Valmieras Ziņas

Uzsākot jauno mācību gadu, atkārto drošības padomus!

Lasīšanas laiks: 3 min

Sākoties jaunajam mācību gadam, Valsts policija aicina vecākus pārrunāt drošības padomus ar savām atvasēm, kā arī skolotājiem ar skolēniem kopā atkārtot drošības noteikumus, lai jaunais mācību gads aizritētu bez liekām raizēm un starpgadījumiem. Tāpat atgādinām visiem satiksmes dalībniekiem, ka skolu tuvumā ir jābūt īpaši vērīgiem.

Jau rīt, 1. septembrī, sāksies jaunais mācību gads, kas nozīmē, ka pilsētās un skolās atgriezīsies bērni, tāpēc būtiski atcerēties par braukšanas ātruma ierobežojumiem mācību iestāžu tuvumā. Tāpat svarīgi būt īpaši uzmanīgiem pie gājēju pārejām, pie sabiedriskā transporta pieturām, kā arī vietās, kur redzamību apgrūtina novietoti transportlīdzekļi vai citi šķēršļi, jo bērni var būt neuzmanīgi vai aizmirst par pareizu ielas šķērsošanu, piemēram, izejot aiz mašīnas vai sabiedriskā transporta un negaidīti skriet pāri ielai.

Lai skolēns varētu sevi pasargāt un netiktu apdraudēti apkārtējie satiksmes dalībnieki, vecākiem ir jāmāca savām atvasēm drošība uz ceļa. Šogad līdz 28. augustam ceļu satiksmes negadījumos ir bijuši iesaistīti 636 skolas vecuma bērni (no 7 līdz 18 gadiem), no kuriem 333 ir cietuši un divi gājuši bojā. Savukārt pērn šādā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bija iesaistīti 648 skolas vecuma bērni, no kuriem cieta 343 bērni un bojā gāja divi. Tādēļ ir ļoti būtiski, lai skolēns pats izprot kādēļ ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi – tādā veidā bērns var sevi pasargāt no iekļūšanas negadījumā, vai no riska gūt traumas.

Tāpat būtiski atcerēties par pareizu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, piedaloties satiksmē gan ar velosipēdu, gan elektroskrejriteni. Atgādinām, ka ar elektroskrejriteni drīkst pārvietoties tikai no 14 gadu vecuma, kā arī ar to nedrīkst pārvadāt pasažieri!

Ja bērns dodas ar velosipēdu uz skolu vai treniņu, noteikti ir jāparūpējas par divriteņa drošību. To nedrīkst atstāt nepieskatītu – tas jāpieslēdz ar drošības slēdzeni. Tāpat ir svarīgi atgādināt savām atvasēm par visu mantu drošību – vēlams tās neatstāt bez uzraudzības, it īpaši vērtīgās lietas, piemēram, maku, telefonu u.c.

Tāpat būtiski iemācīt savām atvasēm operatīvo dienestu tālruņus, lai nepieciešamības gadījumā, kad bērnam vai viņa draugiem ir nepieciešama palīdzība, viņi zina, kam jāzvana – policijai 110 vai vienotajam glābšanas dienesta tālrunim 112. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri