Valmieras Ziņas

Valmierā jau ceturto reizi tiekas jaunie vēsturnieki

Piektdien, 23.novembrī, Valmieras muzejā norisinās IV zinātniskā konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi”, kurā topošie vēsturnieki un citu zinātnes nozaru studenti stāsta par savu pētījumu rezultātiem, apskatot Latvijas vēsturi dažādos laika posmos.

Viens no konferences rīkotājiem, Valmieras muzeja vēsturnieks Alberts Rokpelnis „Valmieras Ziņām” pastāstīja: „Jau ceturto gadu pēc kārtas norisinās jauno vēsturnieku konference, tādēļ var teikt, ka šī tradīcija ir iedzīvojusies. Esmu pārliecināts, ka turpināsies tradīcija pēc katras konferences izdot rakstu krājumu ne tikai elektroniskā, bet arī drukātā formātā. Par atbalstu krājumu izdošanai jāpateicas Latvijas Universitātei un Valmieras pilsētas pašvaldībai.”

Alberts Rokpelnis uzsvēra, ka konferencē piedalās jaunie vēsturnieki pēc akadēmiskā grāda, nevis pēc vecuma. Šī gada konference ir iezīmīga ar to, ka ar saviem lasījumiem uzstāsies vairāki vēsturnieki, kur pievērsusies zinātniskajai karjerai pusmūža gados. „Tas nav slikti, gluži pretēji – tā ir priekšrocība, jo šiem cilvēkiem ir pieredze un briedums. Mijiedarbībā ar gados jaunajiem vēsturniekiem notiek zināšanu un pieredzes apmaiņa, tādēļ ieguvēji ir visi,” uzskata konferences rīkotājs.

Vēl Alberts Rokpelnis pastāstīja, ka šajā konferencē, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad pārsvarā bija topošie vēsturnieki no LU Vēstures un filozofijas fakultātes, ir pārstāvji no Daugavpils universitātes, Kultūras akadēmijas, Mūzikas akadēmijas un citām augstskolām, piedāvājot skatījumu uz vēsturi no dažādiem redzespunktiem.

Saglabājot tradīcijas, konferences referātu vēsturiskais ietvars ir ļoti plašs, sākot ar arheoloģiju līdz pat jaunākajai vēsturei, piemēram, apskatot Latvijas neatkarības atjaunošanas periodu.

Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis konferences atklāšanā uzsvēra, ka Valmiera ir viena no retajām pilsētām Latvijā, kurā ir izaugsme, un pilsēta arī atbalsta kultūru un zinātni. Viņš pauda gandarījumu, ka šī konference ir kļuvusi par tradicionālu pasākumu un uzsvēra, ka Latvijas jaunie vēsturnieki ir priviliģētā situācijā. Padomju okupācijas laikā bija liegts pilnvērtīgi pētīt daudzas vēstures tēmas. Ja Rietumos daudz kas ir izpētīts un var tikai interpretēt pētījumu rezultātus, Latvijas vēsturē vēl ir daudz „balto plankumu”, kurus ir iespēja pētīt vēsturnieku jaunajai paaudzei. Guntis Zemītis ar prieku konstatēja, ka jaunie vēsturnieki nevairās no dažādu tēmu pētīšanas, piemēram, apskatot ieslodzījuma vietu vai baltvācu minoritātes vēsturi. „Jebkuru tēmu pētījumi ir būtiski vēstures kopainas veidošanā,” uzsvēra Latvijas vēstures institūta direktors.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri