Valmieras Ziņas

Valmierā atzīmē pilsētas atbrīvošanas 95.gadadienu un godina Cēsu pulka Skolnieku rotas karavīrus

Šodien, 26.maijā Valmierā ar īpašu programmu atzīmēja pilsētas atbrīvošanas 95.gadadienu un godināja Cēsu pulka Skolnieku rotas karavīrus.

Valmieras skolu jaunieši, jaunsargi un skauti, kā arī uzaicināto skolu delegācijas devās kopīgā gājienā. Gājiena dalībnieki nolika ziedus pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas, kur uzstādīta piemiņas plāksne Vīlandes Skolnieku rotas karavīram, igaunim Viktoram Andersonam, un pie Skolnieku rotas pieminekļa L.Paegles ielā.

“Šobrīd mēs dzīvojam otrās brīvvalsts laikā, kurā no jauna mēs varam būt brīvi savā zemē un darīt ar savu dzīvi to, ko paši esam izlēmuši.

Lai nepazaudētu savu dzimteni un valsti, mums ir jāpilda tie uzdevumi, kādēļ mūs šī valsts ir dota, kāpēc mēs esam piedzimuši par latviešiem,”

savā uzrunā teica Sv.Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs.

Cerēsim, ka arī pašreizējie konflikti Eiropā neturpināsies, lai mēs varētu dzīvi baudīt bez kariem un bez lieliem konfliktiem,” norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.

Savukārt Valmieras kultūras centra laukumā Latvijas NBS pūtēju orķestris un Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris “Si bemol” demonstrēja defilē.

 

 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri