Valmieras Ziņas

Valmierā atklāta lielākā militāro transportlīdzekļu ražotne kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas

Lasīšanas laiks: 4 min

PATRIA grupas uzņēmuma SIA “Defence Partnership Latvia” militārās tehnikas ražotne atklāta Valmieras novada pašvaldības un uzņēmuma uzbūvētajā ražošanas ēkā Valmieras Rūpniecības un eksporta parkā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste.

“Latvijas ekonomiskā izaugsme ir atkarīga no uzņēmējdarbības. Valmiera ir viena no industriālākajām pilsētām Latvijā, jo mēs vienmēr esam atbalstījuši ekonomisko izaugsmi, vairojot iedzīvotāju un valsts labklājību. Šajos ģeopolitiskajos spriedzes apstākļos šodien varam būt klātesoši vēsturiskā brīdī – Valmiera ir kļuvusi par nozīmīgu vietu praktiskai rīcībai militārās industrijas attīstībai Latvijā. No šodienas šī ēka ir kļuvusi arī par Valmieras novada iedzīvotāju ieguldījumu savas valsts nākotnē, Eiropas Savienības un NATO aizsardzības stiprināšanā,” klātesošos uzrunāja Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

““Defence Partnership Latvia” augsti vērtē sniegto atbalstu militārās tehnikas ražotnes celtniecības procesa laikā un sadarbību ar Valmieras novada pašvaldību kopumā. Pašvaldībai esot augsti motivētai piesaistīt jaunus uzņēmumus, Valmierā ir nodrošināta ražošanai piemērota infrastruktūra un vide – plašas attīstības iespējas, teritorijas jaunu projektu īstenošanai, kā arī vietējo iedzīvotāju un uzņēmēju izpratne par uzņēmuma nozīmi un ieguldījums tā attīstībā. Šo aspektu kopums nodrošina stabilu “Defence Partnership Latvia” izaugsmi Valmieras novadā un “Patria” izaugsmi Baltijas reģionā. Ar rūpnīcas atvēršanu Valmierā, novadam piedāvājam jaunas darba vietas. Darbinieku skaitu tuvākajā nākotnē plānots palielināt līdz 30 cilvēkiem, tāpēc šobrīd aktīvi meklējam jaunus darbiniekus ar inženiertehnisko izglītību un darba pieredzi,” stāsta Uģis Romanovs, SIA “Defence Partnership Latvia” un “Patria Latvia” valdes priekšsēdētājs.

Atklāšanas pasākumā, kurš norisinājās 24. maijā, lai apliecinātu militārās industrijas attīstības Latvijā nozīmi Eiropas Savienības valstu aizsardzības spēju stiprināšanā, piedalījās Latvijas Republikas Ministru prezidente Evika Siliņa, Somijas premjerministrs Peteri Orpo (Petteri Orpo), Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Patria Group prezidents Esa Rautalinko, SIA “Defence Partnership Latvia” un “Patria Latvia” valdes priekšsēdētājs Uģis Romanovs, Somijas vēstniece Latvijā V.E. Anne Saloranta (H.E. Mrs. Anne Saloranta), Latvijas vēstniece Somijā Dace Treija-Masī, Igaunijas vēstnieks Latvijā Ēriks Marmei (Eerik Marmei), Lietuvas vēstnieks Latvijā Valds Lastausks (Valdas Lastauskas), Zviedrijas vēstniece Latvijā Kārina Hēglunde (Karin Höglund) un Norvēģijas vēstniece Latvijā Īne Morenga (Ine Måreng).

Ar šo notikumu Valmieras novada pašvaldība noslēdz 2020. gadā uzsākto Valmieras Rūpniecības un eksporta parka teritorijas attīstības projektu. Piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finanšu līdzekļus, teritorijā veikta ekspluatācijā nederīgu ēku demontāža, izbūvētas ielas, iekšējie ceļi un publiski stāvlaukumi, kā arī uzņēmējdarbībai nepieciešamās inženierkomunikācijas: elektrība, dabas gāze, siltumapgāde, ūdens apgāde, optiskie tīkli. Savukārt ražošanas ēkas būvniecība veikta no pašvaldības budžeta līdzekļiem un nomnieka ieguldījumiem specifiskām ražošanas vajadzībām. Valmieras Rūpniecības un eksporta parks ir vairāk nekā 14 ha liels, šobrīd tajā darbojas pieci nomnieki, kā arī vēl ir iespējams izvēlēties kādu no pašvaldības piedāvātajām nomas vai apbūves tiesību iespējām. SIA “Defence Partnership Latvia” zemes un ražošanas ēkas nomas tiesības ieguva atklātā izsolē 2023. gada 6. jūlijā. 

Līdz ar jauno ražotnes atklāšanu SIA “Defence Partnership Latvia” uzsāks pilna cikla ražošanu, ievērojami palielināsies bruņutransportieru PATRIA 6×6 ražošanas apjomi, kas ir kritiski svarīgi ne tikai militārās rūpniecības nodrošināšanai, bet arī Latvijas rūpniecības attīstībai un stiprināšanai. Noslēdzot līgumu ar PATRIA 2021. gadā, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija pasūtīja vairāk nekā 200 PATRIA 6×6 bruņumašīnu piegādi līdz 2029. gadam. Pirmie bruņutransportieri tika piegādāti 2021. gadā. Šis sadarbības līgums stiprina Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas spējas, kā arī sniedz ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā.

Valmieras novada pašvaldība sper nākamo nozīmīgo soli stratēģiskā mērķa, kas atbilst Valmieras kā nacionālas nozīmes attīstības centra un attīstības plānošanas dokumentos definētajam – īstenot plašāku industrializāciju līdz 2038. gadam. Plašāk vietnē investinvalmiera.eu

Par “Patria”

“Patria” ir starptautisks aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu, pilotu apmācības un tehnoloģisku risinājumu sniedzējs. “Patria” saviem aviācijas un militārās nozares klientiem nodrošina aprīkojuma pieejamību, pastāvīgu veiktspējas attīstību, kā arī piemērotus izlūkošanas, novērošanas un vadības sistēmas produktus un pakalpojumus. “Patria” misija ir sniegt saviem klientiem pārliecību visos apstākļos, un vīzija ir būt par pirmo partneri kritiskās operācijās uz zemes, jūrā un gaisā. “Patria” ir vairākas filiāles, tai skaitā Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Beļģijā, Igaunijā un Spānijā. “Patria” strādā 3000 darbinieki. Uzņēmums pieder Somijas valstij (50,1 %) un Norvēģijas “Kongsberg Defence & Aerospace AS” (49,9 %). “Patria” īpašumā ir arī 50 % Norvēģijas “Nammo” daļas, un kopā šie trīs uzņēmumi veido vadošo aizsardzības partnerību ziemeļvalstīs.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri