Valmieras Ziņas

Valmierā ielu apgaismojums kļūst taupīgāks un viedāks

Valmierā 2020.gada nogalē tika uzsākta 452 nātrija gāzizlādes ielu apgaismojuma spuldžu nomaiņa pret energoefektīvajām gaismu izstarojošajām diodēm (LED) ar viedajiem sensoriem un viedo apgaismojuma vadības sistēmu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Apgaismojuma uzstādīšana tiek veikta projekta “Viedo tehnoloģiju ieviešana Valmieras pilsētas pagaismojuma sistēmā” (līguma Nr. EKII–3/30) ietvaros, ko paredzēts līdzfinansēt ar Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta finansējumu.  Projekta īstenošanas rezultātā tiek plānots elektroenerģijas ietaupījums 337 293 kWh apmērā gadā, kā arī samazinās CO2 izmešu apjoms par 36760 kg. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 747962.65, t.sk., Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums EUR 359022.55. Darbi noslēdzas šī gada februārī.

Projekta ietvaros uzstādītais jaunais LED apgaismojums ir Rīgas ielas posmā no Alvila Freimaņa ielas līdz Lāčplēša ielai, Valmieras rātslaukumā un skatu laukumā pie Svētā Sīmaņa baznīcas, Lucas skvērā Tērbatas ielā, iebraucamajā ceļā no Raiņa ielas uz nodibinājumu “Centrs Valdardze”, Leona Paegles ielas posmā no Brēžas līdz Semināra ielai, Brenguļu ielas posmā no Stacijas ielas līdz Paula Valdena ielai, Vaidavas ielas posmā no rotācijas apļa līdz pagriezienam uz AS “Valmieras Piens”, arī Raunas ielā un Purva ielā. LED apgaismojums ir arī Sporta ielas posmā no Limbažu ielas līdz Kazarmju ielai, uz bijušā šaursliežu dzelzceļa uzbēruma posmā no Cēsu ielas līdz Dzelzs tiltam, teritorijā pie Valmieras Viestura vidusskolas, skvērā pie Rūpniecības un Cēsu ielas krustojuma, kā arī Rūpniecības ielas posmā no SIA “Valmieras ūdens” līdz Dzelzs tiltam.  

2020.gadā jauns ielu publiskais apgaismojums tika izbūvēts arī Mujānu ielā līdz Nauču ielai un Mazajā Šķūņu ielā. 2020.gada sākumā tika izbūvēts pagaidu apgaismojums Vanšu tiltam pār Gauju, savukārt 2020.gada nogalē – gar Jāņparka galvenajiem celiņiem.

Arī ielu pārbūvju projekti paredz jauna LED apgaismojuma uzstādīšanu. 2020.gadā noslēdzās Kauguru ielas pārbūve posmā no Cēsu ielas līdz Kauguru ielai 3, kā arī tikta veikta Rūpniecības ielas posma no Kauguru līdz Sila ielai pārbūve. Šajās pārbūvētajās ielās uzstādīts jauns publiskais LED apgaismojums. Dārza ielas posmam no Rīgas līdz Beātes ielai un Mālu ielas posmam no Beātes ielas līdz Matīšu šosejai pa ziemu ir būvdarbu tehnoloģiskais pārtraukums. Taču vēl 2020.gadā arī šiem pārbūvē esošajiem ielu posmiem tika uzstādīts jauns LED apgaismojums.

2021.gadā jaunu LED apgaismojumu iegūs pārējās pārbūvē un būvniecībā esošās Valmieras ielas: Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu iela, Ziloņu iela, Eksporta un Dzelzceļa iela. Plānota arī Alvila Freimaņa ielas pārbūve, paredzot tajā jaunu LED apgaismojumu.

Jauns ielas apgaismojums šogad paredzēts arī Jāņa Enkmaņa, Dāliju, Asteru un Savariņa ielā. Šobrīd notiek šī apgaismojuma izbūves iepirkums. 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Attīstot savu darbību, aicinām pievienoties mūsu komandai PALĪGSTRĀDNIEKU. 1. Veikt būvobjektos nepieciešamos palīgdarbus, veikt vienkāršus zemes darbus, pārvieto celtniecības materiālus un palīgmateriālus celtniecības objektā, veikt materiālu izkraušanu un nokraušanu, palīdzēt uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, sagatavot dažādas virsmas tālākai apdarei, novākt būvgružus, prast strādāt ar rokas un vienkāršiem elektriskiem instrumentiem; 2. Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde; 3. Citi pienākumi pēc darba devēja norādījumiem; 4. Darba vietā ievērot darba kārtības, darba aizsardzības, drošības tehnikas noteikumus, darba higiēnas prasības un citu Latvijas Republikā pastāvošo normatīvo aktu prasības. Lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies tikai ar nākamajai atlases kārtai izvirzītajiem pretendentiem! Ja pretendents nesaņem atbildi līdz 2021.gada 16.jūnijam, tas nozīmē, ka 1.atlases kārta nav izturēta. Pieteikties, sūtot CV uz e-pasta adresi jolantaacc@gmail.com Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 7 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-16 Darba sākšanas datums: 2021-06-01 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pasta adresi; jolantaacc@gmail.com Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri