Valmieras Ziņas

Vakar ugunsgrēkā Vidzemē gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 15.maija plkst. 6.30 līdz 18.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.  

Vakar plkst. 15.49 tika saņemts izsaukums uz Madonas novadu, kur pēc sākotnējā informācijas mājai nodedzis jumts. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega vienstāva koka dzīvojamā māja 200m2 platībā, kā arī pie mājas piecelta nojume ar traktoru un vieglo automašīnu 22m2 platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja cilvēks. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Notikuma vietā strādāja septiņi Lubānas, Madonas un Varakļānu ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 22.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Sestdien Vidzemē tika saņemti seši izsaukumi, kur ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, jo stiprais vējš uz ceļa braucamajām daļām bija uzgāzis kokus. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Madonas novada Lazdonas pagastu, Madonas novada Praulienas pagasti, Varakļānu novada Varakļānu pagastu, kā arī divi izsaukumi uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.  Vēl viens izsaukums tika saņemts uz Varakļāniem, kur koks bija uzkritis cilvēkam. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kur konstatēja viņa nāvi. Notikuma vietā uz ceļa esošais koks tiks sazāģēts un ceļa braucamā daļa atbrīvota.

Sestdien plkst. 16.41 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur dega siena rullis1m2 platībā. Plkst. 17.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.46 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur dega vienstāva pirts 40m2 platībā un koka terase 40m2 platībā. Plkst. 21.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Vestienas pagastu, kur dega divstāvu pirts griesti un starpstāvu pārsegums 2m2 platībā. Plkst. 22.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma arī divus izsaukumus, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti piektdien uz Līgatnes ielu Cēsīs, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā, kā arī sestdien uz Veidenbauma ielu Madonā, kur sodrēji dūmvadā dega 1m2 platībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri