Valmieras Ziņas

Vai latviešu kapu kultūru var savienot ar labierīcību trūkumu? (1)

Latvieši pazīstami ar savu kapu kultūru – svecīšu vakariem, kapusvētkiem, arī gluži ikdienišķu kapu sakopšanu. Daži pie saviem aizgājējiem dodas vai ik dienu, citi – nedēļas nogalēs, tālākie varbūt atbrauc tikai vienreiz gadā. Kādam jāapkopj tikai viena kapu kopiņa, citam trīs un pat vairāk. Ja jānoliek tikai ziedi, tas ilgu laiku neaizņem, bet, ja jāizravē celiņi, jāiestāda puķes, jāapgriež krūmiņi, jāaplaista – tas prasa vairākas stundas, reizēm paiet pat puse dienas. Un te nu Valmieras pilsētas un arī Dīvala kapos pēc darba laika un nedēļas nogalēs sākas problēmas – rīta kafija vai pusdienas laužas ārā, bet kur lai iet? Pilsētas kapliča un līdz ar to arī tualete ir ciet, publiskā tualete diezgan patālu, ilgstoša aizturēšana var kaitēt veselībai, bet spiestā kārtā apgānīt kapus neļauj ne audzināšana, ne tā pati latviešu kapu kultūra. Galu galā nokārtošanās sabiedriskā vietā pat ir disciplināri/administratīvi sodāma!

Pagājušajā gadā zaļā būdiņa stāvēja laukumā pie kapsētas, šogad – nekā! Vai maija beigās vēl nav sākusies sezona? Varbūt pandēmijas dēļ? Jāatzīst, ka dabiskās vajadzības neviens vīruss atcelt nevar, bet cilvēkiem neceļas roka (atvainojiet – nenolaižas bikses) nokārtoties kapos vai uz ielas.

Kāda kapos satikta kundzīte stāstīja, ka jau Boķa laikos solīts labiekārtot kapu priekšpagalmu. Pa bedrainajām ielām vedot, reizēm esot bail, ka ceļā uz pēdējo atdusas vietu aizgājējs neizkrīt ārā no mūža mājas. Jāteic, pagalms ir diezgan salāpīts, trotuāri savu laiku nokalpojuši, arī celiņš kapu iekšpusē ir gaužām bēdīgā stāvoklī. Protams, tas viss prasa naudu un laiku, atliek vien gaidīt, bet to zaļo, zilo vai citas krāsas būdiņu gaidīt nevar!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Apse - 02.06.2020 Atbildēt

    Aktuāla problēma.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri