Valmieras Ziņas

Uzņēmums “Trikātas piens” vēsturiskajā pienotavā sācis ražot bioloģisko “Zilā pelējuma sieru” (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Pērn reģistrētais uzņēmums “Trikātas piens” vēsturiskajā Trikātas pienotavā sācis ražot bioloģiskas izcelsmes “Zilā pelējuma sieru” un citus sierus, kā arī plāno audzēt pašreizējo pārstrādes apmēru 50 tonnas mēnesī līdz 200 vai 250 tonnām mēnesī, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas līdzīpašnieks Rolands Putniņš.

Viņš sacīja, ka “Trikātas piens” šā gada maijā sāka ražot produkciju kādreizējā kompānijas “Trikātas siers” ražotnē Trikātas pienotavā. Uzņēmums piedāvā patērētājiem vairākus produkcijas veidus, bet lielākais meistardarbs ir “Zilā pelējuma siers”, kas salīdzinoši reti ir pieejams bioloģiskas izcelsmes. Bioloģisko pienu uzņēmums iepērk no vietējiem Vidzemes piena ražotājiem. “Trikātas piens” vidēji mēnesī pārstrādā apmēram 50 tonnas piena, taču tuvākajā laikā pārstrādes apmēru iecerēts palielināt līdz aptuveni 200-250 tonnām mēnesī.

Pēc viņa teiktā, ražotne un lielākā daļa iekārtu Trikātas pienotavā bija saglabājušās jau kopš “Trikātas siers” laikiem, taču “Trikātas piens” papildu uzstādījis vairākas iekārtas un pārbūvējis ražošanas procesu ar mērķi uzlabot efektivitāti. Investīcijas ieguldītas gan no pašu resursiem, gan ar Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” atbalstu “start-up” uzņēmumu programmā. Bez “Altum” atbalsta investīciju projektu nebūtu bijis iespējams realizēt.

Putniņš pastāstīja, ka “Zilā pelējuma siers” ražots pēc savulaik populārā kompānijā “Trikātas siers” ražotā “Trikātas Dor Blue” receptūras. Kopš “Trikātas siers” ražošana pārcelta uz tagadējo “Latvijas piens” ražotni Jelgavā šis produkts patērētājiem vairs nebija pieejams. “Pašlaik to ražojam pēc tās pašas vecās tehnoloģijas iepriekšējās “Trikātas siera” meistares Ineses Ziemanes pavadībā. Ziemane ir “Trikātas siera” vecmeistara Vladislava Čulča audzēkne,” sacīja Putniņš. “Trikātas piens” drīzumā plāno ieviest divus tehnoloģiskus papildinājumus – vienu kvalitātes uzlabošanai, bet otru – kvalitātes stabilitātei.

Pēc Putniņa teiktā, “Trikātas piens” nelielā daudzumā sierus pārdod Valmieras tirgū, un no uzņēmuma ražotās produkcijas šajā pilsētā populārākais ir “Krievijas siers”. Tāpat “Trikātas piens” produkciju var iegādāties arī “Stockmann” veikalā un lielākajos veikalos “Top!”. Septembrī uzņēmums plāno sākt realizēt produkciju arī “Rimi”, “Sky” un “Elvi” veikalos.

Putniņš sacīja, ka “Trikātas piens” produkcija tiek vesta arī uz Igauniju un Poliju. Drīzumā kompānija plāno sākt realizēt produkciju arī Lietuvas un Igaunijas mazumtirdzniecības tīklos. Tā kā produktam ir salīdzinoši īss realizācijas termiņš – vidēji apmēram 30 dienas – uzņēmums sieru pagaidām nevar aizvest tālāk par tuvējām valstīm. “Bioloģiskajiem sieriem nevaram pievienot nekādus konservantus, un tas samazina mūsu eksporta iespējas,” teica Putniņš.

Jautāts par “Trikātas piens” mērķiem, Putniņš pastāstīja, ka kompānija tuvākā pārskatāmā laikā plāno nostabilizēties tirgos, pilnveidot piedāvāto sieru sortimentu, kā arī turpināt nemitīgu darbu pie kvalitātes un motivēt piena ražotājus ražot bioloģisko pienu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Trikātas piens” ir reģistrēts pagājušā gada 1.septembrī un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder Kasparam un Rolandam Putniņiem.

    vijone - 18.01.2018

    Diemzeel iegaadaajoties Trikaatas zilo sieru kastinaa-izraadaas nekaads zilais siers ieksaa nav,,bet gan kadreizejais -Latvijas smirdiigais siers. Pirms suutiit tirgotaajiem iesaku parbaudiit ..vai ir izveidojies zilais siers.. Iegadajaamies Valmieraa ,,top veikalaa..

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri