Valmieras Ziņas

Vairums reģionālo attīstības centru mēru atbalsta teritoriālo reformu

Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) ir gatava sadarboties teritoriālās reformas īstenošanas procesā, jo vairums apvienības mēru uzskata, ka pārmaiņas Latvijas pašvaldībās ir nepieciešamas, aģentūrai LETA pauda RACA priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Viņš sacīja, ka RACA nebūs no tām organizācijām, kas “par visām varītēm” spītēsies pretī reformai, taču tā neplāno piekrist arī jebkādam reformas variantam.

RACA ieskatā, “21+9” sadarbības modelis varētu būt kā pamats reformas izstrādei, taču vienlaikus RACA norāda, ka vairākiem reģioniem pieeju vajadzētu pārskatīt, jo, iespējams, efektīvāk būtu attīstīt arī apkārtnē esošās pašvaldības. “Ir tādas pašvaldības kā Auce, Salacgrīva vai Olaine. Arī Līvānus un Preiļus nav tik vienkārši apvienot. Pašreizējā reformas kartē ir iezīmēta arī milzīga Valmieras apkaime, bet varbūt pati Valmiera nemaz nebūtu priecīga, ka tai pievienotu tik daudz apkaimju, jo šis mērogs gluži vienkārši ir par lielu,” sprieda Krauklis.

Viņš norādīja, ka reformas izstrādē vajadzētu atgriezties un pārskatīt kādreizējās pagastu teritorijas, jo uz to pamatam, iespējams, varētu izveidot kādu jaunu attīstības centru. Galvenās lietas, kas būtu jāņem vērā reformas izstrādē, RACA ieskatā esot autoceļu tīkls, sabiedriskais transports, veselības aprūpe un tūrisms.

Kraukļa ieskatā vēl esot pāragri domāt, vai pašvaldībām būtu jāstrādā divos līmeņos, jo esot pārāk daudz nezināmo. “Patlaban nav skaidrs, par ko šīs otrā līmeņa pašvaldības būtu atbildīgas, kas un cik lielu viņām piešķirtu finansējumu,” sacīja politiķis. Tāpat viņš norādīja, ka vēl neesot īsti skaidrs, kā sadarbosies jaunā koalīcija, jo valdības veidošanas laikā novērotais neliecinot, ka par visu būs iespējams ātri un vienkārši vienoties.

Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka reforma noteikti ir jāīsteno līdz 2021.gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, lai tās varētu notikt jau jauno pašvaldību robežās.

RACA ar jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) plāno tikties 5.februārī.

RACA dibināta 2015.gadā ar mērķi apvienot 21 Latvijas novadu, kas valsts Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos valsts un starptautiskā līmenī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri