Valmieras Ziņas

URDU apmeklē vairāk nekā 2000 interesentu

Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” (URDA) piedāvātā universālā, radošā dabas zinātņu apmācība ir kļuvusi arvien pieprasītāka. 2019./2020. mācību gada pirmajā semestrī mācību programmas vides zinībās apguvuši vairāk nekā 1600 skolēni, pasākumos piedalījās 530 interesenti.

URDA vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča: “Šobrīd izglītības iestādes aktīvi piesakās mācībām un novērtē iespēju skolēniem apgūt jaunas zināšanas ārpus ierastās vides. Svarīgi, ka skolēni var iet dabā un veikt dažādus uzdevumus, balstoties uz izvēlēto tēmu, apgūstot teoriju ar praktisku darbošanos. Mūsu programmas veidotas ņemot vērā kompetenču pieejas principus un arī turpmāk tās pielāgosim standarta prasībām, lai sniegtu atbalstu izglītības iestādēm – papildinot saturu un nodrošinot skolēniem izzināt vides tēmas, nostiprinot savas zināšanas un prasmes”.

URDA mācību saturs, kurš veidots, lai mācītu par vidi, vidē un videi, tiek īstenots mācību klasē, laboratorijā, dabas takās, kā arī iepazīstinot interesentus ar Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” notiekošajiem atkritumu apstrādes procesiem. Mācību procesa daudzveidībai tiek piesaistīti sadarbības partneri.

Mācību programmas vairāku stundu garumā apguvuši vairāk nekā 1600 dažādu vecumposmu skolēnu. URDĀ zināšanas papildinājuši arī pieaugušie, apmeklējot izglītojošus seminārus un poligona izziņas braucienu. Simtiem interesentu iesaistījušies izsludinātajās akcijās, kuru pamatdoma ir radīt kvalitatīvas izmaiņas ne tikai cilvēku domāšanā, bet arī rīcībā un attieksmē pret vidi. Arī Ģimeņu dienas kļūst arvien pieprasītākas – ģimenes locekļi vairākās paaudzēs kopīgi apgūst videi draudzīgu rīcību un veido jēgpilnas sarunas par saudzīgu attieksmi pret vidi, kurā dzīvojam.

DTP “URDA” ir vieta blakus RAAC “Daibe” Pārgaujas novadā, kur 28 pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas organizācija SIA “ZAAO” īsteno vides izglītības aktivitātes.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā KAPSĒTAS PĀRZIŅA PALĪGU Galvenie darba pienākumi: veikt kapsētu teritoriju un tām pieguļošos teritoriju kopšanu atbilstoši sezonalitātei kopt un uzturēt kārtībā ievērojamu sabiedrisku un kultūras darbinieku kapavietas un mākslas pieminekļus. iemērīt un ierādīt kapavietas Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu teicama saskarsmes kultūra vispārējā vidējā izglītība Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu sociālās garantijas bruto darba alga no EUR 460.00 Pieteikties līdz 2020.gada 19.jūlijam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 29327570, 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: KAPSĒTAS PĀRZIŅA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: namsaimnieks@v-nami.lv

Mūsu partneri