Valmieras Ziņas

Vai latviešu kapu kultūru var savienot ar labierīcību trūkumu? (1)

Latvieši pazīstami ar savu kapu kultūru – svecīšu vakariem, kapusvētkiem, arī gluži ikdienišķu kapu sakopšanu. Daži pie saviem aizgājējiem dodas vai ik dienu, citi – nedēļas nogalēs, tālākie varbūt atbrauc tikai vienreiz gadā. Kādam jāapkopj tikai viena kapu kopiņa, citam trīs un pat vairāk. Ja jānoliek tikai ziedi, tas ilgu laiku neaizņem, bet, ja jāizravē celiņi, jāiestāda puķes, jāapgriež krūmiņi, jāaplaista – tas prasa vairākas stundas, reizēm paiet pat puse dienas. Un te nu Valmieras pilsētas un arī Dīvala kapos pēc darba laika un nedēļas nogalēs sākas problēmas – rīta kafija vai pusdienas laužas ārā, bet kur lai iet? Pilsētas kapliča un līdz ar to arī tualete ir ciet, publiskā tualete diezgan patālu, ilgstoša aizturēšana var kaitēt veselībai, bet spiestā kārtā apgānīt kapus neļauj ne audzināšana, ne tā pati latviešu kapu kultūra. Galu galā nokārtošanās sabiedriskā vietā pat ir disciplināri/administratīvi sodāma!

Pagājušajā gadā zaļā būdiņa stāvēja laukumā pie kapsētas, šogad – nekā! Vai maija beigās vēl nav sākusies sezona? Varbūt pandēmijas dēļ? Jāatzīst, ka dabiskās vajadzības neviens vīruss atcelt nevar, bet cilvēkiem neceļas roka (atvainojiet – nenolaižas bikses) nokārtoties kapos vai uz ielas.

Kāda kapos satikta kundzīte stāstīja, ka jau Boķa laikos solīts labiekārtot kapu priekšpagalmu. Pa bedrainajām ielām vedot, reizēm esot bail, ka ceļā uz pēdējo atdusas vietu aizgājējs neizkrīt ārā no mūža mājas. Jāteic, pagalms ir diezgan salāpīts, trotuāri savu laiku nokalpojuši, arī celiņš kapu iekšpusē ir gaužām bēdīgā stāvoklī. Protams, tas viss prasa naudu un laiku, atliek vien gaidīt, bet to zaļo, zilo vai citas krāsas būdiņu gaidīt nevar!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Apse - 02.06.2020 Atbildēt

    Aktuāla problēma.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!”Pauku ielā1, Valmierā.  Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Pauku ielā 1 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pauku iela 1, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri