Valmieras Ziņas

Vai latviešu kapu kultūru var savienot ar labierīcību trūkumu? (1)

Latvieši pazīstami ar savu kapu kultūru – svecīšu vakariem, kapusvētkiem, arī gluži ikdienišķu kapu sakopšanu. Daži pie saviem aizgājējiem dodas vai ik dienu, citi – nedēļas nogalēs, tālākie varbūt atbrauc tikai vienreiz gadā. Kādam jāapkopj tikai viena kapu kopiņa, citam trīs un pat vairāk. Ja jānoliek tikai ziedi, tas ilgu laiku neaizņem, bet, ja jāizravē celiņi, jāiestāda puķes, jāapgriež krūmiņi, jāaplaista – tas prasa vairākas stundas, reizēm paiet pat puse dienas. Un te nu Valmieras pilsētas un arī Dīvala kapos pēc darba laika un nedēļas nogalēs sākas problēmas – rīta kafija vai pusdienas laužas ārā, bet kur lai iet? Pilsētas kapliča un līdz ar to arī tualete ir ciet, publiskā tualete diezgan patālu, ilgstoša aizturēšana var kaitēt veselībai, bet spiestā kārtā apgānīt kapus neļauj ne audzināšana, ne tā pati latviešu kapu kultūra. Galu galā nokārtošanās sabiedriskā vietā pat ir disciplināri/administratīvi sodāma!

Pagājušajā gadā zaļā būdiņa stāvēja laukumā pie kapsētas, šogad – nekā! Vai maija beigās vēl nav sākusies sezona? Varbūt pandēmijas dēļ? Jāatzīst, ka dabiskās vajadzības neviens vīruss atcelt nevar, bet cilvēkiem neceļas roka (atvainojiet – nenolaižas bikses) nokārtoties kapos vai uz ielas.

Kāda kapos satikta kundzīte stāstīja, ka jau Boķa laikos solīts labiekārtot kapu priekšpagalmu. Pa bedrainajām ielām vedot, reizēm esot bail, ka ceļā uz pēdējo atdusas vietu aizgājējs neizkrīt ārā no mūža mājas. Jāteic, pagalms ir diezgan salāpīts, trotuāri savu laiku nokalpojuši, arī celiņš kapu iekšpusē ir gaužām bēdīgā stāvoklī. Protams, tas viss prasa naudu un laiku, atliek vien gaidīt, bet to zaļo, zilo vai citas krāsas būdiņu gaidīt nevar!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Apse - 02.06.2020 Atbildēt

    Aktuāla problēma.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri