Valmieras Ziņas

Uzsāk lietus ūdens novadīšanas sistēmas sakārtošanu Skolas un Sporta ielās Valmierā

Lai uzlabotu grantēto Skolas un Sporta ielu stāvokli, Valmieras pilsētas pašvaldība uzsākusi Sporta un Skolas ielu lietus ūdens kanalizācijas un drenāžas kolektoru izbūvi un grāvju sistēmas sakārtošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Būvdarbi notiks Sporta ielas posmā no Jāņparka ielas līdz Mednieku ielai un Skolas ielas posmā no Sporta līdz Amatnieku ielai. Lietus ūdens novadīšanas sistēmas sakārtošana ir priekšnoteikums cietā virsmas seguma ieklāšanai šiem Valmieras grantēto nozīmīgo (C klases) ielu posmiem, kā arī būtiski uzlabos gājēju, velobraucēju un automašīnu satiksmes kustību mitros laikapstākļos un ziemā.

Līdz šim Sporta ielas posmam no Jāņparka ielas līdz Mujānu ielai un Skolas ielas posmam no krustojuma ar Mujānu, Sporta un Straupes ielām līdz Amatnieku ielai gar malām bija daļēji izbūvēti sāngrāvji ar nepilnvērtīgi funkcionējošām caurtekām. Sporta ielas posmam no krustojuma ar Mujānu, Skolas un Straupes ielām līdz Mednieku ielai nebija izbūvētu sāngrāvju. Savukārt pirms atsevišķu zemes gabalu apbūves īpašnieki to reljefu ir būtiski pacēluši virs ielas brauktuves līmeņa, gar īpašuma malām neparedzot grāvi virszemes ūdeņu uzkrāšanai. Rezultātā lietus un pazemes ūdens uzkrājās ielas malā, uz brauktuves, kā arī dzīvojamo māju pagalmos un pagrabos.

Lietus ūdens novadīšanas sistēmas sakārtošanai tiks izbūvēts lietus ūdens drenāžas kolektors no caurulēm ar betona akām un drenāžas cauruļu tīklu ielām piegulošās zaļās teritorijas lietus ūdens un gruntsūdens līmeņa regulēšanai, darbu veikšanu organizējot divās kārtās. Vispirms darbus īstenos Sporta ielas posmā no Jāņparka ielas līdz Mednieku ielai. Pēc tam būvdarbi notiks Skolas ielā no Sporta, Straupes un Mujānu ielas krustojuma līdz Amatnieku ielai.

Sporta ielā veicamie darbi: ielas sāngrāvī posmā no Jāņparka ielas līdz krustojumam ar Straupes, Skolas un Mujānu ielām tiks izbūvēts kolektors, veidojot seklus grāvīšus ar uztvērējakām. Sporta ielas posmā no krustojuma ar Straupes, Skolas un Mujānu ielām līdz Mednieku ielai tiks izbūvēts segtais kolektors. Lai nodrošinātu šī ielas posma piegulošās teritorijas virsūdeņu noteci, pa abām ielas malām zaļajā zonā tiks izbūvēts drenāžas tīkls virsūdens un gruntsūdens ievadīšanai drenāžas caurulēs.

Skolas ielā veicamie darbi: tiks izbūvētas lietus ūdens drenāžas caurules pa Sporta, Vanagu un Amatnieku ielās esošajiem sāngrāvjiem. Skolas ielas malās esošajos grāvjos tiks izbūvētas drenāžas caurules ar skatakām ielu krustojumos, izvadot ūdeni gar Jāņparka ielu esošajā novadgrāvī.

Lietus ūdens novadīšanas sistēmas sakārtošanas būvdarbi radīs satiksmes ierobežojumus Skolas un Sporta ielās. Lai nodrošinātu satiksmi un piekļuvi būvdarbu zonā esošajiem namīpašumiem, būvdarbi tiks organizēti pakāpeniski, vairākos posmos. Slēdzot automašīnu satiksmi, šobrīd būvdarbi ir uzsākti Sporta ielas posmā no Straupes, Skolas un Mujānu ielas krustojuma līdz Dauguļu ielai. Apbraucamais ceļš tiek organizēts pa Dauguļu, Ausekļa un Straupes ielām. Aktuālā informācija un satiksmes organizēšanas shēmas publicētas Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”. Autovadītājus aicina sekot līdzi informācijai un izliktajām ceļa zīmēm.

Atbilstoši iepirkumam lietus ūdens novadīšanas sistēmas sakārtošanas būvdarbus Sporta un Skolas ielās veic SIA “WOLTEC” par kopējo līgumsummu 213 698,39 EUR ar PVN.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri