“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmo reizi LBL2 finālā

Lasīšanas laiks: 4 min

Otrdien, 18.aprīlī, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja LBL2 mājas spēli pret BK „Ķekavu”. Abas komandas cīnījās otrās divīzijas pusfinālā, kur iekļūšanu finālā veido divu uzvaru summas. Iepriekšējā izbraukuma mačā, valmierieši guva pirmo uzvaru ar 84:72. Arī šo cīņu, Vidzemes Augstskolas studenti, noslēdza ar uzvaru (79:75), garantējot sev vietu finālā. Šī būs pirmā reize, kad komanda piedalīsies LBL2 finālā.

Pirmā ceturtdaļa ieskās ar viesu agresīvu aizsardzību. Sekmīgi savācot atlēkušās bumbas, pretinieki jau ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā ar 0:6. Pēc R. Mihailova rezultatīvās piespēles J. Engeram, valmierieši guva pirmos punktus. Pēc R. Mihailova trīs punktu metiena realizācijas, mājinieki bija atspēlējušies līdz neizšķirtam ar 8:8. Turpmāko ceturtdaļu, komandas cīnījās punkts punktā, taču vadībā bija laukuma saimnieki. Pēdējas ceturkšņa sekundēs N. Miezis veica precīzu divu punktu metienu, panākot tikai viena punkta pārsvaru valmieriešiem (19:18).

Otrajā ceturtdaļā „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti nereti atstāja brīvus pretinieku spēlētājus, ko sekmīgi izmantoja BK „Ķekava”. Līdz ar to pirmo ceturtdaļas laiku, pretinieki bija vadībā. Tomēr pēc J. Engera rezultatīvās piespēles R. Ermansonam un M. Riekstiņam, komanda atguva pārsvaru. Pirmais spēles puslaiks gan noslēdzās par labu pretiniekiem, jo N. Saknīša rezultatīvais divu punktu guvumus un N. Mieža precīzie soda metieni panāca 33:35.

Trešajā ceturtdaļā viesi bieži vien pārtvēra pretinieku uzbrukuma bumbas, turpinot audzēt gūto pārsvaru līdz 33:40. Mājinieki cīnījās par uzbrukuma iespējām, taču nesekmīgi realizēja metienu no tuvas un tālas distances. Tikai uz ceturtdaļas beigām komandai izdevās pievilkt spēli līdz 47:50 un pēc R. Apsīša divu punktu metiena, trešā ceturtdaļa noslēdzās ar +1 valmieriešiem (53:52).

Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas aizvadīja spraigu un agresīvu cīņu par uzvaru. Tablo nemitīgi ziņoja par neizšķirtu līdz pat 69:69. Tad pretinieku spēlētājs N. Miezis veica rezultatīvu piespēli N. Saknītim, gūstot vadību BK „Ķekavas pusē” ar 69:71. Pēc T. Kohanova rezultatīvajiem trīs un divu punktu, kā arī soda metiena, pārsvaru atguva laukuma saimnieki (75:71), taču tad N. Miezīša trīspunktu metiena realizācija piedzina rezultātu līdz 75:74. Pēdējos mača punktus guva O.Grīnbergs ar rezultatīvu trīs punktu un soda metienu, kā arī precīzu soda metienu veica A. Čavars. Mačs noslēdzas ar skaļām ovācijām un līdzjutēju gavilēm par „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” gūto uzvaru ar 79:75.

„Sajūtas ir lieliskas un ja ne visus, tad lielāko daļu basketbolistus varu apsveikt ar pirmo iekļūšanu LBL2 finālā. Neskatoties uz to, priekšā vēl pāris nedēļu smags darbs, lai sekmīgi sagatavotos finālam, kā saka, viss ir tikai sācies. Atskatoties uz aizvadīto maču, tad var redzēt, ka pirmajā puslaikā pretinieki izcīnīja 10 bumbas pie mūsu groza. Tas ir krietni par daudz, bet otrajā puslaikā vien 4. Tā arī bija sērijas lielākā kļūda, jo pretinieki ir smagāki un fiziski spēcīgāki, līdz ar to mums bija grūti viņus noturēt, taču puiši parādīja, uz ko ir spējīgi un nežēlojot sevi, cīnījās par uzvaru”, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” treneris Roberts Zeile par aizvadīto cīņu.

„Šī spēle bija krietni grūtāka, jo pirmajā mačā mēs neizjutām tādu spiedienu. Šajā cīņā no mums gaidīja tikai un vienīgi uzvaru. Brīžos, kad rezultāts bija neizšķirts vai pretinieki bija guvuši pārsvaru, ļoti palīdzēja līdzjutēju atbalsts un J. Engers, jo tad, kad vajadzēja, viņš paņēma spēli uz sevi. Domāju, ja viņam būtu viena vai divas epizodes mazāk, tad rezultāts būtu pavisam citādāks. Jau ceturto gadu aizvadu šajā komandā un šī ir pirmā reize, kad tiekam tik tālu. Katru gadu paliekam ar vien labāki un prasmīgāki. Arī iegūtais SBL čempiona tituls par to liecina. Vēl ir vieta izaugsmei, bet prieks ir just progresu un to, kā komanda paliek ar vien spēcīgāka”, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolists O. Grīnbergs.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK „Ķekava”

(19-18, 33-35, 53-52, 79-75)

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Engers 26+5ab+4rp, Grīnbergs 15+7ab, Kohanovs 9, Riekstiņš 8, Dubults 6+11ab, Mihailovs 5, Ermansons 4, Apsītis 3, Vēveris 2, Ivanovs 1

BK „Ķekava”: Miezis 30+8ab+7rp, Saknītis 13+7ab, Čavars 11+6ab, Āre 7, Šteinbergs 6, Gundegs 5+5rp, Jašuks 3

Valmieras tehnikums aicina darbā METĀLAPSTRĀDES SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1402 EUR mēnesī par 1 slodzi (30 stundas nedēļā), pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika beigām) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Prasības pretendentam: Augstākā izglītība nozarē vai profesionālā vidējā izglītība (atbilstoši 3.profesionālās kvalifikācijas līmenim) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Teicama valsts valodas prasme Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes Prasme strādāt ar izglītības tehnoloģijām Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Līga Ķezbere 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e pastu: personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Metālapstrādes skolotāja vakancei” līdz 2024.gada 31.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras tehnikums aicina darbā INFORMĀCIJAS UN KOMUNIKĀCIJU TEHNOLOĢIJAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1259 EUR mēnesī par 1 slodzi (30 stundas nedēļā), pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika beigām) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Prasības pretendentam: Augstākā izglītība nozarē vai profesionālā vidējā izglītība (atbilstoši 3.profesionālās kvalifikācijas līmenim) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Teicama valsts valodas prasme Labas saskarsmes iemaņas Prasme strādāt ar izglītības tehnoloģijām Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Līga Ķezbere 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e pastu: personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “IKT skolotāja vakancei” līdz 2024.gada 31.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)