Valmieras Ziņas

Valmierā izmaksās stipendijas pedagoģiju studējošajiem, kuri plāno palikt strādāt novadā

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras novadā izmaksās stipendijas pedagoģiju studējošajiem novadniekiem, kuri pēc studiju pabeigšanas plāno palikt strādāt izglītības iestādēs pašvaldībā, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka pašvaldība attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs var brīvprātīgi realizēt savas iniciatīvas ikvienā jautājumā, ja tas nav Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu, tiesas vai citu pašvaldību kompetencē vai arī ja šāda darbība nav aizliegta ar likumu.

Pašvaldības pakļautībā esošo izglītības iestāžu sekmīgas darbības nodrošināšanu arvien būtiskāk ietekmē nepieciešamo pedagogu speciālistu trūkums, kas apdraud pilnvērtīgu izglītības pakalpojumu pieejamību Valmieras novada un Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.

Atbalsts jaunajiem speciālistiem stipendijas veidā sekmētu jauno speciālistu piesaisti darbam Valmieras novada izglītības iestādēs, tādējādi risinot arī paaudžu nomaiņas problēmu.

Atbilstoši “Latvija 2030” prioritātei “Ilgtermiņa ieguldījumi cilvēkkapitālā” un Valmieras pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2015.-2030.gadam viena no pilsētas attīstības ilgtermiņa prioritātēm ir izglītota, aktīva, radoša, uz veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu orientēta sabiedrība. Savukārt Valmieras pilsētas attīstības programma 2015.-2020.gadam paredz īstenot aktivitātes saistībā ar kvalitatīvas izglītības satura nodrošināšanu, kompetences centru attīstību un ekselences tīkojumu, kas ir cieši saistīts ar pedagoģiskā personāla nodrošinājumu, jo ar nepietiekošiem cilvēkresursiem kvalitatīvu izglītību nav iespējams nodrošināt.

Pašvaldības ieskatā stipendiju piešķiršanas mehānisma studentiem, kuri apgūst pedagoģiskās izglītības programmu, izveide sekmēs izglītības apguves pakalpojumu pieejamības nepārtrauktību Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādēs un veicinās kvalificēta pedagoģiskā personāla piesaisti izglītības apguves pakalpojumu nodrošināšanai nākotnē.

Līdz ar to pašvaldība apstiprinājusi saistošos noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā vietvara budžetā paredzēto līdzekļu ietvaros piešķir stipendijas studentiem, kuri apgūst pedagoģiskās izglītības programmas, nosakot stipendijas pretendentu atlases kārtību, tiem izvirzāmās prasības, stipendijas piešķiršanas un izmaksas kārtību, kā arī nosacījumus stipendijas saņēmējam.

Plānots, ka 2022.gadā stipendijas tiks piešķirtas 10 topošajiem pedagogiem, kuri apgūst attiecīgo mācību programmu un pēc studiju beigšanas vēlas nodibināt darba tiesiskās attiecībās ar kādu no Valmieras novada pašvaldības dibinātajām izglītības iestādēm.

Paredzēts, ka stipendiju saņēmēju skaitu un stipendijas apmēru noteiks katru gadu, apstiprinot pašvaldības ikgadējo budžetu. 2022.gadā plānots piešķirt stipendijas desmit personām, līdz ar to kopējā ietekme uz pašvaldības budžetu 2022.gadā būtu 7200 eiro.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri