Valmieras Ziņas

Valmiera kļūst par Mēronu, kurā darbojas seriāla “Bezvēsts pazudušās” varoņi (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Sestdien, 21. augustā, ilgāku laiku valmieriešiem vairāki ierastie celiņi un ielas bija slēgtas, jo notika latviešu seriāla “Bezvēsts pazudušās” 2. sezonas filmēšana. Lokācijas vietas bija vairākas: laukums pie un aiz Svētās Sīmaņa baznīcas, Pilskalna iela pie Valmieras Mūzikas skolas, Strauta iela gar tirgus laukumu un pats tirgus laukums.

Tiem, kas seko līdzi latviešu kultūras dzīvei un patīk detektīvi, droši vien jau pazīst rakstnieci Leldi Kovaļovu un viņas grāmatas: “Bezvēsts pazudušās” (2019), “Svešinieki” (2020) un Šoseja” (2021), tāpat ir redzējuši arī 1.sezonas seriāla “Bezvēsts pazudušās” 8 sērijas. Šovasar tiek filmēta seriāla 2.sezona. Rakstnieces grāmatā gan seriāla otrās sezonas darbība nav lasāma, jo scenāriju nākamajām sērijām sarakstījis Leldes vīrs Vlads Kovaļovs, kas ir seriāla režisors, bet Lelde kļuvusi par producenti.

Seriāla veidotājiem ir izveidojusies laba sadarbība ar “tet studio”, seriāls ir kvalitatīvs un skatītāju iemīļots, par ko liecina labās atsauksmes. Kvalitāti nodrošina gan filmas veidošanas komanda, gan Latvijā populāri aktieri. Tāpat kā 1.sezonā, arī 2.sezonā darbosies Juris Žagars, Rēzija Kalniņa, Kristīne Nevarauska, Andris Keišs, Ieva Segliņa un citi.

Pirmo reizi ir izdevība vērot filmēšanu tuvplānā. Laukumā pie Svētā Sīmaņa baznīcas norit sagatavošanās darbi kārtējai epizodei, no režisora Vlada un režisora pirmā asistenta Ruslana skan komandas gan latviešu, gan krievu un angļu valodā, bet tikmēr rakstniece un producente Lelde Kovaļova pastāsta, ka seriāla 2.sezonā būs 6 sērijas, kas pie skatītājiem nonāks nākamā gada janvārī. Šovasar darbs sācies jūlijā un līdz uzņemšanas beigām atlikusi vēl pusotra nedēļa. Filmas uzņemšanas komanda ir 30-35 cilvēki, parasti sešas dienas filmē un tad ir brīvdiena. Lelde ir ļoti priecīga, ka filmēšana notiek tik skaistās vietās kā Mālpils muiža un Valmiera un pateicas Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu.

Lai piedalītos masu skatos, par Mēronas iedzīvotājiem kļuvuši gan valmierieši, gan bariņš cilvēku no Alūksnes un citām Latvijas vietām. Daudziem šī ir pirmā pieredze filmēšanas laukumā, bet daži jau izmēģinājuši savas aktiera dotības “Dvēseļu putenī” un citās filmās. Aktieru darbs nav viegls, vairākkārt jāatkārto viena un tā pati darbība, ko nākas novērot arī šoreiz epizodē ar sektantu, kas sludina pilsētas nonākšanu tumsībā. Kā atzīst Ruslans, reizēm vienu epizodi nākas atkārtot pat 15 reizes, bet arī tad vēl režisors var pateikt: “Mjā, labi, bet uztaisīsim vēl vienu dubli!”

Kamēr seriāla radošā komanda pārvieto visu tehniku no vienas filmēšanas vietas uz nākamo, iznāk laiks nelielai sarunai ar 2.sezonas aktieriem Andreju Alenu un Imantu Stradu. Jāteic, ka abi aktieri mani vizuāli pārsteidz: Andrejs interneta vietnēs un TV raidījumā “Kultūrdeva” pārsvarā redzams gariem vai copītē sataisītiem matiem, bet šobrīd ir ar diezgan īsiem matiem un vijīgu loku uz pieres, ko papildina piemīlīgs smaids. Izrādās gan, ka Andrejs matus nogriezis, jau filmējoties seriālā par Berlīnes mūri, šajā seriālā bijis mēģinājums matus pieaudzēt, bet nav izdevies. Savukārt Imantu Stradu pat lielā cilvēku pūlī būtu grūti nepamanīt, jo viņa mati ieguvuši visai spilgti rudu toni. Tāds viņš iepriekšējā dienā arī vadījis kāzas Kurzemes pusē, bet pēc divu stundu gulēšanas ir gatavs darboties filmēšanas laukumā. Jau septembrī Imants būs redzams ar citu frizūru, kad paredzēta filmēšana par gleznotāju un rakstnieku Raimondu Staprānu.

Ne Andrejs, ne Imants nav lasījuši Leldes Kovaļovas grāmatu, bet 1.sezonas sērijas gan ir noskatījušies. Kā atzīst Imants, seriāls ir labs trillerītis, visas sērijas noskatījos vienā elpas vilcienā, trijos naktī beidzu!

Andrejs seriālā atveido galveno varoni Tomu, bet Imants ir galvenais grāmatvedis Rihards. Andrejs ar Imantu ir bijuši pazīstami, bet līdz šim kopā nav spēlējuši.

Jāteic, ka Andrejs savos gandrīz 28 gados ir ar plašu un daudzveidīgu pieredzi: nodarbojies ar akadēmisko airēšanu un boksu, vairākus gadus ceļojis un bijis tūristu gids Jaunzēlandē, Indijā, Lapzemē, kopumā vairāk nekā 30 valstīs, vienu sezonu vadījis raidījumu “Kultūrdeva”, kopā ar Gunu Elizabeti audzina savu mazo dēliņu, paspēj filmēties seriālos… Lai arī kādu laiku Valmierā nav bijis, pilsēta viņam ļoti patīk un ar daudz ko saistās, pat autovadītāja tiesības pirms gadiem licis Valmierā! Andrejs atzīst, ka savulaik kļuvis nomācošs studiju laiks “Zirgu pastā” (Latvijas Kultūras akadēmijas teātra māja), jaunības maksimālismā gribējis izbaudīt visu, ko dzīve piedāvā, tāpēc devies pasaulē, toties pēc ceļojuma gadiem tagad mīlestība pret Latviju kļuvusi vēl lielāka. Andrejs novērtē to, ko dod ģimene un draugi, tāpēc ir viens no retajiem, kurš ir pateicīgs Covid laikam, kas lika atgriezties mājās.

Imantam Stradam ceļojumi ir īsāki. Kopš Imants ir kļuvis par Dailes teātra aktieri, viņš katru dienu mēro ceļu Valmiera-Rīga-Valmiera. Lai arī bija gatavs apvienot lomas Valmierā un Rīgā, izrādē “Uz Akapulko, kundze!” viņa lomu turpmāk spēlēs Tālivaldis Lasmanis, bet Dailes teātrī Imantam ir lomas piecās izrādēs. Viņš būs redzams arī komēdijā “Tizlenes”, kas jau no 27.augusta būs skatāma Latvijas kinoteātros, tāpat Imants cer, ka piepildīsies režisora Andreja Ēķa solījums par “Klases salidojumu 3”, ko iztraucēja kovids. Aktierim gan tas bija laiks, kad uzlabot veselību, izkļūt no vāveres riteņa un ievilkt gaisu.

Seriāla radošajai komandai jānovēl veiksmīgs filmēšanas nobeigums un – uz tikšanos janvārī! Valmieriešiem tagad būs dubulta interese TV ekrānos skatīt savas pilsētas cilvēkus un vietas. Ak, mūsu šarmantais tirgus laukums!…

    skatītāja - 05.10.2021

    Seriāla 1 sezona bija interesanta, taču ĻOTI skaļā filmas mūzika nomāca tekstu un dzirdamība bija ļoti slikta :( Tas reāli traucēja….

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku SĒTNIEKU Galvenie darba pienākumi: Teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonai, tai skaitā: • zāles pļaušana, lapu grābšana • sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana • labiekārtošanas darbu veikšana • valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās Prasības: • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu • laba saskarsmes kultūra • vispārējā pamata izglītība Piedāvājam: • darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem • nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem • labumu grozu atbilstoši koplīgumam • līdzmaksājumu sporta aktivitātēm • atalgojums 780 EUR mēnesī pirms nodokļu samaksas Pieteikties līdz 2026.gada 29.maijam, sūtot CV elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-05-29 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada bāriņtiesas (turpmāk – Bāriņtiesa) bāriņtiesas locekli (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • aizstāvēt bērnu un aizgādnībā esošu personu tiesības un tiesiskās intereses, izskatot iesniegumus, sūdzības un veicot faktu pārbaudes; • veikt nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu bērna audzināšanu un pienācīgu aprūpi ģimeniskā vidē; • veikt lietu pārraudzību atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem aktiem; • sagatavot ierosinātās lietas izskatīšanai bāriņtiesas sēdēs; • pārstāvēt tiesā un citās institūcijās bērnus un personas ar ierobežotu rīcībspēju bāriņtiesas kompetences jautājumos; • pieņemt apmeklētājus un sniegt konsultācijas bāriņtiesas kompetenču jautājumos; • sadarboties ar citām bāriņtiesām, Bērnu aizsardzības centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, veselības aprūpes un izglītības iestādēm, sociālajiem dienestiem, policijas iestādēm, Valsts probācijas dienestu un tiesu izpildītājiem, lai nodrošinātu bērnu un aizgādnībā esošo personu tiesību un interešu aizsardzību; • uzturēt un strādāt ar Bāriņtiesas darbam nepieciešamajām datubāzēm, sistēmām un reģistriem; • veikt citus Bāriņtiesu likumā minētus pienākumus; un ja Tev ir: • atbilstība Bāriņtiesu likuma 10.panta otrajā daļā noteiktajiem kritērijiem, ka arī nav attiecināms neviens no Bāriņtiesu likuma 11.pantā noteiktajiem ierobežojumiem; • darba pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; • zināšanas un pieredze bērnu un aizgādnībā esošu personu interešu un tiesību aizsardzības jautājumos; • izpratne par bāriņtiesas darba organizāciju un procesiem; • teicamas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām; • B kategorijas auto vadītāja apliecība; • kompetences: labas komunikācijas un saskarsmes spējas; spēja strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; strādāt ar lielu informācijas apjomu; spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1258 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1310 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kā arī darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām; • citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Pieteikums bāriņtiesas locekļa/-es amatam”, līdz 2026.gada 25.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207164. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BĀRIŅTIESAS LOCEKLIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-25 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 64207148

Mūsu partneri