Uzvaru garšu atguvusī “Jēkabpils” trešo reizi šomēnes pārspēj “Valmieru”/ORDO

“Jēkabpils” vienība “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā trešdien savā laukumā ar rezultātu 81:66 (11:14, 22:19, 21:19, 27:14) pārspēja “Valmieru”/ORDO.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Renārs Magone, 15 punkti bija Edgaram Štelmaheram, bet ar 14 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Artūrs Vītiņš.

Valmieriešiem ar 21 punkti izcēlās Viktors Iljins, 19 punkti, astoņas bumbas zem groziem un septiņas rezultatīvas piespēles bija Edmundam Elksnim, bet 17 punktus iemeta Jānis Kaufmanis.

Laukuma saimnieki spēles pirmajās piecās minūtēs realizēja tikai vienu metienu, kā rezultātā nonāca iedzinējos ar 2:8. Otrās ceturtdaļas sākumā “Jēkabpilij” izdevās izlīdzināt rezultātu un izvirzīties vadībā, taču to nostiprināt nesanāca un pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 33:33.

Trešā ceturkšņa pirmajā pusē viesi iekrāja sešu punktu pārsvaru, bet “Jēkabpils” to atspēlēja un spēles ceturto nogriezni sagaidīja, atrodoties vadībā ar 54:52. Izšķirošo izrāvienu Jēkabpils basketbolisti veica, kad ceturtdaļas vidū iemeta septiņus punktus pēc kārtas un panāca 68:59. “Valmiera”/ORDO pamatlaika pēdējās četrās minūtēs neatspēlējās, mājiniekiem svinot uzvaru ar rezultātu 81:66.

Vienībām šī bija jau ceturtā tikšanās šajā sezonā. Pirmajā mačā pārāki bija valmierieši, bet nākamajos trīs dueļos uzvarēja “Jēkabpils”, iepriekšējos divus panākumus gūstot janvāra ievadā.

Lai arī “Jēkabpils” komanda iepriekšējā LBL mačā ar 62:74 piekāpās Latvijas čempionei “VEF Rīga”, pirms tam tā vietējā čempionāta bija guvusi trīs uzvaras pēc kārtas. Tiesa, panākumi tika gūti pret lejasgala komandām “Valmiera”/ORDO un “Latvijas Universitāte” (LU). “Jēkabpils” rezultāti uzlabojušies pēc tam, kad vienības galvenā trenera amatā tika iecelts pazīstamais Sandis Buškevics.

Tikmēr “Valmiera”/ORDO ar trim izcīnītām uzvarām 12 spēlēs noslēgusi savas gaitas Baltijas Basketbola līgā (BBL), bet pašlaik LBL kopvērtējumā ieņem pēdējo vietu. Vietējā čempionātā Valmieras komandai ir septiņu zaudējumu sērija.

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 15 uzvaras 15 mačos, kam ar 11 panākumiem 13 spēlēs seko “VEF Rīga”. Trešā ar 11 uzvarām 15 mačos ir “Jūrmala”, bet ceturtā ar 11 panākumiem 17 cīņās ir “Ogre”.

Tālāk ar piecām uzvarām 14 spēlēs seko “Betsafe”/”Liepāja”, bet sesto pozīciju ieņem “Jēkabpils”, kas tikusi pie sešām uzvarām 18 dueļos.

Pirmajam sešiniekam ar četrām uzvarām 17 spēlēs seko “Latvijas Universitāte”, divas uzvaras deviņos mačos ir “Valka”/”Valga” rēķinā, bet “Valmiera”/ORDO iekrājusi trīs uzvaras 18 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.