Valmieras Ziņas

URDĀ dabu izzina zinātkāras ģimenes

Lasīšanas laiks: 2 min

Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” (URDA) 19.martā, pēc ilgāka pārtraukuma pulcēja zinātkāras ģimenes uz klātienes dabas izziņas pasākumu. Lai gan mācību darbs URDĀ notiek nepārtraukti, pieprasītie klātienes pasākumi valstī esošās epidemioloģiskās situācijas dēļ kādu laiku bija atlikti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Ģimenes atzinīgi novērtēja gan iegūtās jaunās zināšanas un prasmes, gan iespēju jēgpilni pavadīt laiku kopā ar savējiem – dodoties dabas takā, izpildot uzdevumus un veicot eksperimentus. URDA vides izglītības projektu vadītāju piedāvātās aktivitātes bija vienlīdz aizraujošas gan pieaugušajiem, gan bēriem, jo dabas pētīšanai un izzināšanai nav vecuma ierobežojumu un tas aizrauj jebkuru, kuram ir interese.

Būtiski ir arvien vairāk mudināt cilvēkus doties dabā un URDA dod iespēju atklāt dabas daudzveidību, izprast notiekošos procesus un mācīties saskatīt cilvēka ietekmi uz dabu.

Izmantojot orientēšanās elementus, dalībnieki meklēja apslēptus dabas dārgumus, veica eksperimentus un praktiskos uzdevumus, kā arī bija iespējas doties izziņas gājienā pa reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”, noskaidrojot atkritumu ceļu. Lai arī mājās turpinātu pētniecību – katrs apmeklētājs veidoja līdzi ņemamu mazdārziņu un dabas takā atrastās bagātības.

Ģimenes dienu pasākumi URDĀ notiks arī turpmāk, tuvākais – pavisam drīz, lai kopā vērotu dabas un kukaiņu mošanos. Pieteikumiem lūgums sekot līdz informācijai www.urda.lv un URDA sociālo tīklu kontos.

Uzziņai: SIA “ZAAO” (ZAAO) jau divdesmit gadus paralēli pamatdarbībai – atkritumu apsaimniekošanai, lielu nozīmi velta sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. URDA ir ZAAO vides izglītības programmu īstenošanas vieta. Mācību saturs veidots sadarbojoties ar partneriem Latvijā un ārvalstīs.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri