“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” mača izskaņā piedzīvo neveiksmi Ķekavā

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 19. janvārī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” tikās ar vienu no turnīra līderkomandām BK “Ķekava/Optibet”. Izbraukuma mačā valmieriešiem pēdējā ceturtdaļā neizdevās nosargāt desmit punktu vadību, piedzīvojot neveiksmi ar 89:92.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” starta pieciniekā devās Toms Kohanovs, Valters Vēveris, Mārtiņš Vīņauds, Jānis Engers un Klāvs Dubults. Maču ievadīt rezultatīvi izdevās mājinieku komandai, ātri panākot septiņu punktu pārsvaru. Valmieriešu rindās pakaļdzīšanos iesāka Jānis Engers, esot precīzs no trīs punktu metiena līnijas. Pirmās ceturtdaļas vidū Mārtiņa Vīņauda ar diviem tālmetieniem izlīdzināja mača rezultātu – 13:13. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē “Ķekavas” garā gala spēlētājiem izdevās rezultatīvs nogrieznis, kas Roberta Zeiles padotajiem perioda noslēgumā lika attapties pie rezultāta 19:28.

Otrās ceturtdaļas ievadā maču sāka kontrolēt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”. Atkal no tālās distances metienus izdevās realizēt Vīņaudam, bet vadību ar 34:33 valmieriešiem pirmo reizi mačā ieguva Valters Vēveris. Līdz pat puslaika izskaņai studenti turējās vadībā, punktu mača pirmajai pusei pieliekot Engeram – 51:46.

Trešajā ceturtdaļā valmieriešiem izdevās veiksmīgi kontrolēt mača gaitu, pēc Oto Grīnberga tālmetiena sasniedzot 12 punktu pārsvaru. Pašās ceturtdaļas beigās ķekaviešu līderis Nauris Miezis ar individuāliem centieniem mēģināja sadeldēt rezultāta starpību, tomēr Engers ceturkšņa beigās guva divus punktu no soda metiena līnijas. Tādējādi pirms izšķirošā mača nogriežņa “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” bija vadībā ar 70:61.

Pēdējā perioda otrajā minūtē Valmieras studenti atradās vadībā ar desmit punktu pārsvaru, bet mājinieki atspēlēties centās ar tālmetieniem. Pateicoties Mārtiņa Šteinberga trīs punktu metieniem ķekavnieki sajuta cerības uz panākumu, kas mača izskaņā spārnoja komandu. Par spīti centieniem aizsardzībā, viesiem neizdevās apturēt Nika Saknīša, Roberta Pāžes un Naura Mieža uzbrukuma ofensīvu, tādējādi minūti pirms mača beigām nonākot iedzinējos. Pēdējie “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” centieni izraut neizšķirtu nebija sekmīgi, piedzīvojot zaudējumu ar 89:92.

Realizējot piecus tālmetienus valmieriešu rindās ar 23 punktiem izcēlās Mārtiņš Vīņauds, bet Jānis Engers sakrāja 19 punktu. Tikmēr mājiniekiem panākumu kaldināja Nauris Miezis ar 28 punktiem, bet ar 20 punktiem izcēlās Harijs Rubenis.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “Ķekava/Optibet” 89:92 (19:28, 32:18, 19:15, 19:31)

Vīņauds 23, Engers 19, Vēveris 16, Grīnbergs 8, Ivanovs 8, Dubults 5, Liepiņš 5, Kohanovs 3, Riekstiņš 2, Burda.