Valmieras Ziņas

Valmierā īstenos pasaules līmeņa karjeras attīstības atbalstu

26.oktobrī Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprināta Valmieras Karjeras attīstības atbalsta stratēģija 2018.-2022.gadam. Pie stratēģijas dokumenta kopš vasaras strādāja Valmieras Attīstības aģentūra un Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības pārvalde. Šāda dokumenta izstrāde ir unikāla ne tikai Latvijas un Baltijas, bet arī Eiropas mērogā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja.

“Karjeras attīstības atbalsts nozīmē virkni ļoti konkrētu aktivitāšu un pasākumu, kas cilvēkam ļauj labāk izprast sevi, savas spējas, prasmes un intereses. Šāds atbalsts palīdz ikvienam, jo īpaši jauniešiem, iepazīt un iegūt informāciju gan par darba tirgus un dažādu profesiju un nozaru sniegtajām iespējām, gan par pieejamo palīdzību un informāciju, ja kādā brīdī karjerā tāda ir nepieciešama.

Es priecājos, ka valmieriešiem, īpaši bērniem un jauniešiem, būs pieejams plašs atbalsta, izglītības un informējošu pasākumu klāsts, lai izdarītu patiesi izsvērtus un labus lēmumus par savu nākotni. Esmu pārliecināta, ka, sadarbībā mērķtiecīgi realizējot šo stratēģiju, mums izdosies Valmierā ieviest pasaules līmeņa karjeras attīstības atbalsta sistēmu,” stāsta Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja

Valmieras karjeras attīstības atbalsta stratēģija balstīta uz karjeras attīstības atbalsta standarta, kas izstrādāts Lielbritānijā, ņemot vērā pasaules labāko un progresīvāko izglītības sistēmu pieredzi.

Dokumentā ietverta arī Valmieras esošās situācijas izpēte, identificēti sasniedzamie mērķi un rezultāti. Stratēģijas dokumentu noslēdz ļoti konkrēts rīcības plāns un plānoto investīciju plāns. Stratēģijas ieviešanā būs iesaistītas Valmieras izglītības iestādes, pašvaldība, uzņēmēji, skolēni, viņu vecāki un sabiedrība kopumā. Plānota arī sadarbība ar apkārtējiem novadiem. Par stratēģijas ieviešanu rūpēsies Valmieras Attīstības aģentūra.

Par stratēģijas lomu un nozīmi runā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks:

“Lielākā daļa cilvēku piekritīs, ka labs karjeras attīstības atbalsts ir ārkārtīgi nozīmīgs ikviena jauna cilvēka dzīvē, iepazīstot, izvērtējot un pilnībā izmantojot sniegtās iespējas izglītība un darba tirgū. Valmiera ir un vienmēr ir bijusi talantu pilsēta. Sistemātisks un pilnvērtīgs karjeras attīstības atbalsts ļaus Valmierai arī turpmāk būt par Latvijas talantu kalvi un vietu, kur labklājībā dzīvo un strādā laimīgi cilvēki.”

Ikviens valmierietis aicināts iepazīties ar karjeras attīstības atbalsta stratēģijas dokumentu Valmieras pilsētas pašvaldības mājas lapā sadaļā Izglītība/ Karjeras atbalsts!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

NMP dienests aicina pieteikties iekšējā konkursa kārtībā pretendentus Galvenā speciālista OMT nodrošinājuma jautājumos amatā, Vidzemes reģionālajā centrā Darba vieta: Valmiera, Rīgas iela 47a Amata galvenie pienākumi: nodrošināt Vidzemes RC operatīvā medicīniskā un saimnieciskā nodrošinājuma transportlīdzekļu uzturēšanu un ekspluatāciju; nodrošināt Vidzemes RC operatīvā medicīniskā un saimnieciskā nodrošinājuma transportlīdzekļu materiālo vērtību kustības fiksēšanu; regulāri veikt padotībā esošo darbinieku kontroli, darba rezultātu analīzi; nodrošināt Vidzemes RC transporta parka ceļazīmju un degvielas patēriņa aprites kontroli. Prasības kandidātiem: vēlama vidējā vai augstākā tehniskā izglītība; vēlama C kategorijas autovadītāja apliecība; nozarei saistošo normatīvo aktu pārzināšana; labas komunikācijas prasmes; prasmes patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu; valsta valodas prasmes C2 līmenī; laba prasme strādāt ar MS Office programmām. Piedāvājam: dinamisku un atbildīgu darbu pie viena no lielākajiem nozares darba devējiem; sociālās garantijas (atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam); valsts apmaksātu veselības aprūpi (atbrīvojumu no pacienta iemaksas un līdzmaksājumiem); stabilu atalgojumu no EUR 940 līdz EUR 1095 apmērā atbilstoši noteiktajai kategorijai (pirms nodokļu nomaksas). Mēnešalga tiek noteikta saskaņā ar MK 29.01.2013 noteikumu Nr.66 “Noteikumi par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību” 3.pielikumu. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas jānosūta elektroniski uz e-pastu: vidzeme@nmpd.gov.lv līdz 2019.gada 26.maijam. Tālrunis uzziņām 67337203 Vēršam Jūsu uzmanību, ka sazināsimies ar pretendentiem, kurus aicināsim uz atlases otro kārtu. Jūsu personas datus - iesniegto dzīves gājumu (Curriculum Vitae) un dokumentus, lai novērtētu Jūsu iespējamību ieņemt amatu uz kuru izsludināts konkurss, pamatojoties uz Darba likuma 32.pantu un Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta f) apakšpunktu apstrādās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests; Reģ. Nr. 90009029104; adrese: Laktas iela 8, Rīga, LV-1013; tālr. Nr. 67337000; e-pasts: nmpd@nmpd.gov.lv (nmpd.gov.lv, reģistrācijas Nr. 90009029104)   Vairāk informācijas skatīt: http://www.nmpd.gov.lv/nmpd/NMPD/datu_drosiba/personala_atlase/ Profesija: TEHNISKAIS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 47A, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-05-26 Kontaktpersona: Sūtīt CV

Mūsu partneri