Valmieras Ziņas

Valmierā gaidāms mākslas plenērs

Valmierā no 29.jūlija līdz 3.augustam norisināsies Valmieras mākslas plenērs, kurā piedalīsies profesionāli mākslinieki no Latvijas. Plenēra norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, rīko Valmieras Kultūras un mākslas fonds.

Gaidāmajā Valmieras mākslas plenērā piedalīsies astoņi profesionāli mākslinieki. Nedēļas laikā tapušo mākslas darbu izstāde tiks atklāta 2019.gada 3.augustā plkst.20:00. Izstāde bez maksas būs apskatāma līdz pat 26.septembrim visu diennakti.

Viena no plenēra dalībniecēm būs Anita Nikuļceva, kura Rīgas Arhitektūras un dizaina koledžā studējusi interjera dizainu, Daugavpils Universitātē ieguvusi bakalaura grādu datordizainā un maģistra grādu mākslā. Māksliniece regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās. Tāpat plenērā piedalīsies māksliniece Ināra Garklāva, beigusi J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1975), Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1981), ieguvusi humanitāro zinātņu Maģistra grādu vizuāli plastiskajās mākslā. No 1986.gada Ināra Garklāva ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 

Dalībniece Inese Lieckalniņa mākslu studējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1970-1974), kā arī Latvijas Mākslas akadēmijā (1974-1980). Inese Lieckalniņa ir viena no biedrības Grafikas kamera aktīvām biedrēm, grafiķe un vitrāžu māksliniece, daudzu Latvijas un ārvalstu grafikas izstāžu dalībniece. Kopš 1986.gada Latvijas mākslinieku savienības sastāvā. Grafiķe Lāsma Pujāte 2009. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu un joprojām aktīvi darbojas grafikas mākslās. Savas radošās idejas realizē litogrāfijas, linogriezuma un dažādās jauktās tehnikās, kas saistītas ar smalku faktūru, krāsu nianšu meklējumiem. 2008. gadā māksliniece kļuva par  Brederlo – von – Zēgenbuša prēmijas laureāti un 2009. gadā  guvusi panākumus Eiropas mākslas augstskolu litogrāfijas izstādes “Zelta kentaurs” konkursā Minhenē, Vācijā. 

Jekaterina Grjazeva 1993.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Grafikas nodaļu. 2002. – 1.prēmija 11.Miniatūru izstādes „Ūdens ir dzīve” Valmieras muzejā, Valmierā. 1998. – 3.prēmija bērnu ilustrāciju konkursā izdevniecībā „Zvaigzne ABC”.  Grafiķe Ilze Egle atzīst, ka zīmēšana ir izvēlējusies viņu, nevis viņa – zīmēšanu. 2003.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Kopš 2001.gada Ilze strādā kā mākslas un izstāžu kuratore. Radījusi un pēc tam vadījusi mākslas un mūzikas centru Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 

Ar savdabīgu krāsu gammu plenēra skatītājus pārsteigs cēsiniece Līva Graudiņa (1985) – mācījusies Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā un 2013.gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē. Sesto gadu Valmieras mākslas plenērā piedalīsies talantīgā gleznotāja Neonilla Medvedeva – Latvijas mūsdienu mākslā Neonillas Medvedevas mākslinieciskais rokraksts guvis savu atpazīstamību – tajā apvienojas smalka tonālā glezniecība, kurā jūtama pēctecība Eduarda Kalniņa atmosfēriskumam, Leo Svempa krāsainībai, kā arī virtuozajam “vrubeliskajam” zīmējumam. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri