Valmieras Ziņas

Vakar glābti vairāki mežā apmaldījušies cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki trešdien devušies glābt vairākus mežā apmaldījušos cilvēkus.

Kā informēja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, palīdzības lūgumi no mežā pazudušiem cilvēkiem saņemti uz Robežu ielu Jūrmalā, Carnikavas novada Garciemu un Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastu.

Visos gadījumos, izmantojot automašīnas skaņas un gaismas signālus, cilvēkiem norādīts pareizais virziens izejai no meža.

VUGD aicina pirms došanās uz mežu informēt piederīgos par ogošanai un sēņošanai noskatīto vietu un laiku, kad plānots atgriezties. Tāpat ieteicams uz mežu ņemt līdzi pilnībā uzlādēt mobilo tālruni, kā arī ģērbties košās krāsās, lai apmaldīšanās gadījumā glābējiem būtu vieglāk atrast pazudušo personu.

Vēlams mežā nedoties vienam un līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu vai vismaz lapiņu ar vārdu, dzīvesvietas adresi un kāda piederīgā tālruņa numuru.

Tāpat VUGD aicina, dodoties uz mežu, padomāt par nepieciešamajiem medikamentiem, pirmās palīdzības piederumiem, pārtiku un ūdeni.

Ar visiem dienesta ieteikumiem pirms došanās mežā iespējams iepazīties VUGD interneta mājaslapas sadaļā “Drošības padomi”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri