Valmieras Ziņas

Vai kaķi var staidzināt siksniņā?

Lasīšanas laiks: 4 min

Ierasts redzēt daudz suņu pavadā, staigājot pa Valmieras ielām un nostūriem. Sevišķi aktīvi tiek izmantota pilsētas zaļā zona – meži, parki. Taciņa jāsadala ne vien skrējējiem un svaiga gaisa baudītājiem, bet arī mājas mīluļiem un viņu saimniekiem. Internetā redzamas bildes ar jūrascūciņām pavadās, mājas seskiem un citiem mīluļiem, taču ne vienu vien kaķi siksniņā var redzēt arī mežā pie Jāņa Daliņa stadiona un estrādes.

Šis stāsts ir par kaķu meiteni vārdā Juki. Balta kā sniegs, tādēļ Juki, kas no japāņu valodas tulkojot to arī nozīmē. Pie siksniņas tika radināta jau no mazotnes. Nebija vēl pat gadiņš, kad tika mācīta pierast pie krūšu siksnas un pavadas. Zināms, kaķis mēdz būt cimperlīgāks un nepaklausīgāks mājdzīvnieks kā suns, tādēļ radināšana pie staigāšanas pavisam noteikti var radīt sarežģījumus, taču tas ir piedzīvojums.

Pirms pastaigu sākšanās jau dzīvoklī Juki tika uzvilkta krūšu siksniņa, lai nebūtu dubults satraukums, kad jāiet ārā un jāpierod pie kaut kādas lentas ap kaķēna ķermeni. Viņa to uztvēra normāli – plēsa nost siksniņu, trakoja un skrēja, ķērās aiz tās un kūleņoja. Tik normāli cik vien var uztvert… Pieradināšanas procesā es, kaķa saimniece, centos padarīt viņai šo pieredzi par mazāk satraucošu. Siksniņu kādas divas nedēļas Juki vilku vakarā pirms gulēt iešanas, lai panēsā to divas stundas un tad novilku. No sākuma Juki ļoti spītējās. Koda un skrāpējās. Ar laiku pierada pie tās un nejutās traucēta.

Atveroties dzīvokļa durvīm, šķiet kaķim atvērās jauna pasaule. Viņa ar ziņkāri lūkojas visur riņķī. Sākām iet ārā agrā pavasarī. Kā jau dzīvokļa kaķis, viņa pat nedaudz baidījās no zāles, taču lielākais bieds bija dažādās pilsētas skaņas – cilvēki, mašīnas, būvdarbi. Ar nešanu Juki tika nogādāta zālē pie daudzdzīvokļu mājas. Tur viņa pieplaka pie sienas un ātrā riksī devās mājas durvju virzienā, tādēļ, kad aizskrēja prom, es nesu viņu atpakaļ zālē. Un šādi notika pastaigas vismaz mēnesi. Pacietībai ir jābūt milzīgai.

Palika siltāks un viņai nedaudz uzmanību no pilsētas trokšņa novērsa kukaiņi, kas līdz ar pavasara atmodu, paši sarosījušies. Viņa sāka “atvērties” un jau vairāk staigāt pa pagalmu un skriet līdzi mušām, taureņiem un citiem kukainīšiem. Sapratu, ka pilsētas troksnis viņu tāpat baida, meklēju risinājumus. Internetā atradu kaķu pārnēsājamo somu. Ne jau tādu kā ierasts – plastmasas būrītis – bet gan mugursomu no kāda auduma materiāla ar cietu pamatni un sietiņu uz visām pusēm. Somu iegādājos, lai bez transportlīdzekļa nokļūtu Valmieras meža takās, kur klusāks un kukaiņu pa pilno. Brīnumainā kārtā pie somas Juki nebija jāpierod, jo jau pirmajā dienā viņa tajā iekāpa labprātīgi un nekas līdz šim nav mainījies.

Tā nu sākās man parasta pastaiga, bet viņai milzīgs ceļojums uz stadiona un estrādes mežiem. No daudzdzīvokļu mājas līdz Vanšu tiltam mums bija mērojamas aptuveni 10 minūtes. Šo laiku viņa mierīgi gulēja somā un skatījās apkārt. Nonākot pie soliņiem, kas pie Gaujas, Juki ar somu tika nolikta uz tiem un izlaista ārā. Jauna vieta un smaržas. Juki palika atkal ļoti bailīga. Taču tas aizņēma mazāk par nedēļu, kad kaķis “atvērās”.

Juki jau pati sāka vedināt uz iešanu ārā. Gāja pie durvīm, lēca uz kliņķa, līda pat somā un gaidīja. Tā mēs regulāri sākām iet pastaigās. Ne katru dienu, bet ik pa pāris dienām. Ar pastaigām gan jāsaprot, ka tas nebūs kā ar suni – kur virzīsi, tur ies. Kaķis ies tur, kur viņam interesē un saimnieks var iztiepties vai sarauties, taču zināmas robežas var noteikt, turot siksniņā. Juki pat sāka skraidīt pa kokiem kā vāvere. Ar nagiem pa koku augšā un lēnām rāpelējās lejā. Viņa pierada pie pastaigām un mūs jau vairāki cilvēki sāka atpazīt. Daudziem šķita neierasti pastaigā vest kaķēnu, tādēļ nereti cilvēki nāca klāt un interesējās – kā tas ir? Jau pa gabalu dzirdējām: “Hei, re kur tas baltais kaķītis!”

Neskaitāmi gadījumi, kad ne tikai bērni, bet arī pieaugušie interesējas pienākt tuvāk pie Juki un papaijāt. Taču, kā jau minēju iepriekš, kaķis mēdz būt nesavaldīgāks, tādēļ vienmēr teicu, ka jāuzmanās, kad paijā. Var gadīties, ka aiz satraukuma saskrambā, taču šķiet, ka uztraukumam nebija pamata. Nebija ne reize, kad Juki palaida nagus. Viņa vairāk sabijās un pieplaka pie zemes, tomēr arī tas ar laiku pārgāja. Sākotnēji ieraugot vai sadzirdot citus cilvēkus un dzīvniekus, viņa uzreiz ieskrēja zālē un noslēpās. Jo vairāk staigājamies, jo drošāka palika un sezonas beigās vispār ignorēja citu esamību.

Protams, dažreiz saņēmu arī nosodījumu par kaķa spīdzināšanu, bet vai tiešām? Vai tiešām tā ir spīdzināšana, ja kaķis pats jau sāka prasīties iet ārā. Un kā viņa atdzīvojās, esot mežā… Dzīvokļa kaķim nav tik vienkārša dzīve un papildus aktivitātes vien nes labumu. Tādēļ, atbildot uz jautājumu – vai kaķi var staidzināt siksniņā – es saku jā! Tas prasa daudz laika un pacietības, bet arī kaķis var pierast pie staigāšanas un izbaudīt to!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri