Valmieras Ziņas

Valmierā 24.maijā gājiena laikā gaidāmi īslaicīgi satiksmes ierobežojumi

Valmierā 24.maijā tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku rota. Pieminot vēsturiskos notikumus, no plkst.11.00 norisināsies arī gājiens, kura laikā Leona Paegles ielā, Kārļa Baumaņa ielā un Rīgas ielā gaidāmi īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Pulcēšanās gājienam no plkst.10.45 laukumā starp Valmieras sākumskolu un Valmieras Valsts ģimnāziju. Gājiens būs no plkst.11.00, dalībniekiem dodoties pa Leona Paegles ielu uz Skolnieku rotas pieminekli (Leona Paegles ielā 1). Ap plkst.11.20 notiks piemiņas brīdis pie Cēsu pulka Skolnieku rotas pieminekļa, kur, izskanot Latvijas un Igaunijas valsts himnām, svinīgām uzrunām, tiks izrādīts gods un cieņa tā laika drosmīgajiem cīnītājiem. Piemiņas brīža (apmēram 20 minūtes) laikā satiksme Leona Paegles ielas posmā būs slēgta.

Pēc piemiņas brīža gājiens tālāk virzīsies uz Valmieras Kultūras centru, tā laikā īslaicīgi satiksmes ierobežojumi gaidāmi Kārļa Baumaņa ielā un K.Baumaņa un Rīgas ielas krustojumā.  Laukumā pie Valmieras Kultūras centra ap plkst.12.00 paredzēta Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra defilē priekšnesumi. Pirms NBS orķestra priekšnesuma izglītības iestāžu un militāro organizāciju delegāciju vadītāji noliks ziedus pie Viljandi Skolnieku rotas karavīra, igauņa Viktora Andersona piemiņas plāksnes, kas atrodas pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas.

No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku rota, pieminot vēsturiskos notikumus un izrādot cieņu drosmīgajiem 1919.gada Cēsu pulka skolnieku rotas cīnītājiem, tajā skaitā vairāk nekā 70 skolēniem un studentiem no Valmieras.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri