“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” uzvar “BK Turību” un gatavojas izslēgšanas spēlēm

Piektdien, 10. martā, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja pēdējo, regulārā turnīra, LBL2 mājas spēli, kurā spēkiem mērojās ar „BK Turība” basketbolistiem. Iepriekšējā izbraukuma mačā valmierieši piekāpās rīdziniekiem ar 76:94, bet šajā cīņā uzvaru guva laukuma saimnieki ar 67:62.

Mačs aizsākās par labu vidzemniekiem ar K. Dubulta un R. Apsīša rezultatīvajiem divu punktu metieniem, toties pretiniekiem E. Endzels veica precīzu soda metienu. Komandas cīnījās punkts punktā, taču neliels pārsvars turējās valmieriešu pusē. Pēc A. Pētersona rezultatīvajiem soda metieniem, Turības basketbolisti gan piedzina rezultātā starpību līdz viena punkta deficītam ar 13:12 un vēlāk jau panāca neizšķirtu ar 15:15. Tomēr pārsvaru atguva laukuma saimnieki un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar  17:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā E. Mičulis realizēja trīs punktu metienu, taču pēc R. Apsīša, M. Riekstiņa un T. Kohanova rezultatīvajiem divu un trīs punktu metieniem, rīdzinieki palika iedzinēju lomā ar  27:20. Mājinieki sekmīgi uzbruka, taču nereti atstāja brīvas trīs punktu līnijas, kas ļāva pretiniekiem atkārtoti piedzīt rezultāta starpību līdz neizšķirtam (38:38) un pēc A. Pētersona divu punktu metiena, pirmo spēles puslaiku rīdzinieki noslēdza ar viena punkta pārsvaru (42:43).

Trešo ceturksni komandas aizvadīja sīvā un agresīvā cīņā. Mājinieki sekmīgi izcīnīja atlēkušās bumbas, taču pretinieki piekopa agresīvu uzbrukumu. Abas komandas sekmīgi nospēlēja aizsardzībā, taču bieži vien neprecīzi realizēja metienus no distances. Par sīvo cīņu liecina arī spēles statistika, jo trešajā ceturtdaļā mājinieki guva vien 8 punktus, taču viesi 6, ceturtdaļu noslēdzot ar 50:49.

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā komandas cīnījās plecu pie pleca. Iesākumā vadībā izvirzījās „BK Turība” basketbolisti, taču pēc E. Ivanova precīzā divu punktu metiena, mājinieki panāca neizšķitu ar 57:57. Pēc pretinieku spēlētāja, A. Blumberga, un valmieriešu basketbolista, K.Dubulta, divu punktu metieniem, tablo ziņoja par atkārtotu neizšķirtu ar 59:59 un duelēšanās turpinājās līdz vēl vienam vienādu punktu guvumam (62:62). „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pārsvaru atguva O. Grīnberga rezultatīvais divu punktu metiens, kā arī  T. Kohanova un R. Eglīša precīzie soda metieni, maču noslēdzot ar 67:62.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas treneris, R. Zeile, uzskata, ka spēlētāji nospēlējuši labāko sezonas aizsardzību: „Pirms spēles sapratām, ka komandu piemeklējušas vairākas problēmas, kā piemēram, tas, ka R. Ermansons ir apslimis un J. Engers arī nevarēja nospēlēt šo maču. Arī pirmajā puslaikā radās problēmas ar piezīmēm, jo, gan O. Grīnbergs, gan K. Dubults bija guvuši četras personiskās piezīmes, kā arī otrajā ceturtdaļā ielaidām 28 punktus. Neskatoties uz to, otrajā puslaikā nospēlējām vislabāko sezonas aizsardzību un kopumā ielaidām vien 19 punktus. Tur arī guvām šo uzvaru.”

„BK Turība” viens no rezultatīvākajiem basketbolistiem, A. Ate, uzskata, ka komandai piezadzies spēku iztrūkums: „Iepriekšējā spēlē pret valmieriešiem guvām uzvaru, taču šajā bija jūtams nogurums. Taču mums pēdējās spēles vispār ir tādas, nedaudz, samocītas un arī metienu procents ir pazeminājies. Tas skaidrojams ar spēku izsīkumu, bet ceru, ka no tā tiksim ārā un izslēgšanas spēles būs labākas. Spēle bija agresīva, tomēr aizsardzībā izdarījām visu kā nākas. Nedaudz uzbrukums piekliboja. Vajadzēja tikai iemest savus metienus, tad uzvara arī būtu mūsu”.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” jau 15. martā dosies pēdējā, regulārā turnīra, izbraukumā pret „BK Ogre/ Kumho Tyre-2” basketbolistiem. Tad valmierieši gatavosies izslēgšanas spēlēm, kur pirmais mājas mačs, jeb astotdaļfināls,  norisināsies 27. martā pret Ventspils Augstskolu. Spēles sākums 19:00, Valmieras 5.vidusskolā. Būtiski, ka jau 20. martā, Valmierā norisināsies arī SBL fināls, kurā valmierieši un citas labākās SBL Latvijas komandas cīnīsies par čempiona titulu.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”- „BK Turība”

(17-15, 42-43, 50-49, 67-62)

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Grīnbergs 16, Kohanovs 13+6ab, Dubults 10+16ab, Eglītis 9, Apsītis 7, Riekstiņš 5+6ab, Ivanovs 5, Burda 2, Mihailovs

„BK Turība”: Muižnieks 11+7ab, Mičulis 11+7ab, Ate 11+5ab, Pētersons 10, Adiņš 7+11ab, Endzels 7, Blumbergs 5, Caune, Ikaunieks, Dumburs

Valmieras tehnikums aicina darbā METĀLAPSTRĀDES SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1402 EUR mēnesī par 1 slodzi (30 stundas nedēļā), pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika beigām) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Prasības pretendentam: Augstākā izglītība nozarē vai profesionālā vidējā izglītība (atbilstoši 3.profesionālās kvalifikācijas līmenim) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Teicama valsts valodas prasme Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes Prasme strādāt ar izglītības tehnoloģijām Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Līga Ķezbere 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e pastu: personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Metālapstrādes skolotāja vakancei” līdz 2024.gada 31.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras tehnikums aicina darbā INFORMĀCIJAS UN KOMUNIKĀCIJU TEHNOLOĢIJAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1259 EUR mēnesī par 1 slodzi (30 stundas nedēļā), pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika beigām) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Prasības pretendentam: Augstākā izglītība nozarē vai profesionālā vidējā izglītība (atbilstoši 3.profesionālās kvalifikācijas līmenim) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Teicama valsts valodas prasme Labas saskarsmes iemaņas Prasme strādāt ar izglītības tehnoloģijām Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Līga Ķezbere 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e pastu: personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “IKT skolotāja vakancei” līdz 2024.gada 31.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)