Valmieras Ziņas

Uzsāk Rūpniecības un Eksporta ielu industriālās teritorijas attīstīšanu

Lai nodrošinātu investīcijām un komercdarbības veidošanai pievilcīgas vides pieejamību un sekmētu jaunu darbavietu radīšanu, jūnijā Valmieras pilsētas pašvaldība uzsāk projektu “Industriālo teritoriju attīstība”. To paredzēts īstenot divās kārtās, no kurām šobrīd tiek uzsākta pirmā kārta, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks:

“Valmieras kā Vidzemes reģiona lielākās pilsētas pienākums ir nodrošināt uzņēmējdarbībai atbilstošu augstas kvalitātes infrastruktūru. Rūpniecības un Eksporta ielu industriālo teritoriju attīstīšanas projekts aptvers ilgstoši neizmantotu, degradētu rūpniecisko teritoriju sakārtošanu saskaņā ar prasībām, kādas ir investīciju piesaisti un ekonomisko izaugsmi veicinošai videi. Atbilstoši izveidota publiskā infrastruktūra privāto investīciju piesaistei veicinās pilsētas un reģiona konkurētspēju, atpazīstamību, kā arī nodrošinās jaunas darbavietas.”

Kopējā 13,839 ha platība, ko plānots sakārtot industriālās teritorijas izveides pirmajā kārtā, aptver daļu bijušā gaļas kombināta teritoriju Rūpniecības ielā 1, zemes vienību Eksporta ielā 8 un bijušo mazuta saimniecību Dzelzceļa ielā 9.  Projekta pirmajā kārtā paredzēta arī Dzelzceļa ielas pārbūve, kā arī tiks izbūvēta jauna, Eksporta, iela, kas savienos Kauguru ielu ar Dzelzceļa ielu. Ielu pārbūves un izbūves rajonā atrodas vidēja spiediena gāzes vads un lietus ūdens kanalizācijas posms. Tie tiks saglabāti un ielas būvniecības procesā tiem veiks papildu aizsardzības pasākumus. Tiks nojaukti arī Eksporta ielas tuvumā esošie iepriekš demontētās siltumtrases elementi.  

Kā pirmie tiks uzsākti būvdarbi Eksporta ielas 8 teritorijā, Eksporta ielas izbūve un maģistrālā lietus ūdens kolektora pārbūve, kas novadīs lietus ūdeņus no visa šī pilsētas rajona. Zemes vienībai Eksporta ielā 8, kam šobrīd ir apgrūtināta piekļuve un nav izbūvēta nepieciešamā infrastruktūra, tiks veikta inženierkomunikāciju pievadu izbūve un transporta infrastruktūras – pievedceļu, cietā seguma laukumu un publisku stāvlaukumu – izbūve.

Zemes vienībā Rūpniecības ielā 1 atrodas 26 ēkas un būves, no kurām tikai sešām atjaunošana un pārbūve ir ekonomiski pamatojama. Tādēļ teritorijas sakārtošanas pirmajā kārtā plānota deviņu būvju nojaukšana.

Bijušajā mazuta saimniecībā Dzelzceļa ielā 9, ko vēsturiski izmantoja naftas produktu pārkraušanai, tiks nojauktas un demontētas visas teritorijā esošās ēkas, rezervuāri, cisternas un konstrukcijas. Tiks veikta teritorijas piesārņojuma sanācija.

Rūpniecības un Eksporta ielu industriālās teritorijas izveides pirmajā kārtā plānotās aktivitātes paredzēts pabeigt līdz 2022.gada nogalei. To kopējās izmaksas ir 5 014 346,82 EUR. Darbu veikšana, īstenojot projektu “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta”, plānota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi 4 001 227,54 EUR, no kuriem ERAF finansējums plānots līdz 3 142 525,17 EUR, valsts budžeta dotācija līdz 138 640,82 EUR un pašvaldības finansējums līdz 498 856,99 EUR Projekta neattiecināmās izmaksas ir 1 013 119,28 EUR, ko plānots finansēt no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri