Valmieras Ziņas

“VAKS”: Šogad ražas samazinājumu līdzsvaro labā graudu tirgus cena

Lasīšanas laiks: 2 min

Šogad ražas samazinājumu līdzsvaro labā graudu tirgus cena, aģentūrai LETA sacīja lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Viņš skaidroja, ka pašlaik ražas novākšana ievilkusies pusotra mēneša garumā, vienlaikus ražas vidēji ir par 20% mazākas, nekā tika plānots.

Jansons sacīja, ka kopumā ražas apjomus ir ietekmējis nokrišņu daudzums jūlijā, turklāt situācija reģionos ir krasi atšķirīga, tādējādi arī ražība atšķiras pat blakus esošās saimniecībās. “Pozitīvi, ka šogad ražas samazinājumu līdzsvaro labā graudu tirgus cena. Tostarp biržās ražas cenas, salīdzinot ar pērnā gada augustu-septembri, pieaugušas par 25-30%,” komentēja Jansons.

Norādot lielākos izaicinājumus, ar ko jāsaskaras lauksaimniekiem, “VAKS” priekšsēdētājs uzskaitīja neierasti agro ražas novākšanas darbu sākumu, kā arī laika apstākļus, kas ļāva jūlija divās nedēļās novākt vairāk nekā pusi ziemāju platību. Tāpat viņš skaidroja, ka augusts vairs nebija tik piemērots ražas novākšanai un salīdzinoši lielas platības joprojām nav novāktas.

“Līdz ar to, diemžēl, krītas produkcijas kvalitāte,” secināja Jansons, piebilstot, ka šobrīd lauksaimnieka izaicinājums ir “noķert” mirkli bez lietus, lai tiktu pie ražas kulšanas un ziemāju sēšanas.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “VAKS” pagājušajā gadā strādāja ar 82,867 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga par 25,3% un sasniedza 2,127 miljonus eiro.

“VAKS” darbojas kopš 1999.gada. Pagājušā gada beigās “VAKS” bija 581 biedrs.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri