudu toni. Tāds viņš iepriekšējā dienā arī vadījis kāzas Kurzemes pusē, bet pēc divu stundu gulēšanas ir gatavs darboties filmēšanas laukumā. Jau septembrī Imants būs redzams ar citu frizūru, kad paredzēta filmēšana par gleznotāju un rakstnieku Raimondu Staprānu.

Ne Andrejs, ne Imants nav lasījuši Leldes Kovaļovas grāmatu, bet 1.sezonas sērijas gan ir noskatījušies. Kā atzīst Imants, seriāls ir labs trillerītis, visas sērijas noskatījos vienā elpas vilcienā, trijos naktī beidzu!

Andrejs seriālā atveido galveno varoni Tomu, bet Imants ir galvenais grāmatvedis Rihards. Andrejs ar Imantu ir bijuši pazīstami, bet līdz šim kopā nav spēlējuši.

Jāteic, ka Andrejs savos gandrīz 28 gados ir ar plašu un daudzveidīgu pieredzi: nodarbojies ar akadēmisko airēšanu un boksu, vairākus gadus ceļojis un bijis tūristu gids Jaunzēlandē, Indijā, Lapzemē, kopumā vairāk nekā 30 valstīs, vienu sezonu vadījis raidījumu “Kultūrdeva”, kopā ar Gunu Elizabeti audzina savu mazo dēliņu, paspēj filmēties seriālos… Lai arī kādu laiku Valmierā nav bijis, pilsēta viņam ļoti patīk un ar daudz ko saistās, pat autovadītāja tiesības pirms gadiem licis Valmierā! Andrejs atzīst, ka savulaik kļuvis nomācošs studiju laiks “Zirgu pastā” (Latvijas Kultūras akadēmijas teātra māja), jaunības maksimālismā gribējis izbaudīt visu, ko dzīve piedāvā, tāpēc devies pasaulē, toties pēc ceļojuma gadiem tagad mīlestība pret Latviju kļuvusi vēl lielāka. Andrejs novērtē to, ko dod ģimene un draugi, tāpēc ir viens no retajiem, kurš ir pateicīgs Covid laikam, kas lika atgriezties mājās.

Imantam Stradam ceļojumi ir īsāki. Kopš Imants ir kļuvis par Dailes teātra aktieri, viņš katru dienu mēro ceļu Valmiera-Rīga-Valmiera. Lai arī bija gatavs apvienot lomas Valmierā un Rīgā, izrādē “Uz Akapulko, kundze!” viņa lomu turpmāk spēlēs Tālivaldis Lasmanis, bet Dailes teātrī Imantam ir lomas piecās izrādēs. Viņš būs redzams arī komēdijā “Tizlenes”, kas jau no 27.augusta būs skatāma Latvijas kinoteātros, tāpat Imants cer, ka piepildīsies režisora Andreja Ēķa solījums par “Klases salidojumu 3”, ko iztraucēja kovids. Aktierim gan tas bija laiks, kad uzlabot veselību, izkļūt no vāveres riteņa un ievilkt gaisu.

Seriāla radošajai komandai jānovēl veiksmīgs filmēšanas nobeigums un – uz tikšanos janvārī! Valmieriešiem tagad būs dubulta interese TV ekrānos skatīt savas pilsētas cilvēkus un vietas. Ak, mūsu šarmantais tirgus laukums!…

    skatītāja - 05.10.2021

    Seriāla 1 sezona bija interesanta, taču ĻOTI skaļā filmas mūzika nomāca tekstu un dzirdamība bija ļoti slikta :( Tas reāli traucēja….

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku Kocēnu pagastā uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā; • veikt Pārvaldes teritorijā esošo ēku un telpu sīkus remonta un būvniecības darbus; • iekraut, pārnēsāt un veikt citas tamlīdzīga rakstura darbības materiālu un citu lietu pārvietošanai un novietošanai; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanas darbos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • traktortehnikas vadītāja apliecība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziska izturība; • augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 750 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka Kocēnu pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.februārim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 26842344 vai 25771128. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-10 Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 830 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par vienu likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Izglītības psihologs/-e” līdz 2022.gada 11.februārim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGU (profesijas kods 2634 03) (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (37 stundas nedēļā jeb 1,244 likmes). Ja Tev ir vēlme: • sniegt psiholoģisku palīdzību bērniem; • veikt bērnu psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • plānot un realizēt savu darbu saskaņā ar Iestādē realizējamajām pirmsskolas izglītības programmām; • konsultēt Iestādes darbiniekus un bērnu vecākus par bērnu audzināšanu; • sadarboties ar Iestādes vadību, pedagogiem un bērnu vecākiem, lai izstrādātu un īstenotu bērna atbalsta pasākumus, aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • reģistrācija psihologu reģistrā un psihologa sertifikāts noteiktā darbības jomā; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojums 1032 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2022.gada 28.februārim e-pastā: spriditis@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa vakancei”. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-28

Mūsu partneri