Valmieras Ziņas

Valmierā atklās vērienīgu simtgades loterijas mākslas kolekcijas izstādi

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 9. jūnijā, Valmieras muzejā tiks atklāta unikāla mākslas darbu izstāde Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija. Tajā iekļauti gan tautā iemīļotu vecmeistaru, gan jauno mākslinieku darbi, kas rotā VAS Latvijas Loto rīkotās Simtgades loterijas biļetes. Izstādē būs apskatāma lielākā daļa no kolekcijā ietverto Latvijas mākslinieku darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Simtgades loterijas ideja radās 2016. gadā, gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, Finanšu ministrija un Latvijas Loto nolēma rīkot īpašu nacionāla mēroga momentloteriju, kas saliedē iedzīvotājus un veicina patriotisku noskaņojumu plašā sabiedrībā neatkarīgi no tautības, dzimuma un dzīvesvietas. Pirmo reizi valsts mēroga loterijai tika noteikts sabiedriskā labuma mērķis – stipendijas spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. Loterijas biļeti tika nolemts veidot ar pievienotu māksliniecisku vērtību, tās dizaina tapšanā iesaistot Latvijas māksliniekus.  

“Esam priecīgi, ka Simtgades loterija apvieno sabiedriskā labuma mērķi un talantīgu mākslinieku radītās vērtības, kas rotā loterijas biļetes. Latviskās vērtības Latvijas mākslā ir mantojums, ko atstāsim nākamajām paaudzēm un kas tagad apkopotas ievērojamā kolekcijā. Jau septiņus gadus tiek atzinīgi novērtēts Simtgades loterijas sabiedriskā labuma mērķis –  stipendijas vidusskolu spožāko absolventu atbalstam. Tas ir mūsu visu ieguldījums mūsu nākotnē, mūsu talantīgajos jauniešos, kas veidos nākotnes Latviju,” atklāj Latvijas Loto valdes priekšsēdētājs Edgars Lediņš.

Pašlaik Simtgades loterijas mākslas kolekcijā ir 80 darbi, kuros godinātas visiem mīļas un saprotamas vērtības. Kolekcijā iekļauti tautā iemīļotu vecmeistaru – Džemmas Skulmes, Imanta Vecozola, Alekseja Naumova, Gunāra Kroļļa, Guntara Sietiņa u.c. – radošais veikums, kā arī spilgtu un talantīgu jauno mākslinieku – Ata Jākabsona, Pauļa Postaža, Madaras Kvēpas, Sandras Strēles, Amandas Krūmiņas, Kristīnes Kutepovas, Lauras Veļas, Agates Apkalnes – darbi. Šobrīd ir iznākušas jau 15 Simtgades loterijas biļešu sērijas un norit darbs pie 16. sērijas izstrādes. Līdz ar katru jaunu biļešu sēriju mākslas kolekcija tiks papildināta ar jauniem mākslas darbiem. 

Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts Latvijas Loto vēsturē. Tas ir unikāls projekts Latvijas un pat Eiropas mērogā, kas vieno sabiedrību caur mākslu, nacionālām vērtībām un vienlaikus palīdz finansēt sabiedriskā labuma mērķi – Simtgades stipendijas Latvijas vidējās izglītības iestāžu talantīgākajiem absolventiem par izcilību mācībās, sportā, kultūras un citās jomās. Līdz šim Simtgades stipendijas piešķirtas 1995 vidusskolu absolventiem, sešu gadu laikā tām atvēlēti vairāk nekā 1 000 000 eiro.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Simtgades loterijas mākslas kolekciju no 9. jūnija līdz 26. jūlijam Valmieras muzejā, Bruņinieku ielā 3 (darba laiks no otrdienas līdz sestdienai plkst. 10.00–17.00). 

Ar Simtgades loterijas mākslas darbu kolekciju var iepazīties arī šeit: Simtgades loterija mākslas kolekcija. 

VAS Latvijas Loto ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, kas īsteno valsts mēroga izložu monopolu sabiedrības labā. Latvijas Loto 2022. gadā ir iemaksājusi valsts budžetā nodokļu, nodevu un maksājuma par valsts kapitāla izmantošanu veidā vairāk nekā 19 miljonus eiro, kas tajā skaitā ietver arī finansējumu Simtgades loterijas un arī sporta atbalsta loteriju – Sporta loterija un Sporto visi sabiedriskā labuma mērķiem.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri