Valmieras Ziņas

Valmierā aizvadīta pirmā diasporas jauniešu sporta nometne

Svētdien, 14.jūlijā, Valmierā noslēdzās pirmā Vidzemes un ārvalstu latviešu jauniešu nometne “Olimpiskais kvants”, kurā piedalījās 22  latviešu izcelsmes jaunieši no Islandes, Gruzijas, Dānijas, Īrijas un Vācijas, jaunieši, kuri nesen ar ģimenēm pārcēlušies uz dzīvi Valmierā no Spānijas un Moldāvijas, kā arī jaunieši no Valmieras, Limbažiem, Ogres un citām Latvijas vietām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece. 

Nometnes dalībnieki ieguva jaunus draugus, kā arī latviešu valodas nodarbībās un ikdienas saziņā nostiprināja latviešu valodas zināšanas. Tāpat jaunieši ekskursijās iepazina Valmieru, Latvijas dabu un kultūru, bet filmu vakarā  – latviešu virtuvi.

Sporta veselības centrā jauniešiem tika veikti stājas, gaitas, līdzsvara un slodzes testi. Uztura speciālists Jānis Leitis dalījās pieredzē par sabalansēta un kvalitatīva uztura nozīmi ikdienā un sportojot. Žurnālists un sporta entuziasts Armands Tripāns ar jauniešiem runāja par sportistu patriotismu, kā arī par spēju pārdzīvot neveiksmi. Tika runāts arī par atbildības uzņemšanos, izprotot, ka veikums nav tikai individuāls, tas ir arī konkrētās valsts, kuras karoga krāsas sportists nes, sasniegums. Sporta psiholoģijas speciālists, treneris Guntis Jansons stāstīja par personīgajām komforta zonām, kā no “es nevaru”, “es negribu”, “man nesanāk” kļūt stiprākiem, stabilākiem, spēcīgākiem. Nometnes dalībnieki ieguva jaunas zināšanas un motivāciju, kā attīstīt sevi un sasniegt mērķus. 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatorā jaunieši spēlēja biznesa modelēšanas spēli “Piķis nav problēma”, kas bija pielāgota sporta biznesa jomai. Izprotot dizaina domāšanu, radās idejas gan par jaunu sporta veidu, gan inventāru.

Tikšanās laikā Valmieras pilsētas pašvaldībā domes priekšsēdētājs Jānis Baiks iepazīstināja klātesošos ar Valmieras veiksmes stāstiem, kas veicina pilsētas izaugsmi un nes tās vārdu pasaulē, kā arī dalījās savā pieredzē par gatavošanos un skrējiensoļojuma Rīga–Valmiera 107 km veikšanu. Liels pārsteigums jauniešiem bija tikšanās ar pirmo un divkārtējo olimpisko čempionu BMX – Māri Štrombergu.

Nometnes izskaņā dalībnieki piedalījās diskusijā “Diaspora un sports: neizmantotais potenciāls”, tikās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Aivaru Grozu, kā arī bija klāt šī gada nozīmīgajā sporta notikumā Valmierā – Eiropas BMX čempionātā.

Arī brīvo laiku jaunieši pavadīja aktīvi: laivoja, supoja, peldēja un slidoja. Jaunieši atvadījās gandarīti, motivēti, jaunus iespaidus un draugus ieguvuši.

Nometnes mērķis bija saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un Valmieru un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru.

Nometni organizēja Eiropas Latviešu apvienība, Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Olimpiskais centrs. Nometni finansēja Izglītības un zinātnes ministrija, Eiropas Latviešu apvienība un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

3119 18 Kokapstrādes Tehnologs BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts Plānot tehnoloģisko secību kokapstrādes procesiem ražotnē; Noteikt iekārtu noslogojumu un ražotspēju; Paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un rūpēties, lai darba procesi noritētu bez aizķeršanās; Nodrošināt maksimāli racionāli darbagaldu un resusrsu izmantošanu; Apstrādāt pasūtījumus, aprēķināt to izdevīgumu, noteikt iespējamos zudumus; Pārzināt un kontrolēt saražoto produktu kvalitāti; Pārzināt uzņēmuma tehniskās iespējas, konsultēt uzņēmuma vadību un piedalīties lēmumu pieņemšanā; Plānot ražošanas darbinieku darbu pēc ražošanas uzdevumiem, motivēt un organizēt darbinieku darbu; Uzņemties atbildību un sekot līdz darba drošībai un disciplīnas ievērošanai. Prasības kandidātiem Augstākā izglītība kokapstrādē; Obligāta pieredze kokapstrādes nozarē; Izprast kokapstrādes iekārtu un darba galdu īpašības, to tehniskās iespējas; Augsta atbildības sajūta, precizitāte un sistemātiska pieeja darbam; Spēja brīvi sazināties latviešu un krievu valodās; Pieredze darbā ar datoru. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Daļēji apmaksātas pusdienas; Apmaksātus ceļa izdevumus. Uz darba vietu nogādā no Valmieras uz cehu “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00 Līdz 2019. gada 15.novembrim Alga: Sākot no EUR 1125.00 Bruto.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Pieteikties: sūtot CV uz Epasts: bwe@bwe.lv Profesija: KOKAPSTRĀDES TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: sūtīt CV uz e-pasta adresi: bwe@bwe.lv

Mūsu partneri