Valmieras Ziņas

Valmierā gatavojas jaunās katlumājas celtniecībai

Valmierā, Dakstiņu ielā 1 celtnieki sākuši gatavoties jaunās katlumājas būvniecībai. Kā informēja AS “Valmieras enerģija” vairākuma akcionāra SIA “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis, pašlaik objektā tiek veikta ģeoloģiskā izpēte, lai noteiktu piemērotāko būvniecības metodi.

Katlumājas pamatakmeni plānots ielikt jūnijā vai jūlijā atkarībā no tā, kad tiks pabeigti visi projektēšanas darbi un saņemts ieraksts būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Jau informējām, ka AS “Valmieras enerģija” parakstījusi līgumu ar SIA “Monum” par jaunas šķeldas katlumājas būvniecību Valmierā, Gaujas labajā krastā, kas būs viena no modernākajām Latvijā. Plānots, ka jaunais siltumavots uzsāks darbību 2020.gadā, projekta izmaksām sasniedzot 4,9 miljonus eiro, no kuriem 1,66 miljoni eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Projekta ietvaros paredzēts uzstādīt šķeldas biomasas katlu ar siltuma jaudu 9MW un dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru ar siltuma jaudu 1,5 MW. Kopā ar jau esošo šķeldas katlumāju jaunā katlumāja spēs saražot līdz pat 90% no kopējās uzņēmumā saražotās siltumenerģijas Gaujas labajā krastā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri